Igralci Maccabija se veselijo zmage na stadionu Apostolos Nikolaidis v Atenah. Foto: EPA

Panathinaikos si je želel vsaj točko, s katero bi ostal na tretjem mestu v skupini in bi si tako zagotovil igranje na dodatnih tekmah za osmino finala Konferenčne lige. Toda Dean David je v 20. minuti Izraelcem priigral vodstvo, tega pa je podvojil Tjaronn Chery v 74. Fotis Ioanidis je v 89. minuti le znižal. Adam Gnezda Čerin je v igro pri Grkih vstopil v 69. minuti, Andraž Šporar pa v 89. Benjamina Verbiča ni bilo v kadru.

Prvo mesto v skupini je osvojil Villarreal, ki je na odločilni tekmi premagal Rennes s 3:2. Dani Parejo je v 80. minuti dosegel zmagoviti gol. Francozi so sicer zadeli še v 103. minuti, a je videosodnik gol razveljavil.

Sturm nemočen v Lizboni
V skupini D sta Jon Gorenc Stanković in Tomi Horvat s Sturmom doživela poraz v Lizboni. Portugalce je v vodstvo v 39. minuti popeljal Viktor Gyökeres, na 2:0 je povišal Goncalo Inacio v 60., ki je nato v 70. minuti postavil tudi končni izid.

Sturm je kljub temu končal na tretjem mestu v skupini D in bo igral dodatne boje za osmino finala Konferenčne lige. Sporting bo z drugim mestom igral za osmino finala Evropske lige, neposredno med 16 pa je napredovala Atalanta, ki je v gosteh po dveh golih Luisa Muriela ugnala Rakow s 4:0.

V ponedeljek žreb izločilnih bojev
V osmino finala so že uvrščeni West Ham, Brighton, Rangers, Atalanta, Liverpool, Bayer Leverkusen, Villarreal in Slavia Praga.

Mesto v dodatnih kvalifikacijah za osmino finala Evropske lige so si z drugim mestom v skupini zagotovili Freiburg, Marseille, Sparta Praga, Sporting, Toulouse, Rennes, Roma in Qarabag. Srečali se bodo s tretjeuvrščenimi ekipami iz skupinskega dela Lige prvakov. To so Feyenoord, Young Boys, Lens, Galatasaray, Braga, Benfica, Milan in Šahtar.

Tretjeuvrščeni iz Evropske lige bodo igrali v kvalifikacijah za osmino finala Konferenčne lige. To so Olympiakos, Ajax, Betis, Sturm, Servette, Molde, Maccabi Haifa in Union St. Gilloise.

Žreb izločilnih bojev bo v ponedeljek.

6. krog, skupina A:
WEST HAM –
FREIBURG 2:0 (2:0)
Kudus 14., Alvarez 42.

OLYMPIACOS – BAČKA TOPOLA 5:2 (3:0)
El Kaabi 21., Podence 40., 42., Ilić 46./ag, El Arabi 68.; Đakovac 48., Čirković 61.
RK: Kuveljić 60./Bačka Topola

Vrstni red: West Ham 15, Freiburg 12, Olympiacos 7, Bačka Topola 1 točka.

Skupina B:
AJAXAEK ATENE 3:1 (2:1)
Akpom 5., 56., Taylor 20.; Garcia 11.

BRIGHTON – MARSEILLE 1:0 (0:0)
Joao Pedro 88.

Vrstni red: Brighton 13, Marseille 11, Ajax 5, AEK Atene 4 točke.

Skupina C:
BETIS RANGERS 2:3 (2:2)
Miranda 14., Perez 37.; Sima 10., Dessers 20., Roofe 78.

ARIS LIMASOLSPARTA PRAGA 1:3 (0:3)
Bengtsson 84.; Kuchta 4., Birmančević 11., 45.

Vrstni red: Rangers 11, Sparta Praga 10, Betis 9, Aris 4 točke.

Skupina D:
SPORTING – STURM GRADEC 3:0 (1:0)
Gyokeres 39., Inacio 60., 70.
Gorenc Stanković je igral vso tekmo, Horvat (oba Sturm) pa do 82. minute.

RAKOW CZESTOCHOWAATALANTA 0:4 (0:2)
Muriel 14., 72., Bonfanti 26., de Ketelarere 92.

Vrstni red: Atalanta 14, Sporting 11, Sturm in Rakow 4 točke.

Skupina E:
LASK LINZ – TOULOUSE 1:2 (0:0)
Ljubičić 61.; Dallinga 54., Suazo 83.

UNION SAINT GILLOISE - LIVERPOOL 2:1 (1:1)
Amoura 32., Puertas 43.; Quansah 40.

Vrsatni red: Liverpool 12, Toulouse 11, Union 8, LASK 3 točke.

Skupina F:
RENNES – VILLARREAL 2:3 (1:1)
Assignon 37., Blas 79.; Moreno 36./11-m, Akhomach 62., Parejo 80.

PANATHINAIKOS - MACCABI HAJFA 1:2 (0:1)
Ioanidis 89.; David 20., Chery 74.
Gnezda Čerin je igral od 69. minute, Šporar (oba Panathinaikos) pa od 89. minute.

Vrstni red: Villarreal 13, Rennes 12, Maccabi 5, Panathinaikos 4 točke.