Marcos Tavares je zatresel mrežo Apoela, ki ga je pred leti odslovil, saj v Brazilcu ni videl potenciala. Foto: Aleš Fevžer

Cilj je bil, da damo gol. Dali smo ga, izid 1:1 je odličen. Mogoče bi lahko dali še kakšnega, a je treba biti realen, tudi oni so imeli tri lepe priložnosti. Pričakovali smo, da jim bo zmanjkalo moči, saj niso v tekmovalnem ritmu. Ko smo začeli zadrževati žogo, smo jih izmučili. Vsi smo garali, na povratni tekmi pa bomo morali igrati z glavo. Ciprčani imajo dobro špico, drugi pa me niso navdušili. V obrambi so počasni, to bo v Mariboru naša priložnost.

Mitja Viler, igralec Maribora
Jasmin Handanović
Jasmin Handanović je klonil v 21. minuti. Foto: MMC RTV SLO/T. O.

Povratna tekma bo v torek v Ljudskem vrtu. Mariborčane v naslednji krog pelje že 0:0, s tem pa bi si vijoličasti tudi že zagotovili vsaj nastop v skupinskem delu Evropske lige, s čimer bi ponovili uspeh izpred dveh let.

V prvem delu so bili boljši gostitelji, ki so dvakrat igrali v Ligi prvakov, v sezoni 2011/2012 pa celo nastopili v četrtfinalu. V prvem polčasu so tudi povedli. V drugem je bil nevaren tudi Maribor, za izenačenje pa je poskrbel nekdanji nogometaš Apoela Marcos Tavares. Kapetana vijoličastih so Ciprčani odslovili.

Goncalves povedel Apoel v vodstvo
Ciprčani so bili v prvem polčasu nevarnejši. Mariborčani do vodilnega zadetka gostiteljev sploh niso ogrozili nasprotnih vrat. Je pa zato nekajkrat nevarno zapretil Apoel. Najprej sta v 12. minuti kombinirala Esmael Goncalves in Konstantinos Charalambides. Po strelu domačega kapetana je Jasminu Handanoviću uspelo žogo odbiti v kot. Šest minut pozneje je Nektarios Alexandrou streljal prek vrat.

V 21. minuti so Nikozijčani kronali premoč. Po dolgi podaji Nuna Moraisa sta v kazenskem prostoru zamudila osrednja mariborska branilca Arghus in Aleksander Rajčević, Esmael Goncalves je s prsmi zaustavil žogo in jo neubranljivo poslal v levi zgornji kot Handanovićevih vrat.

Tavares poskrbel za izenačenje
V drugem polčasu je Maribor konkretneje napadel. Razigran je bil Damjan Bohar, ki je tudi prvi v drugem delu ogrozil Urka Parda. Vezist, ki je v vijoličasto vrsto prišel pred letošnjo sezono iz Mure, je sodeloval tudi v akciji za izenačujoči zadetek. Kombiniral je z Mitjo Vilerjem, ta pa je žogo poslal pred gol, kjer jo je z glavo pod Pardom v mrežo poslal Marcos Tavares, ki se je požrtvovalno vrgel.

Po izenačujočem zadetku so bili nevarnejši gostitelji. Kar trikrat je v kazenskem prostoru ukrajinski sodnik Sergij Bojko v drugem polčasu domačim nogometašem pokazal rumene kartone zaradi domnevnega simuliranja prekrška.

Izjave po tekmi:
Ante Čačić, trener Maribora:
"Mnogi so nas že po žrebu odpisali, a sam sem trdil, da bo odločitev padla šele na tekmi v Mariboru. Nisem se zmotil, lahko smo zadovoljni. V prvem polčasu je bil tekmec sicer boljši, agresivnejši, toda lahko bi preprečili njihov gol, obramba je takrat zaspala. Tudi napak je bilo preveč, tako da ni bilo pravih akcij. Toda pravočasno smo se pobrali, odigrali dobro tekmo in prišli do ugodnega položaja. Glede na videno bi rezultat lahko bil celo boljši, zagotovo bomo po tej predstavi še bolj samozavestni. Imamo zelo dobro izhodišče, vendar v Mariboru bo nova tekma. Mi se moramo ustrezno pripraviti na kakovostnega tekmeca."

Goran Cvijanović, igralec Maribora:
"Rezultat je ugoden, a zavedamo se, da je pred nami tudi druga polovica. Čaka nas še pol dela, treba se bo spočiti, regenerirati in dobro pripraviti na torek. Videli smo, da je Apoel dobra ekipa, a mi smo izkoristili, da so zaenkrat še nekoliko slabše telesno pripravljeni. Dobro smo stali na igrišču, zadetek Tavaresa nas je za to nagradil. Zdaj moramo dobro analizirati to tekmo, se pripraviti, zdaj imamo informacije, v čem so dobri in v čem ne. Verjamem, da se bomo v polnem Ljudskem vrtu veselili."

Liga prvakov, 3. predkrog:
APOEL - MARIBOR 1:1 (1:0)
20.000; Goncalves 21.; Tavares 64.

Apoel: Pardo, Mario Sergio, Guilherme, Oliveira , Gomes, Charalambides ( 73./Budimir ), Alexandrou ( 73./Aloneftis), Manduca , Christian ( 85./ Benachour), Nuno Morais, Goncalves .

Maribor: Handanović , Milec, Rajčević, Arghus, Viler, Filipović , Bohar, Ibraimi ( 71./Mejač), Cvijanović, Tavares ( 83./Potokar), Fajić ( 65./Mendy).

Sodnik: Sergij Bojko (UKR)

MOLDE - LEGIA VARŠAVA 1:1 (1:0)
Šulerja (Legia) po poškodbi še ni bilo
v ekipi.
LUDOGOREC RAZGRAD - PARTIZAN 2:1 (0:0)
Marcelinho 54., Aleksandrov 65.; Marković 49. Bezjak (Ludogorec) je igral do 82. minute.

Rukavina 89.
Samardžić je igral vso tekmo, Apatiča (oba Šerif) ni bilo v ekipi.
Neprvaki:
SALZBURG - FENERBAHČE 1:1 (0:0)
Alan 68.; Cristian 95./11-m
Kampl (Salzburg) je igral vso tekmo.
PSV EINDHOVEN - ZULTE WAREGEM 2:0 (0:0)
Depay 61., Locadia 75.
Matavž (PSV) je igral do 72. minute, ko ga je zamenjal Locadia. Šempetrčan je v prvem polčasu zadel okvir vrat.

NORDSJAELLAND - ZENIT 0:1 (0:0)