Domžalčani in Koprčani so pokazali kar dinamično predstavo, v kateri so oboji imeli svoje priložnosti, malce konkretnejši pa so bili gosti, ki so tudi prišli do nove zmage. S 15 točkami so vsaj začasno tudi vodilni v ligi.

Koprčani, ki so v Domžale prišli tudi z novo okrepitvijo, kazahstanskim reprezentantom Ramazanom Orazovom, so ob dokaj napadalno usmerjeni začetni postavi hitro povedli, drugi zadetek v sezoni je dosegel Maks Barišić, ko je ob neodločnem Elmedinu Fazliću zadel z diagonalnim strelom z leve strani iz bližine.

Sorodna novica Predsednik odstopil, a Rogaška bo odigrala nedeljsko tekmo z Radomljami!

V 17. minuti so imeli gostitelji, pri katerih v kadru še ni bilo novinca Toma Alena Tolića, izvrstno priložnost za izenačenje, ko je po po podaji z desne strani poskusil Danijel Šturm, Jan Koprivec pa je na golovi črti toliko posredoval, da je preprečil zadetek. Koprski vratar je bil na mestu tudi po Fazlićevem strelu z glavo v 19. minuti.

V 29. minuti so bili Koprčani blizu novemu zadetku, po kotu z desne strani je na drugi vratnici z glavo poskusil Matej Palčič, a zadel le nasprotno vratnico. Natančnejši pa je bil Nik Omladič v 40. minuti, ko je tik ob vratnici zadel z 18 metrov, vendar je sodnik po pregledu posnetka gol razveljavil zaradi predhodnega prekrška Bedeja Osujija.

Je pa obveljal domžalski v 43. minuti, ko je Šturmovo podajo z leve strani z lepim strelom z glavo izkoristil Jan Đapo.

V 50. minuti je Koprivec znova dobro posredoval po strelu z glavo iz bližine, tudi sicer pa so v uvodnih minutah odločneje začeli domači igralci. Je pa Koper vse bolj pogledoval proti tekmečevemu golu in v 62. minuti je po Omladičevi podaji iz kota z leve strani z glavo zadel Matej Palčič.

Naveza Omladič – Palčič je znova zapretila po kotu v 69. minuti, takrat pa je koprski nogometaš žogo poslal malo mimo vrat, malce pozneje pa je bil nevaren še Barišić, a je iztržil le kot. Domžalčani pa so znova zagrozili v 83. minuti, ko je Nermin Hodžić iz bližine zadel le zunanji del mreže. V zadnji akciji tekme je do strela prišel še mladi član Kopra Rene Hrvatin, vendar je bil Gašper Tratnik na mestu.

Zadetki s tekme Domžale – Koper

Bravo z 2:0 odpravil Aluminij
Kidričani so že v tretji minuti zadeli, potem ko je bil po podaji iz kota z desne strani z glavo uspešen Tin Martić. Čeprav se je zdelo, da je bilo z zadetkom vse v redu, so sodniki več kot pet minut pregledovali posnetek in na koncu ugotovili, da je šlo za prepovedan položaj.

Bravo je povedel v 36. minuti. Po dolgi podaji je do strela pred vrati prišel Matej Poplatnik, vratar Aluminija je branil, toda žoga se je odbila do Gala Puconje, ki je od blizu zatresel mrežo (1:0). Gre za prvoligaški prvenec 19-letnika.

V uvodu drugega polčasa je bilo sicer nekaj razburljivih dogodkov, a brez prave nevarnosti za enega ali drugega vratarja, so pa gosti v 59. minuti zahtevali enajstmetrovko, ko je v kazenskem prostoru ob Maru Katiniću padel Gašper Jovan, a neuspešno.

Kapetan Gašper Trdin je v 73. minuti s strelom z roba kazenskega prostora podvojil vodstvo Brava.