Domžale doma premočne za Koper

Gostitelji so se po sobotnem porazu Gorice proti Olimpiji Primorcem z zmago na lestvici približali na dve točki zaostanka. Olimpija jih ima na vrhu 25, Gorica 21, Domžale zdaj 19.

Poln izkupiček točk je gostiteljem ob Kamniški Bistrici prinesel Črnic, ki je zaključil lepo akcijo svoje ekipe. Ta je lepo kombinirala okrog kazenskega prostora Koprčanov, Dejan Trajkovski je na prvo vratnico poslal odličen predložek, Črnic pa ga je z glavo spremenil v zadetek.

Črnic neovirano do strela z glavo
Prvi del prvega polčasa je minil med obema kazenskima prostoroma brez izrazitih priložnosti, prvi strel v okvir vrat so gledalci dočakali v 20. minuti, ko je proti koprskim vratom streljal Slobodan Vuk. Napadalec Domžal je bil v ospredju tudi šest minut pozneje po podaji Trajskovskega, vendar ni prišel do strela. Gostitelji so tudi v nadaljevanju polčasa imeli rahlo pobudo, dve minuti pred odhodom na odmor pa se je zatresla gostujoča mreža. Akcijo je začel Vuk, ki je na levi strani našel Trajkovskega. Ta je podal žogo na prvo vratnico, kjer je bil popolnoma sam Črnic in s strelom z glavo zadel ob daljši vratnici za 1:0. Pred zadnjim žvižgom sodnika Slavka Vinčića je bil v obetavnem prodoru Josip Ivačić, vendar je gostujoči napadalec naredil prekršek v napadu.

Koprčani zadeli - vratnico
V drugem polčasu so imeli več od igre koprski nogometaši. Bolje so ga sicer začeli Domžalčani, ko je Damir Hadžić v 47. minuti ustavil strel Vuka z roba kazenskega prostora, toda že tri minute pozneje se je po strelu Anteja Tomića izkazal Nejc Vidmar. Domžalski vratar je odlično posredoval v 64. minuti, ko je s skrajnimi močmi strel Ivačića z roba kazenskega prostora preusmeril v desno vratnico, od katere se je žoga odbila v kot. Domača ekipa je gostom vrnila prek Gabra Dobrovoljca, a tudi njegov strel ni zadel cilja. Do konca tekme so Koprčani želeli na vsak način izid vsaj izenačiti, nekajkrat je spet dobro posredoval domači vratar, predvsem ob strelu Memolle v 79. minuti, ko je žoga zadela Horića, toda v zadnjih minutah je pritisk gostov pošel in Domžale so še drugič zaporedoma osvojile tri točke na domačem igrišču.