Harry Kane je dosegel že 27 zadetkov v letošnji sezoni, a vse kaže, da bo znova ostal brez lovorike, potem ko že s Tottenhamom ni osvajal pokalov. Tekmo si je ogledal tudi angleški selektor Gareth Southgate, ki se je lahko prepričal, da je njegov kapetan v sijajni formi tri mesece pred začetkom Eura v Nemčiji. Foto: EPA

Po treh zaporednih porazih je vodstvo kluba v sredo sporočilo, da bo Thomas Tuchel trener le še do konca sezone. V petek je pol ure odgovarjal na neprijetna novinarska vprašanja. Številni poznavalci so pričakovali, da bo odpuščen takoj, a zdaj bo lahko vodil ekipo do konca maja.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

Bavarci imajo ogromne težave s poškodbami nosilcev igre. Kingsley Coman, Alphonso Davies, Serge Gnabry in Noussair Mazraoui so poškodovani, Dayot Upamecano pa je kaznovan. V Rimu in Bochumu je prejel rdeča kartona in bil glavni krivec za grenka poraza.

Leipzig je v predzadnjem krogu lanske sezone odnesel vse tri točke z Allianz Arene (1:3) in vse je kazalo, da je preprečil enajsti zaporedni naslov Bayernu, a je nato dortmundska Borussia v zadnjem krogu zapravila lovoriko doma proti Mainzu (2:2). Tudi avgusta so bili v nemškem superpokalu rdeči biki veliko boljši v Münchnu (0:3).

Blaswich preprečil ekspresno vodstvo Bayerna
Že začetek srečanja je pokazal, da so serijski nemški prvaki izjemno motivirani. V 5. minuti je Raphael Guerreiro z leve strani podal v kazenski prostor, Harry Kane je streljal z glavo, vratar Janis Blaswich pa je z imenitno parado odbil žogo v vratnico.

Rdeči biki so bili pod velikim pritiskom, a jim je uspelo odbiti začetni nalet Bayerna. Šele v 34. minuti je bilo znova vroče pred vrati Leipziga, ko je Jamal Musiala sijajno podal do Leroya Saneja, ki je stekel sam proti Blaswichu, a je vratar gostov odlično zaprl kot in Sane ni prišel do strela. Preveč je okleval, ni se odločil za lob.

Manuel Neuer je preprečil veselje Šešku v 61. minuti. Vratar Bavarcev je bil odlično razpoložen. Foto: EPA

Leipzig pritisnil, Kane pa zatresel mrežo
Leipzig, ki je bil v prvem polčasu v popolnoma podrejeni vlogi, je drugi polčas začel precej bolje. Amadou Haidara je ogrel dlani Manuela Neuerja z 20 metrov, nato je Mohamed Simakan po podaji iz kota z volejem malce zgrešil vrata.

Sredi največjega pritiska Leipziga so Bavarci povedli. Xaver Schlager je skušal odbiti žogo pred Jamalom Musialo, a jo je poslal naravnost na nogo Kana, ki je z diagonalnim strelom z levico zatresel mrežo.

Neuer po uri igre preprečil veselje Šešku
V 61. minuti je imel Šeško izjemno priložnost za izenačenje. Bil je hitrejši od branilca Erica Dierja, prišel je sam pred Neuerja, ki pa je iztegnil levo roko in se izkazal z izjemno obrambo. Tri minute zatem je imel Šeško novo priložnost, a žoge ni najbolje zadel in Neuer jo je zlahka ujel.

Goretzka nespretno posredoval po strelu slovenskega napadalca
V 70. minuti je Leipzig zasluženo izenačil. Dani Olmo je v kazenskem prostoru zaposlil Šeška, ki je streljal s 14 metrov. Strel ni bil močan, a je Leon Goretzka z drsečim startom preusmeril žogo mimo Neuerja v mrežo.

Sorodna novica Manuel Neuer o izjemni obrambi po strelu Šeška
Benjamin Šeško je bil najnevarnejši za vrata Bayerna. Spomladi je v odlični formi, dosegel je štiri zadetke na zadnjih petih tekmah. Foto: EPA

Bavarci so bili šokirani, navijači na tribunah so bili zaskrbljeni. Trener Marco Rose je v igro poslal Kevina Kampla in Yussufa Poulsena. Želel je znova odnesti vse tri točke z Allianz Arene.

Kane odločil po podaji jokerja Choupo-Motinga
Šest minut pred koncem je vstopil Eric Maxim Choupo-Moting, ki je v 91. minuti ušel po levi strani, se izognil prepovedanemu položaju in podal pred vrata, kjer je Kane z natančnim strelom z levo nogo poslal žogo v mrežo in poskrbel za veliko veselje.

Müller: Ni lahko biti igralec Bayern, če izgubiš tri tekme zapored
"To je bil zelo neugoden teden. Ni lahko biti igralec Bayern, če izgubiš tri tekme zapored. Mi nismo razvojni klub, štejejo le zmage, vsak teden jih potrebujemo in kriza pride hitro. Zelo se je poznalo, da imamo številne poškodovane igralce. Končno se nam je zgodilo, da smo eno tekmo izvlekli v 91. minuti," je poudaril Thomas Müller.

"Ni bilo lahko v drugem polčasu, ko je Leipzig pritisnil. Zelo sem zadovoljen, da smo se pobrali po izenačenju na 1:1. To je bila zelo dobra predstava, velik korak v pravo smer po treh porazih," je bil po dolgem času nasmejan trener Tuchel.

Thomas Tuchel je bil zelo nervozen. Sedel je na kovčku fizioterapevta. Zavedal se je, da bi v primeru četrtega zaporednega poraza verjetno moral zapustiti klop Bayerna že pred naslednjo tekmo v petek v Freiburgu. Foto: AP

"V prvem polčasu nismo bili dovolj dobri, slabo smo se gibali. V drugem polčasu smo zaigrali precej bolje. Imel sem občutek, da lahko po izenačenju na 1:1 odnesemo vse tri točke, a nismo bili pozorni v sodnikovem dodatku. Bayern je bil v krizi, a že pred tekmo sem povedal, da ima sanjsko moštvo, ki se je sposobno hitro pobrati," je razlagal trener Leipziga Marco Rose.

Leverkusen neporažen že rekordnih 33 tekem
Bayer iz Leverkusna je premagal Mainz z 2:1. Vodilna ekipa lige je osvojila tri točke, čeprav ni blestela proti predzadnji ekipi na lestvici.

Granit Xhaka je že v 3. minuti poskrbel za vodstvo, a je že pet minut zatem izenačil Dominik Kohr z glavo. Gostje so bili enakovreden tekmec do velike napake vratraja Robina Zentnerja v 68. minuti, ki jo je izkoristil Robert Andrich. Čuvaj mreže je skušal po nenevarnem strelu odbiti žogo, a jo je potisnil v lastno mrežo.

V 80. minuti je Mainz po rdečem kartonu Jessica Ngankama ostal le z desetimi, Leverkusen pa je ohranil minimalno vodstvo.

Z novim uspehom je Leverkusen postavil tudi nov rekord. Potem ko je v prejšnjem krogu izenačil 32 tekem dolg rekordni niz tekem brez poraza, ki ga je imel Bayern (2019–20), je zdaj sam na vrhu tega seznama s 33 tovrstnimi tekmami.