Igralci Sturma so naredili velik korak proti osmini finala. Foto: EPA

Sturm je povedel v 5. minuti, po podaji Tomija Horvata je zadel Mika Biereth. Štiri minute zatem je Slovan izenačil prek Gersona Rodriguesa na 1:1. Jon Gorenc Stanković je v 27. minuti znova priigral prednost gostiteljem, ko je zadel z glavo.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

V drugem polčasu so Avstrijci, ki so bili boljši, povišali prednost, ko je v 64. minuti Otar Kiteišvili unovčil najstrožjo kazen. Dve minuti zatem je bil z glavo po kotu Horvata malce premalo natančen Gorenc Stanković. V 78. minuti so Slovaki, pri katerih je Kenan Bajrić odigral vso tekmo, ostali z igralcem manj po izključitvi Vladimirja Weissa. Pozneje je tudi Horvat še enkrat meril previsoko, že v sodniškem dodatku pa je Amady Camara po novi Horvatovi podaji z roba kazenskega prostora postavil končni izid.

Minimalen poraz Legie na Norveškem
Legia Varšava, kjer igra Blaž Kramer, je gostovala na Norveškem, kjer je bil Molde boljši s 3:2. Molde je v 12. minuti povedel v vodstvo Fredrik Gulbrandsen, tudi nadaljevanje je bilo v domeni Norvežanov. Ti so prvi polčas dobili s 3:0, potem ko Gulbrandsen zadel še v 19., Marcus Andre Kaasa pa v 24. minuti. V 63. minuti je Josue zmanjšal zaostanek Poljakov, te pa je v igro vrnil še zadetek Rafala Augustyniaka v 71. minuti. Slovenski napadalec Kramer je za Legio igral od 66. minute.

Ruben Loftus-Cheek je zagotovil Milanu visoko prednost pred povratno tekmo. Foto: EPA

Loftus-Cheek blestel na San Siru
Na prvi tekmi šestnajstine finala Evropke lige je Milan odpravil rennes s 3:0. Rdeče-črni so v večjem delu tekme pokazali precej boljšo predstavo, eden junakov tekme pa je bil Ruben Loftus-Cheek, ki je zadel v 32. kot 47. minuti. Tretji gol za Milan je v 52. minuti dosegel tudi Rafael Leao, ki je že v prvem polčasu zadel tudi prečko. V zadnji četrtini tekme so več pokazali tudi Francozi, ki so imeli nekaj priložnosti, a jih niso unovčili.

Feyenoord in Roma sta se razšla z 1:1, potem ko je nedoločen izid Italijanom priigral Romelu Lukaku v 67. minuti.

Žreb parov osmine finala bo 23. februarja. Tekme najboljše šestnajsterice bodo nato 7. in 14. marca, četrtfinale 11. in 18. aprila, polfinale 2. in 9. maja, finale pa bo v Atenah 29. maja.

Evropska liga, kvalifikacije za osmino finala, prve tekme:
FEYENOORD - ROMA 1:1 (1:0)
Paixao 45.; Lukaku 67.

YOUNG BOYS - SPORTING LIZBONA 1:3 (1:2)
Ugrinić 42.; Amenda 31./ag, Gyokeres 41./11-m, Inacio 48.
RK: M. Camara 89./Young Boys

GALATASARAY - SPARTA PRAGA 3:2 (1:0)
Demirbay 19., Krejči 60./ag, Icardi 91.; Preciado 47., Kuchta 65.
RK: Nelsson 62.; Rynes 80.

ŠAHTAR - MARSEILLE 2:2 (0:0)
Matviienko 68., Eguinaldo 93.; Aubameyang 64., Ndiaye 90.

MILAN - RENNES 3:0 (1:0)
Loftus Cheek 32., 47., Leao 53.

LENS - FREIBURG 0:0

BENFICA - TOULOUSE 2:1 (0:0)
Di Maria 68./11-m, 98./11-m; Desler 75.

BRAGA - QARABAG 2:4 (1:1)
Banza 44., Moutinho 91./11-m; Janković 21./11-m, Zoubir 54., 69., Benzia 65.

Povratne tekme bodo 22. februarja.

V osmini finala so že West Ham, Brighton, Glasgow Rangers, Atalanta, Liverpool, Villarreal, Slavia Praga in Bayer Leverkusen.

Konferenčna liga, kvalifikacije za osmino finala, prve tekme:
STURM GRADEC - SLOVAN BRATISLAVA 4:1 (2:1)
Biereth 4., Gorenc Stanković 27., Kiteišvili 64./11-m, A. Camara 91.; Rodrigues 8.
RK: Weiss 78./Slovan Bratislava
Gorenc Stanković in Horvat sta igrala vso tekmo; Bajrić je igral vso tekmo.

MOLDE - LEGIA VARŠAVA 3:2 (3:0)
Gulbrandsen 12., 19., Kaasa 24.; Josue 63., Auugustyniak 71.
Kramer (Legia) je igral od 66. minute.

ROYALE UNION SG - EINTRACHT FRANKFURT 2:2 (1:2)
Rasmussen 31., Nilsson 68.; Chaibi 3., Kalajdžić 10.

AJAX - BODO/GLIMT 2:2 (0:1)
van der Boomen 91., Berghuis 97.; Gronbaek 16., 64.
RK: Bjortuft 90./Bodo Glimt
Žugelj (Bodo Glimt) je igral od 74. minute.

MACCABI HAJFA - GENT 1:0 (0:0)
Pierrot 65.

V osmini finala so že Lille, Maccabi Tel Aviv, Viktoria Plzen, Club Brugge, Aston Villa, Fiorentina, PAOK in Fenerbahče.