Ganec v dresu Aluminija Ibrahim Mensah je po samostojni akciji zadel za 2:2. Foto: www.alesfevzer.com
Rudi Požeg Vancaš
Zadetki s tekme med Aluminijem in Celjem

Celjani so v "tropskih" razmerah v Kidričevem, kjer so se temperature povzpele do 37 stopinj Celzija, povedli v 31. minuti. Strelec Luka Žinko je mojstrsko izvedel prosti strel z okoli 25 metrov in poslal žogo čez živi zid v zgornji desni kot vrat Luke Janžekoviča. Malo pozneje bi Ilija Martinović skorajda dosegel avtogol, potem ko je preusmeril predložek Lupete v vratarja Janžekoviča.

Dangubić zapravil enajstmetrovko
Martinović je v 35. minuti kot zadnji mož obrambe za kratko povlekel prodirajočega Filipa Dangubića, tako da mu je glavni sodnik Alen Borošak pokazal rdeči karton, nato pa dosodil še enajstmetrovko. Izvajal jo je Dangubić sam, a je zgrešil okvir vrat.

Vrbanec izenačil na 1:1
In kdor ne da, dobi. V 44. minuti je Žiga Škoflek po preigravanju v kazenskem prostoru gostov padel, tako da je Borošak spet pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Matic Vrbanec.

Mensah hitro odgovoril Požeg Vancašu
V 74. minuti so Celjani znova povedli. Rudi Požeg Vancaš je z desne strani prodrl v kazenski prostor, preigral Dejana Petrovića, nato pa z diagonalnim strelom po tleh matiral še Janžekoviča. A veselje gostov je bilo kratko, saj je že v naslednjem napadu Ibrahim Mensah po samostojnem prodoru izenačil. Malo pozneje so domači ostali še brez enega igralca - Mateja Rodina, ki je prejel še drugi rumeni karton. Kljub dvema igralcema manj je Aluminij odbil vse poskuse gostov in se veselil velike točke.

Olimpija s Triglavom, Maribor z Ankaranom
Vodilna Olimpija in Maribor bosta igrala v soboto oziroma v nedeljo. Ljubljančani bodo v soboto gostovali v Kranju, medtem ko se bodo Mariborčani v Dravogradu pomerili z Ankaranom.