Amad Diallo je takole odločil četrtfinalni obračun med Manchester Unitedom in Liverpoolom na Old Traffordu. Foto: Reuters

Rdeči vragi so povedli v 10. minuti, ko je iz bližine zadel Scott McTominay. Akcija za zadetek je potekala po levi strani, Marcus Rashford je v ogenj poslal Alejandra Garnacha, ki je sprožil, Caoimhin Kelleher je žogo odbil, a le do opreznega McTominaya, ki iz bližine ni imel težkega dela.

Mohamed Salah je na nabito polnem Old Traffordu poskrbel za preobrat Liverpoola. Foto: Reuters

Gostitelji so v nadaljevanju zapravili lepo priložnost za povišanje vodstva, kar se jim je v zaključku prvega dela oziroma tik pred odmorom maščevalo. Po lepem kombiniranju v kazenskem prostoru je v 44. minuti zadel Alexis Mac Allister. Ta je sprožil z desnico, žoga se je rahlo odbila od Kobbieja Mainooja in premagala nemočnega Andreja Onanaja.

Ko je kazalo, da bosta ekipi na odmor krenili poravnani, je Liverpoolčanom uspel preobrat. Gostje so znova kaznovali slabo obrambo tekmeca, Darwin Nunez je poskusil s plasiranim strelom z leve strani, Onana je strel ubranil, do odbitka pa se je dokopal Mohamed Salah, ki je z natančno odmerjenim strelom žogo od vratnice poslal v gol za 1:2 in poskrbel za vsesplošno navdušenje na tribunah, kjer so bili Liverpoolovi navijači. To je bil njegov 13. zadetek proti Manchester Unitedu.

Antony je v končnici rednega dela tekme preprečil izpad Manchester Uniteda iz Pokala FA. Foto: Reuters

V nadaljevanju so gostitelji iskali izenačujoči zadetek, a so morali biti ves čas osredotočeni na hitre Liverpoolove napadalce, ki so grozili predvsem iz protinapadov. Tekma se je prevesila že krepko v končnico, ko je rdečim vragom vendarle uspelo.

Z uigrano kombinacijo so prodrli v kazenski prostor svojih največjih tekmecev, Antony pa je z natančno odmerjenim diagonalnim strelom iz obrata matiral Kelleherja za 2:2. Old Trafford je zajel val navdušenja, kaj kmalu pa bi gostom uspelo doseči zmagoviti zadetek, ko je Harvey Elliott z zvitim poskusom presenetil Onanaja, veselje pa mu je preprečila vratnica.

Harvey Elliott je zadetek za 2:3 proslavil s trenerjem Liverpoola Jürgenom Kloppom. Foto: Reuters

V podaljšku se je igra nekoliko umirila, za gostitelje je lepo priložnost zapravil Rashford, ki se je znašel iz oči v oči s Kelleherjem in poskusil z diagonalnim strelom z desne strani, a meril nenatančno, hip zatem se je oglasila tudi piščalka glavnega sodnika Johna Brooksa, ki je dosodil prepovedani položaj.

Tik pred koncem prvega podaljška pa je Liverpool udaril še enkrat. Conor Bradley je po izvedbi avta lepo preigraval na desni strani in podal do Elliotta, ki je s približno 20 metrov silovito sprožil proti golu. Žoga se je najprej odbila od noge Christiana Eriksena, zletela med nogama Harryja Maguirerja in pristala v mali mrežici nemočnega Onanaja. 2:3.

Amad Diallo je postal veliki junak Manchester Uniteda, potem ko je globoko v drugem podaljšku rdečim vragom prinesel veliko zmago nad Liverpoolom. Foto: Reuters

Varovanci Erika ten Haga so se znova znašli v zaostanku, znova so morali iskati izenačujoči zadetek, s katerim bi izsilili kazenske strele, ekipo z Anfielda so večkrat pritisnili na njeno polovico, v 112. minuti jim je vendarle uspelo. Po hitri akciji in globinski podaji McTominaya je Rashford rutinirano zadel za 3:3.

V 116. minuti je imel McTominay po podaji z leve strani na nogi žogo za verjetno zmago, a je meril dober meter mimo desne Kelleherjeve vratnice. Ko je že kazalo, da utegnejo o potniku v polfinale odločati enajstmetrovke, je United v zadnjem (proti)napadu na tekmi Liverpool izločil s sijajnim diagonalnim strelom rezervista Amada Dialla. Ta je bil zaradi slečenega dresa in prejetega drugega rumenega kartona tudi izključen. 4:3 in velika zmaga rdečih vragov, ki si s Pokalom FA rešujejo sezono.

Carney Chukwuemeka je bil mož odločitve na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

Chelsea strl Leicester City
V polfinale so se uvrstili tudi nogometaši Chelseaja, ki so na Stamford Bridgeu s 4:2 izločili Leicester City. Marc Cucurella je zadel v prazno mrežo za 1:0 v 13. minuti po Jacksonovi podaji na drugo vratnico. Točno 13 minut pozneje je imel Raheem Sterling priložnost za 2:0, a je strel z bele točke zapravil. Vseeno je po njegovi podaji z leve strani Chelsea tik pred odmorom povedel s +2: Cole Palmer je z levico iz bližine zatresel malo mrežico. Igra se je nato v nadaljevanju razživela, gostom pa je uspelo izid po dobri uri igre izenačiti. Najprej je žogo za lastnega vratarja pospravil Chelseajev Axel Disasi, nato je v 62. minuti na 2:2 izenačil Stephy Mavididi. Leicester se je dobro upiral Londončanom, a le do 73. minute, ko je bil izključen Callum Doyle. Odtlej je Chelsea spet zagospodaril na zelenici, polfinale pa si je zagotovil v sodnikovem dodatku.

Najprej je v 92. minuti po Palmerjevi podaji s peto rezervist Carney Chukwuemeka rutinirano zaključil za 3:2, končni izid je po lepem prodoru in še lepšem zaključku z roba kazenskega prostora postavil Noni Madueke.