Eddie Nketiah in Bukayo Saka sta blestela tudi na stadionu Amex v Brightonu. Foto: EPA

Izbranci Mikela Arteta pokajo od samozavesti in tudi na stadionu Amex so začeli udarno. Že v drugi minuti je Bukayo Saka z levico zatresel mrežo ob neodločni obrambi gostiteljev. S kombinatorno igro so topničarji prevladovali in si ustvarili še nekaj priložnosti, ki pa jih niso unovčili. Šest minut pred odmorom so branilci Brightona slabo izbili žogo po kotu, Martin Ödegaard pa jo je s 14 metrov poslal pod prečko za 0:2.

Drugi polčas je Arsenal prav tako začel z zadetkom že po dveh minutah igre. Gabriel Martinelli je ušel po levi strani, njegov strel je vratar Robert Sanchez še odbil, a je pritekel Eddie Nketiah in žogo potisnil v prazno mrežo. V 57. minuti je z volejem poskusil Brazilec Gabriel dos Santos Magalhaes, Sanchez pa se je izkazal s parado.

24-letni Martin Ödegaard je pri 16 letih odšel k madridskemu Realu. Norvežan je veljal za največjega talenta evropskega nogometa, v letošnji sezoni pa je končno dokazal, da vse pohvale niso bile zastonj. Foto: EPA

Brighton se je prebudil prepozno
Po uri igre so gostitelji ujeli pravi ritem, otresli so se pritiska, ob visokem zaostanku so zaigrali sproščeno in učinkovito. Kaoru Mitoma je v 65. minuti znižal po podaji Pascala Grossa. Sredi največjega pritiska Brightona so topničarji izvedli protinapad. Izjemni Ödegaard je v idealnem trenutku poslal žogo v prazen prostor, Gabriel Martinelli je stekel sam proti vratom in z leve strani matiral Sancheza.

Evan Ferguson je v 77. minuti znižal na 2:4, potem ko mu je branilec Arsenala William Saliba podaljšal žogo naravnost na nogo. Mitoma se je v 89. minuti že veselil zadetka za 3:4, potem ko je Rob Holding žogo preusmeril v lastno mrežo. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je bil Japonec za kakšen centimeter v prepovedanem položaju.

Newcastle naslednja ovira za topničarje
V torek na stadion Emirates prihaja Newcastle. To bo velik test za Arsenal, ki je dokazal, da je resen kandidat za prvi naslov prvaka po sezoni 2003/04, v kateri je pod vodstvom Arsena Wengerja osvojil Premier ligo brez poraza.

Demarai Gray je zagotovil Evertonu veliko točko na stadionu Etihad. Foto: EPA

Gray šokiral trenutne prvake
Precej manj praznično je bilo vzdušje po koncu tekme v Manchestru. V prvem polčasu so imeli prvaki vse pod nadzorom, Erling Haaland pa jih je z 21. zadetkom v prvenstvu popeljal v vodstvo po lepo izpeljani akciji v 24. minuti.

City kljub terenski premoči v nadaljevanju ni deloval najbolj učinkovito, neodločnost obrambe pa je v 64. minuti kaznoval Demarai Gray s sijajnim zadetkom z leve strani kazenskega prostora.

Newcastle je po današnjem remiju brez zadetkov proti Leedsu ostal na tretjem mestu in ima 34 točk.

"Izgubili smo dve pomembni točki. Težko je sprejeti remi, saj smo bili veliko boljši. Zapravili smo preveč priložnosti," je bil razočaran branilec sinjemodrih John Stones.

Rashford vstopil v drugem polčasu in zagotovil zmago rdečim vragom
Manchester United je z 32 točkami napredoval na četrto mesto, potem ko je odnesel tri točke iz Wolverhamptona (0:1). Edini zadetek na stadionu Molineux je dosegel Marcus Rashford, ki je tekmo zaradi zamujanja na zbor ekipe pred dvobojem začel na klopi.

Po bledi predstavi rdečih vragov v prvem polčasu je tri točke priboril prav angleški napadalec, ki je v igro vstopil v 46. minuti. 24-letnik je po lepem prodoru zadel v 76. minuti. Drugi zadetek mu je videosodnik zaradi igranja z roko šest minut pred koncem razveljavil.

Wout Faes je doživel nočno moro na Anfieldu. Foto: AP

Branilec Faes z dvema avtogoloma osrečil Liverpool
V petek zvečer je Liverpool na Anfieldu premagal Leicester z 2:1. Redsi so do zmage prišli na nenavaden način. Potem ko so gostje povedli v četrti minuti z golom Kiernana Dewsbury-Halla, je gostujoči igralec Wout Faes v 38. in 45. minuti dosegel dva avtogola. S tem je belgijski branilec postal prvi igralec v petih najmočnejših evropskih ligah v zadnjih petih sezonah z dvema avtogoloma na isti tekmi.