Blessing Eleke
Rodolfo Vanoli
Rodolfo Vanoli je od 65. minute vse stavil na napad. Poleg Blessinga Elekeja in Etiena Velikonje je vstopil še Julius Wobay. Foto: www.alesfevzer.com

Slovenski prvaki so dvoboj s Slovaki končali z neodločenih 6:6, toda več zadetkov so v gosteh dosegli igralci Trenčina in napredovali. Olimpija je znova izjemno slabo začela in bila po 20 minutah v popolnoma izgubljenem položaju. Do odmora so Ljubljančani izenačili na 2:2 in po zadetku Denisa Klinarja še upali na napredovanje. Gostitelji so se tresli vse do 93. minute.
Ponovitev zgodbe s prve tekme - Olimpija nemočna prve pol ure

Slovaki, ki so v Stožicah v uvodne pol ure zadeli kar štirikrat, so znova začeli odločno. Hitro so povedli z 2:0. V 13. minuti je bil natančen Rangelo Janga, sedem minut zatem pa je Matuš Bero povišal na 2:0 po podaji Samuela Kaluja z leve strani. Olimpija je bila prvič nevarna v 34. minuti, ko je po lepi podaji Mihe Zajca do strela v kazenskem prostoru prišel Etien Velikonja, izkazal pa se je Igor Šemrinec.
Kelhar in Eleke do odmora izenačila
Zeleno-beli so se prebudili ob koncu prvega dela. V 41. minuti je znižal Dejan Kelhar z glavo po podaji Ricarda Alvesa iz kota. Tik pred odmorom je Andraž Kirm našel Blessinga Elekeja, ki je po protinapadu vlil novo upanje.
Velikonja blizu ključnega gola
V drugem delu so skušali Slovaki nadzorovati igro, imeli so pobudo in lepše priložnosti, a je Klinar v 79. minuti po podaji Andraža Kirma z leve strani Olimpijo povedel v vodstvo. Ljubljančanom je tako le še zadetek manjkal do uvrstitve v 3. predkrog. Trenčin se je le še branil, visoke žoge so si kar sledile. Najlepšo priložnost za četrti zadetek je imel Etien Velikonja v 93. minuti, a je njegov strel z desne strani obranil vratar Šemrinec. Takoj zatem je portugalski sodnik Joao Capela odpiskal konec tekme.

Slovaki bodo izzvali Legio
Trenčin se bo v 3. predkrogu pomeril z Legio iz Varšave, ki je na povratni tekmi z 2:0 premagala Zrinjski iz Mostarja.