Šentjurčani so bili v zadnjih krogih že nekajkrat blizu prekinitve zmagovitega niza, zdaj, ko so si dokončno zagotovili uvrstitev v ligo za prvaka (točke iz prvega dela se ne prenašajo naprej), pa jim je morda celo nekoliko padla motivacija.

Gostitelji, ki so v drugem polčasu dosegli 44 točk in ga dobili za 15, so pot do zmage pričeli tlakovati v 25. minuti. Pri izidu 35:34 so najprej naredili delni izid 7:0, nato pa prednost do konca tretje četrtine povišali na 53:43. V zadnjih desetih minutah so izbranci Konstantina Subotića rutinirano držali prednost, tako da se Tajfun niti enkrat ni spustil pod mejo desetih točk zaostanka.

Portorož je zmagal s kolektivno predstavo - Vjekoslav Petrović je dal 15 točk, Sašo Ožbolt 13, Jan Barbarič 11, Jure Besedič pa 10, pri gostih, ki so skok dobili s 45:30, a imeli komaj 30-odstotni met iz igre, pa je Đorđe Lelić zbral 13 točk in 11 skokov.