Koper je prekinil niz treh porazov proti Olimpiji na Bonifiki v zadnjih dveh sezonah. Foto: www.alesfevzer.com
Filip Dangubić
Krško je v petek v sodnikovem podaljšku v Celju zmagalo prvič po mesecu in pol (1:2) ter tretjič zapored ostalo neporaženo. V torek je niz podaljšalo na štiri tekme. Foto: www.alesfevzer.com
Nogometaši Olimpije v Kopru remizirali
Zadetka s tekme Krško - Kalcer Radomlje
Kakšna bo odločitev licenčne komisije o Kopru?

V Kopru gledalci v prvem polčasu niso uživali, priložnosti je bilo malo. Pri gostiteljih je po skoraj pol ure prvi zagrozil Senijad Ibričić, ki je nevarno streljal z 18 metrov, a čez gol. V 36. minuti je Blessing Eleke po predložku z desne strani dosegel zadetek za goste, toda sodnik Nejc Kajtazović ga je upravičeno razveljavil zaradi prepovedanega položaja. V sodniškem dodatku se je v domačega junaka spremenil vratar Marijan Antolović, ki je uprizoril dve odlični obrambi po zrelih priložnostih rezervista Kingsleyja Boatenga (zamenjal je poškodovanega Issaha Abassa) in Elekeja.

V drugem polčasu so imeli Ljubljančani po menjavi še enega poškodovanca Dina Štigleca z napadalcem Leonom Benkom na igrišču napadalnejše nogometaše. V 53. minuti se je hitri Boateng sprehodil mimo Eda Kevina Kokorovića in Tonija Datkovića pred vrata Antolovića in rutinirano zadel za 0:1. Bil je že strelec v soboto proti Domžalam.

V 56. minuti je Rok Vodišek okleval pri izbijanju žoge, kar bi skoraj izkoristil vztrajni Sandi Križman, ki je izbijanje blokiral. Žoga je na srečo vratarja Olimpije poletela čez prečko. V 72. minuti je Kokorović kar dobro poskusil iz polvoleja z 20 metrov, a je žoga zletela kak meter mimo vrat. Koprčani so nadaljevali s pritiskom proti vratom Ljubljančanov, ki so prežali na protinapade. V 79. minuti so imeli domači na voljo kot, po izbiti žogi pa jo je s 15 metrov natančno v gostujočo mrežo poslal Nermin Hodžić in izenačil.

Po izenačenju je tekma postala še bolj dinamična, kot je sicer že bila v drugem polčasu, glasneje pa je bilo tudi na tribunah. V 90. minuti je po napaki Elekeja do žoge prišel in dobro sprožil Courage Pekuson, Vodišek pa se ni pustil presenetiti. V 92. minuti so imeli priložnost tudi gostje, ko je Boateng pred vrati Kopra stekel mimo Kokorovića in močno streljal po tleh z osmih metrov, žoga pa ni veliko zgrešila želenega cilja. Koprčani so tako niz neporaženosti podaljšali na osem tekem.

V Krškem zadela Dangubić in Mujan
Krčani so osvojili dragocene tri točke, ki jih potrebujejo za obstanek, medtem ko so Radomljani že dolgo zasidrani na zadnjem mestu. Na stadionu Matije Gubca je v 31. minuti z natančnim strelom najprej 13. v tej sezoni zadel Filip Dangubić po podaji Nikole Gatarića. Gostitelji so imeli še eno lepo priložnost ob koncu prvega polčasa, ko je Aljaž Ivačič obranil strel Tončija Mujana z dobrih desetih metrov. Enega od dveh nevarnejših strelov gostov je v 28. minuti sprožil Denis Lidjan, a se je izkazal vratar Marko Zalokar.

V uvodu drugega dela so bili nekoliko konkretnejši Radomljani, toda v 63. minuti so vodstvo podvojili domači, ko je po protinapadu po podaji Roberta Pušaverja tretjič v sezoni mrežo zatresel Mujan.