Vasilij Žbogar je uspešno začel svetovno prvenstvo. Foto: Robert Deaves/Finn Class

anjkanje vetra. V edini izpeljani regati je Vasilij Žbogar ciljno črto prečkal sedmi, skupno je peti.

Vetrovna napoved za drugi dan svetovnega prvenstva v razredu finn je napovedovala veter med 10 in 12 vozli, vendar je bilo kaj hitro le jasno, da je bila napačna. Zaradi premalo vetra na regatnem polju je bil start prestavljen, v razmerah na meji regularnosti pa je organizatorjem uspelo izpeljati vsaj eno regato.

"Prav takšnih razmer smo se najbolj bali in zelo sem zadovoljen, da mi je uspelo izvleči tako dobro uvrstitev. Zdaj sem v skupnem seštevku napredoval na 5. mesto, kar je dober obet za naslednje dni. Bo pa tretji dan svetovnega prvenstva zelo naporen, saj naj bi izpeljali tri regate, vetrovna napoved pa ni najobetavnejša. Treba se bo dobro spočiti in pripraviti na naporen dan," je povedal Žbogar.

Regato je dobil Britanec Giles Scott, ki je prevzel tudi vodstvo v skupnem seštevku. Scott ima pred najbližjim zasledovalcem, Novozelandcem Murdochom 16 točk prednosti, pred rojakom Wrightom pa še dve več. Vasilij Žbogar ima na petem mestu 23 točk zaostanka.