Josipa Iličića je zaradi poškodbe na ogrevanju zamenjal Cristian Tello. Foto: EPA
Valter Birsa in Fabrizio Cacciatore
Valter Birsa prejema čestitke soigralca Fabrizia Cacciatoreja po zadetku proti Pescari. Foto: EPA

Podrobnejši torkovi pregledi so pokazali, da poškodba ni huda. Kranjčana čakajo le terapije, s katerimi mu bodo lajšali težave.
Srečanje se je končalo z izidom 2:2, potem ko so gostitelji že vodili z 2:0. V 8. minuti je po strelu Borje Valera in odbiti žogi vratarja Joeja Harta zadel novinec Riccardo Saponara (prejšnji mesec je prišel iz Empolija), v 38. minuti pa je mrežo z glavo zatresel še Nikola Kalinić. Prednost domačih bi bila lahko ob odmoru še višja.

V drugem polčasu je dva gola za Torino dosegel Andrea Belotti. Prvega z glavo, z drugim v 85. minuti po predložku Danieleja Basellija pa se je z 19. zadetkom v sezoni izenačil z Gonzalom Higuainom (Juventus) in Edinom Džekom (Roma) na vrhu lestvice strelcev. Najprej je v 62. minuti sicer še tretjič v tej sezoni zapravil 11-metrovko, saj je po prekršku Carlosa Salceda nad Lucasom Boyejem stresel prečko.

Vodstvo z 2:0 je Fiorentina zapravila že v četrtek v Evropski ligi proti Borussii Mönchengladbach in po porazu z 2:4 končala evropske nastope. Približno 300 navijačev je v nedeljo na treningu zahtevalo odstop trenerja Paula Souse, ki pa tega ne namerava storiti. Nogometaši iz Firenc so v italijanskem prvenstvu na osmem mestu na lestvici.
Birsa pri petih golih in sedmih podajah
Manj kot mesec dni pred nadaljevanjem kvalifikacij za svetovno prvenstvo imata izmed udarnih članov slovenske reprezentance največ razlogov za zadovoljstvo Jasmin Kurtić in Valter Birsa. Četrtouvrščena Atalanta je v soboto presenetila Napoli (0:2) in zmagala četrtič zapored, na zadnjih 10 tekmah je njen izkupiček sedem zmag, dva remija in le en poraz. Chievo je v zadnjem mesecu nanizal tri zmage ter po en remi in poraz, trdno je zasidran v sredini lestvice.
"Dobro se počutim, z ekipo nam uspevajo lepe stvari. Še naprej moramo imeti pogum in željo, potem bodo prišli tudi rezultati. Nadaljevati moramo delo in poskušati še naprej navduševati. Ko dosežeš gol, je vedno lepo, a tudi podajati za zadetke je vedno v zadovoljstvo," je v nedeljo po petem golu v sezoni (ob tem je zbral še sedem podaj) povedal Birsa, ki je proti Pescari (2:0) z glavo zadel tudi prečko. V soboto zvečer bo s soigralci gostoval pri svojem nekdanjem klubu Milanu.
Navijače Slovenije je razveselila tudi vrnitev Jana Oblaka v vrata Atletica, spodbudnih je vse več minut za Roberta Berića, ki je v preteklem tednu obe tekmi St. Etienna odigral v začetni postavi. Na drugi strani Boštjan Cesar in Miral Samardžić še naprej ne dobita prave priložnosti in sta večinoma na klopi. Reneju Krhinu poleg tega, da ni v resnih načrtih trenerja, nagaja še poškodba, po operaciji trebušne prepone sredi decembra pa ni še popolnoma okreval Benjamin Verbič. Na uvodnih štirih tekmah Köbenhavna po zimskem premoru je bil v ekipi le enkrat in igral vsega deset minut prejšnji konec tedna na mestnem derbiju proti Bröndbyju (0:0), pri katerem se je dobro znašel Gregor Sikošek in uvodni dve srečanji spomladanskega dela danskega prvenstva odigral v prvi enajsterici.
Povzetek tekme Chievo - Pescara (2:0) - ogled v Youtubu

Povzetek tekme Atletico Madrid - Barcelona (1:2)

Pregled iger slovenskih reprezentantov v preteklem tednu

NOGOMETNA REPREZENTANCA selektorja Srečka Katanca za tekmi z Malto in Poljsko (27)
Ime, priimekKlub (država)TekmaIgralni čas (ocena)Podrobnosti
VRATARJI (3)
Vid BelecCarpi (ITA II)Entella - Carpi 2:0vso tekmo/
Jan KoprivecAnorthosis Famagusta (CIP)Karmiotissa Pano Polemidion - Anorthosis 1:4

na klopi

Antonio Delamea MlinarNew England Revolution (ZDA)

Kasimpasa - Bursaspor 4:0

vso tekmo (6,6)najbolje ocenjeni igralec Bursasporja, podaje 37/42 (88 %), 6 dobljenih dvobojev
Miha Mevlja
Rostov (RUS)Sparta Praga - Rostov 1:1 (EL);
*zimski premor*
vso tekmo (7,3);
-
drugi najbolje ocenjeni igralec Rostova, podaje 29/47 (62 %), 4 dobljeni skoki, 3 dobljeni dvoboji;
7. mesto v Premier ligi, nadaljevanje 3. marca
Miral SamardžićAkhisar Belediyespor (TUR)

VEZISTI (10)
Valter BirsaChievo (ITA)Chievo - Pescara 2:0 89' (2:0) (8,5)drugi najbolje ocenjeni igralec tekme, v 12' za 1:0 - 5. gol, prečka v 66', 4 streli, podaje 38/47 (81 %), 2 dobljena skoka
Matic ČrnicRijeka (HRV)Inter Zaprešić - Rijeka 1:2/na klopi
Kevin KamplBayer Leverkusen (NEM)

Bayer Leverkusen - Mainz 0:2

vso tekmo (7,8);
vso tekmo (6,7)

najbolje ocenjeni igralec Bayerja, 5 strelov, podaje 55/65 (85 %), 8 preigravanj, 4 dobljeni dvoboji;
brez strela, podaje 43/59 (73 %)

Rene KrhinGranada (ŠPA)

Athletic Bilbao - Granada 3:1

/

zunaj ekipe (poškodovan)

Rok KronaveterOlimpija (SLO)Maribor - Olimpija 1:0 /zunaj ekipe (iščejo mu nov klub)
Jasmin KurtićAtalanta (ITA)Napoli - Atalanta 0:2 86' (0:2) (6,9)
1 strel, podaje 22/26 (85 %), 3 dobljeni skoki
Nik OmladičEintracht Braunschweig (NEM II)Sandhausen - Eintracht Braunschweig 0:1/

St. Etienne - Caen 0:1

59' (0:1) (6,2);
70' (0:1) (6,2)

brez strela, podaje 14/30 (47 %);
2 strela, podaje 10/16 (63 %)

Roman BezjakRijeka (HRV)Inter Zaprešić - Rijeka 1:2 74' (1:2)

/

Josip IličićFiorentina (ITA)

Fiorentina - Borussia Mönchengladbach 2:4 (EL);
Fiorentina - Torino 2:2

64' (2:4) (6,8);

zunaj ekipe (viroza)

V tabelo so za igralnim časom dodane ocene statističnega portala WhoScored.

Ocene so decimalne od 1 do 10 po študijskem sistemu, izhodišče pa znaša 6,0. Vrednosti se določajo na podlagi dogodkov in dejavnosti nogometaša (od golov, ključnih podaj, podaj, preigravanj do posredovanj in napak ter kazni). WhoScored pokriva 15 svetovnih lig in obe evropski tekmovanji. Pri opombah o najvišji ali najnižji oceni se ne upoštevajo rezervisti.