6500 gledalcev v Ljudskem vrtu, ki je z aplavzom pričakalo nekdanjega trenerja Damirja Krznarja, je v prvem polčasu videlo podjetnejši Maribor. "70 odstotkov časa je prevladoval Maribor, nadzoroval je srečanje. Igral je zelo agresivno," je priznal Krznar. Večjih nevarnosti za celjska vrata sicer ni bilo, še najnevarnejši je bil diagonalni poskus Jana Repasa, ki pa je zletel mimo vratnice. "Dejstvo je, da smo igrali dobro, nismo pa igrali odlično, zato ker nismo dali gola," je povedal trener Maribora Ante Šimundža.

Zabukovnik spretno odvzel žogo in odločil štajerski derbi

Maribor je izgubil trdnost po poškodbi Blaža Vrhovca. "Nikoli si nisem želel, da smo simpatična ekipa. Vedno sem želel, da smo tekmovalni. Danes, še posebej takrat, ko se je Vrhovnik poškodoval, nismo bili več tekmovalni," je povedal Šimundža in posredno okrcal tudi rezerviste, ki niso dali želenega.

Usodno napako so Mariborčani naredili v 70. minuti. Watson je pred svojim golom podal do Marcela Lorberja, ki mu je na hrbtu visel Mark Zabukovnik. 22-letnik je prišel do žoge in zabil tretji gol v sezoni. "Maribor v prvi coni napada veliko igra na vezno linijo. V bistvu sem čez celotno tekmo pričakoval take podaje. Malce sem šel tudi na pamet. Na koncu se je izkazalo, da je bila ena odvzeta žoga dovolj," je pot do zadetka opisal Zabukovnik.

Maribor je izgubil šestič v sezoni, Celje je vpisalo enajsto zmago.

Zmaji se bodo radi spominjali martinovega tedna

Za nogometaši Olimpije je popolnih osem dni, v katerih so dosegli štiri gole, prejeli nobenega in vknjižili tri zmage. Najprej ja padlo Celje (0:1), nato Klaksvik (2:0) in v nedeljo še Mura (1:0).

Elšnik v 92. minuti zagotovil Olimpiji zmago in skok na drugo mesto

V dvoboju številnih priložnosti je bil junak rezervist Timi Max Elšnik, ki je z glavo odločil srečanje v drugi minuti sodnikovega podaljška. "Timi je že večkrat dokazal, da gre za kakovostnega nogometaša. Ni bil v optimalnem stanju, tudi nismo hoteli veliko tvegati. Vedno sem mu govoril, da mora ostati miren, da bo čas naredil svoje. Tako je na koncu tudi bilo," je povedal trener Olimpije Zoran Zeljković, katerega pečat v igri zmajev je vse bolj viden. Olimpija, ki jo čakata še dve evropski tekmi, za Celjem zaostaja za pet točk.

Sledi reprezentančni premor in konec novembra obračuni tretjega kroga, ki so bili avgusta preloženi zaradi poplav. Pestro bo tudi decembra, ko bodo odigrali še štiri kroge. Največ zanimanja bo zagotovo požel prvi decembrski konec tedna, ko se bosta na večnem derbiju pomerila Maribor in Olimpija. Vodstvo lige je določilo, da bo obračun v Ljudskem vrtu v nedeljo, 3. decembra, ob 15.00.

Sorodna novica Domžale prekinile koprski niz 11 tekem brez poraza, Rogaška premagala Radomlje