Vratar Gorice Grega Sorčan je svojo mrežo v Stožicah ohranil nedotaknjeno. Foto: BoBo
Nogometaši Olimpije
Gledalci so v Stožicah videli borbeno igro obeh ekip. Foto: BoBo
Ezekiel Henty
Tudi Ezekiel Henty ni bil pri strelu. Foto: BoBo
Gorica nekoliko prizemljila vodilno Olimpijo
Goričani v Stožicah presenetili Olimpijo

Na stoženskem stadionu so bili gledalci priča dinamičnemu prvemu polčasu. Po pričakovanjih so bili precej dejavnejši gostitelji, ki so na vrata nasprotnika sprožili tudi več strelov, a so na odmor odšli v zaostanku. Zanj je poskrbel Amel Dzuzdanović, ki je v 28. minuti z dovršenim in zelo natančnim strelom z leve strani premagal nemočnega Aleksandra Šeligo.

V nadaljevanju so ljubljanski nogometaši pritiskali na vrata Goričanov, krvavo so si želeli izenačujočega zadetka, a je mreža Grege Sorčana ostala nedotaknjena. Za nameček je v sodnikovem dodatku drugega polčasa po podaji Mirana Burgića v polno zadel še Goran Cvijanović in potrdil zmago moštva iz mesta vrtnic.

Šporar resno zapretil že v 4. minuti
Uvod tekme med vodilno in četrtouvrščeno ekipo prvenstva se je začel v silovitem ritmu, akcije so se vrstile kot po tekočem traku. V tej sezoni najbrž najbolj vroč nogometaš na slovenskih zelenicah Andraž Šporar je že v 4. minuti za las zgrešil goriška vrata, dve minuti pozneje so zagrozili tudi nogometaši Gorice. Najprej je vratar gostiteljev Aleksander Šeliga na čudežen način zaustavil strel z glavo Mirana Burgića, po kotu pa je še enkrat sijajno posredoval po strelu Tineta Kavčiča. Sledilo je zatišno obdobje, igra je brez izrazitih priložnosti v glavnem potekala med obema kazenskima prostoroma, vzdušje na stadionu pa je znova popestril Miha Zajc, ki je s 35 metrov sprožil močan in natančen strel, na pravem mestu pa je bil Grega Sorčan.

Džuzdanović zadel z leve strani
Primorci so povedli v 28. minuti, po kombinirani akciji je žoga prišla do Džuzdanovića, ki je nekoliko z leve strani ukanil Šeligo za vodstvo z 1:0. Olimpija je dolgo potrebovala, da je prišla do sape, šele v končnici prvega polčasa je zapretil Ricardo Alves, njegov strel s 25 metrov pa je končal prek goriških vrat.

Cvijanović potrdil tri točke za Gorico
Ljubljančani so na začetku drugega polčasa uprizorili silovit napad, dva poskusa Šporarja in Denisa Klinarja nista našla poti do goriške mreže, v nadaljevanju so tudi gostje žogo pomaknili nekoliko bolj proti sredini igrišča, a tudi grozili iz nasprotnih napadov. Ljubljančani so imeli terensko premoč, vendar so bili njihovi napadi jalovi, tudi igralci s klopi niso osvežili njihove igre. Na drugi strani je bila goriška obramba kakovostna, Sorčanova posredovanja pa pravočasna in zanesljiva. Nogometaši Gorice so v 80. minuti zapravili idealno priložnost za dvojno vodstvo, po lepi podaji Matije Široka z desne strani je Marshal Johnson zadel okvir vrat, le nekaj trenutkov zatem pa je bilo vroče tudi na drugi strani zelenice, ko je bil po natančnem strelu Martina Mimouna na pravem mestu Sorčan. V 84. minuti je Rok Kronaveter po skrajšanem kotu zadel vratnico, Sorčan pa je štiri minute pozneje sijajno posredoval po Šporarjevem poskusu z glavo.

Gorica je v prvi minuti sodnikovega podaljška potrdila zmago, po hitrem nasprotnem napadu je Goran Cvijanović postavil končni izid na dvoboju in zabil zadnji žebelj v krsto ljubljanske zasedbe, ki bo v prihodnjem krogu gostovala v Zavrču, novogoriška pa bo gostila velenjski Rudar. Obe tekmi bosta v sredo, 2. decembra.