Prva liga
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.5 od 79 glasov Ocenite to novico!
Ricardo Alves
Ricardo Alves tako kot Rok Kronaveter pred dvema tednoma proti Gorici ni izkoristil 11-metrovke. Foto: www.alesfevzer.com
Timotej Mate in Filip Uremović
Dvoboj Timoteja Mateja in Filipa Uremovića v 90. minuti, po katerem je sodnik Dragoslav Perić pokazal na belo točko. Foto: www.alesfevzer.com
Alfred Jermaniš
Veselje Alfreda Jermaniša, ki je vodil goste namesto kaznovanega Vlada Badžima. Foto: www.alesfevzer.com
Branko Ilić
Kapetan Olimpije Branko Ilić na "zagovoru" pri navijaški skupini Green Dragons. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Olimpije tri kroge pred koncem Prve lige TS in sobotnim derbijem v Ljudskem vrtu zaostajajo točko za Mariborom, saj jim v Stožicah ni uspelo premagati Ankarana (0:0). Ricardo Alves je v 91. minuti zastreljal 11-metrovko.

Sodnik Dragoslav Perić je sporno pokazal na belo točko, ko sta se za žogo borila Timotej Mate in Filip Uremović. Oba sta si pri oviranju tekmeca pomagala z rokami. Uremović je Mateja vlekel za dres, ta pa je roko stegnil za njegov pas. Branilec Olimpije je padel, Perić je zapiskal in zaradi ugovarjanja Mateju pokazal še rumeni karton, toda vratar Ankarana Primož Bužan je Alvesu 11-metrovko ubranil. Portugalec je streljal v njegovo levo stran, Bužan pa je namero "prebral".

V zadnjih minutah je Olimpija še naprej napadala, po novi obrambi Bužana je Uremović iz neposredne bližine zgrešil nemogoče.

Ljubljančani bi si 11-metrovko morda bolj zaslužili v 79. minuti, ko je po prekršku Žana Humarja nad Stefanom Savićem Perićeva piščalka ostala nema.

Gerc zadel vratnico
V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih 9:1, od tega v okvir vrat 2:0. Ljubljančani so imeli kar 72 odstotkov časa žogo v svojih nogah. Tudi v drugem delu je imela Olimpija veliko terensko premoč, toda zelo blizu zadetka je bil tudi Ankaran. V 68. minuti je namreč Vedran Gerc z diagonalnim strelom zadel vratnico.

Končna statistika: streli - 19:3, v okvir vrat - 6:0, posest žoge - 77:23 odstotkov.

Maribor je v soboto z 1:2 zmagal v Krškem in je zdaj prvič po uvodnem spomladanskem krogu na vrhu lestvice.

Alvir in Hebaj strelca za zmago Domžal
Domžale so v gosteh z 1:2 premagale Aluminij, Rudar pa z 1:3 Celje. 33. krog se bo končal v ponedeljek s srečanjem Gorica - Triglav.

Domžalčani so v Kidričevem igrali brez kaznovanih Gabra Dobrovoljca in Matije Široka. V prvem polčasu so bili nevarnejši domači nogometaši, že v 9. minuti je Luka Štor močno streljal, Dejan Milić pa je žogo odbil v vratnico. Štor je še drugič zatresel okvir vrat v 27. minuti, ko je žogo že poslal mimo Milića. Na drugi strani je v 38. minuti Matija Rom streljal z glavo, na črti pa je žogo v kot odbil Josip Zeba.

V 59. minuti so gosti povedli. Lovro Bizjak je podal za hrbet domače obrambe do Marka Alvirja, ta pa je nato s strelom "iz prve" po tleh ugnal Matijo Kovačića. Aluminij je izenačil v 67. minuti. Najprej je z desne strani sprožil Francesco Tahiraj, Milić je žogo odbil predse, od tam pa jo je z glavo v mrežo poslal Lucas Horvat.

Deset minut pozneje je z leve strani pred vrata podal Lovro Bizjak, Rubin Hebaj pa je zadel za novo domžalsko vodstvo. Do konca tekme se izid ni več spremenil.

V Celju dva gola Radića
Rudar je dosegel pomembno zmago v boju za Evropo. Njihovi neposredni tekmeci Celjani so brez zmage že štiri tekme. Velenjčani so bili predvsem v prvem polčasu precej boljši tekmec. Povedli so v 36. minuti, ko je Dominik Radić prodrl po desni strani in poslal natančen predložek v kazenski prostor do Edina Šehića, ta pa je brez težav zadel za 1:0.

Šest minut pozneje je Radić ob neodločnih branilcih Celja z desetih metrov povišal na 2:0. Isti igralec je v 65. minuti prodiral proti kazenskemu prostoru, Elvedin Džinić ga je zgolj spremljal in velenjski nogometaš je z neoviranim strelom mrežo zatresel še enkrat. V 89. minuti je poraz Celja po strelu iz kota ublažil Mitja Lotrič.