Pierre-Emerick Aubameyang je bil junak večera na stadionu Velodorme. Foto: EPA

Po prvem polčasu je bil izid 2:2, nato pa je odlični napadalec Aubameyang v 47. minuti zadel z desno nogo po podaji Amina Harita. Po uri igre je Steven Berguis z drsečim startom pokosil Joaquina Correo. Sodnik Simone Sozza je najprej pokazal rumeni karton, a se je oglasil videosodnik. Sozza si je odšel ogledat posnetek ob stransko črto in takoj je iz žepa potegnil rdeči karton. Trener Ajaxa John van't Schip je izgubil živce in moral je predčasno na tribuno.

V 77. minuti je vstopil Chuba Akpom, ki je le dve minuti zatem z glavo izenačil na 3:3. Vse je že kazalo, da bo Ajax z igralcem manj izvlekel točko, a je nato vratar Diant Ramaj podrl Ibrahimo Sarrja. Aubameyang je v 93. minuti še drugič zadel z bele točke in Marseille je prevzel vodstvo v skupini B.

Sturm se bo v zadnjem krogu boril za tretje mesto
Nogometaši Sturma so izgubili proti poljskemu Rakowu z 0:1. Za zasedbo iz Gradca je vso tekmo odigral Jon Gorenc Stanković, Tomi Horvat pa je zapustil igrišče v 72. minuti.

Na drugi tekmi skupine D sta se Atalanta in Sporting razšla z neodločenim izidom 1:1, oba sta si zagotovila napredovanje v izločilne boje. Krog pred koncem skupinskega dela tekmovanja je na vrhu Atalanta z 11 točkami, Sporting ima tri manj. Strum in Rakow sta pri štirih točkah in se bosta borila za tretje mesto, ki v vodi v šestnajstino finala Konferenčne lige.

Panathinaikos nima več možnosti za napredovanje
Tudi Panathinaikos v skupini F nima več možnosti za napredovanje. Villarreal, ki mora z Maccabijem Hajfo odigrati še preloženo tekmo, je bil boljši s 3:2. Andraž Šporar in Adam Gnezda Čerin sta začela tekmo. Rumena podmornica si je že zagotovila napredovanje. Na prvem mestu je Rennes, ki je s 3:0 odpravil Maccabi.

Gregoritsch potopil Olympaicos
V skupini A je Freiburg, za katerega je s tremi zadetki blestel Michael Gregoritsch, visoko s 5:0 premagal Olympiacos in si zagotovil napredovanje v izločilne boje. Tam bo tudi angleški West Ham, ki je danes na gostovanju pri Bački Topoli tri točke iztržil šele ob koncu dvoboja po zaslugi Tomaša Součeka. Freiburg in West Ham imata po 12 točk, Olympiacos štiri, Bačka Topola pa eno.

Iz skupine E je brez večjih težav napredoval Liverpool, na Anfieldu je s 4:0 ugnal LASK iz Linza.

5. krog, skupina A:
FREIBURGOLYMPIACOS 5:0 (4:0)
Gregoritsch 3., 8., 36., Sildillia 42., Doan 77.

BAČKA TOPOLA – WEST HAM 0:1 (0:0)
Souček 89.

Vrstni red: West Ham in Freiburg po 12, Olympiacos 4, Bačka Topola 1 točka.

RK: Berguis 63./Ajax

Vrstni red: Marseille 11, Brighton 10, AEK 4, Ajax 2 točki.

Skupina C:
SPARTA PRAGABETIS 1:0 (0:0)
Haraslin 54.

RANGERS – ARIS LIMASOL 1:1 (0:1)
McCausland 49.; Babicka 28.

Vrstni red: Betis 9, Rangers 8, Sparta 7, Aris 4 točke.

Skupina D:
ATALANTA – SPORTING 1:1 (1:0)
Scamacca 23.; Edwards 56.

STURM GRADEC – RAKOW CZESTOCHOWA 0:1 (0:0)
Yeboah 81.
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (oba Sturm) pa do 72. minute.

Vrstni red: Atalanta 11, Sporting 8, Sturm in Rakow 4 točke.

Skupina E:
LIVERPOOL LASK LINZ 4:0 (2:0)
Diaz 12., Gakpo 15., 92., Salah 51./11-m

TOULOUSE - UNION SAINT GILLOISE 0:0

Vrstni red: Liverpool 12, Toulouse 8, Union 5, LASK 3 točke.

Skupina F:
MACCABI HAJFA – RENNES 0:3 (0:1)
Terrier 29., Gouiri 47., Rieder 93.

VILLARREAL - PANATHINAIKOS 3:2 (2:0)
Baena 29., Comesana 34., Morales 47.; Palacios 66., Ioannidis 81.
Šporar je igral do 60. minute, Gnezda Čerin do 75. minute, Verbič (vsi Panathinaikos) pa ni bil v kadru.

Vrstni red: Rennes 12, Villarreal 9, Panathinaikos 4, Maccabi 1 točka.