Slobodan Vuk
Jaka Štromajer
Jaka Štromajer je v sodnikovem podaljšku Kopru zagotovil šele četrto zmago v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Jurčić po zmagi Maribora v Novem mestu
Domžale proti Celju izenačile v zadnjem hipu
Na primorskem derbiju sporni sodniški odločitvi
Maribor se je namučil za zmago v Novem mestu

Domžale in Celje so se razšle z remijem 2:2, Luka Koper pa je z 1:2 slavila v Novi Gorici.
Vijoličasti so prekinili Krkin niz štirih domačih tekem brez poraza. Čeprav je imel Maribor na začetku tekme rahlo pobudo, so prvo izjemno priložnost zapravili Dolenjci. V 20. minuti je Aleš Mertelj v kazenskem prostoru storil prekršek nad Josipom Fučkom, a je ta z 11-metrovke streljal visoko čez vrata. Gostje so imeli terensko premoč, toda prave priložnosti si niso priigrali.

V uvodu drugega polčasa so bili konkretnejši Novomeščani, ki so nizali priložnosti. Najlepšo je imel Filip Dangubić v 60. minuti, ko se je znašel sam pred Jasminom Handanovićem, a zmagovalec dvoboja je bil mariborski vratar. Zato pa je takoj zatem na drugi strani po daljši akciji Petar Stojanović z desne strani podal pred vrata, kjer je za 1:0 z glavo zadel Marcos Tavares.

V nadaljevanju je poskusa Agima Ibraimija in Gregorja Bajdeta ustavil Miodrag Mitrović, v 70. minuti je Leo Ejup s prostega strela le za malo zgrešil cilj in izenačenje, v 83. minuti pa je tekmo dokončno odločil Bajde, ki je iz bližine zadel po podaji Tavaresa.
Vuk junak v sodnikovem podaljšku
Domžalčani so do točke proti Celju, ki je dvakrat vodilo, prišli v 93. minuti, njihov rešitelj je bil Slobodan Vuk. V 13. minuti je prvi zadetek na tekmi dosegel Marko Pajač s prostega strela z nekaj manj kot 30 metrov. Neubranljivo je meril čez živi zid. Domžale so izenačile v 75. minuti, ko je Antonio Mance potegnil po sredini in z manjšim slalomom prišel do položaja za strel na približno 20 metrih, od koder je žogo poslal močno pod prečko.

Le dobro minuto pozneje pa so se znova veselili gostje. Dejan Trajkovski in Kenan Horić sta slabo izvedla avt, do žoge se je dokopal Pajač in z desne strani kazenskega prostora zadel za novo celjsko vodstvo. Ko se je zdelo, da bodo varovanci Iztoka Kapušina odnesli poln izkupiček, pa je v tretji minuti sodniškega dodatka Vuk izkoristil zmedo pred vrati in odbito žogo poslal v prazno mrežo za končnih 2:2.
Celjani so letos že tretjič v končnici tekme ostali brez dragocenih točk, saj so v 11. krogu v 94. minuti klonili v Novem mestu (1:0), v 13. krogu pa jim je v 95. minuti točki odščipnila Gorica (1:1). Domžale so bile lahko po sredinem pokalnem uspehu v Kopru (1:2) še drugič zapored zadovoljne z zadnjimi minutami.
Tudi Štromajer odločil v 93. minuti
Primorski derbi se je končal z zmago koprskih nogometašev, a polnemu izkupičku so bili bližje Novogoričani. Vseskozi so imeli pobudo in uprizorili številne nevarne akcije, a so bili neučinkoviti, ob tem pa jim je sodniška trojka v drugem polčasu razveljavila dva zadetka. Za nameček so Koprčani zmagoviti zadetek dosegli v 93. minuti, ko je nezbranost domače obrambe izkoristil Jaka Štromajer in v mrežo iz bližine spravil odbito žogo vratarja Gregorja Sorčana po strelu Svena Dedića.

V prvem polčasu ni manjkalo lepih akcij na obeh straneh. Gostje so povedli v 19. minuti, ko je Albanec Hysen Memolla iz težkega položaja z leve strani ugnal Sorčana. Žoga je med potjo v mrežo našla pot med nogama enega izmed nogometašev Gorice. Le šest minut pozneje je Blessing Eleke izenačil z lepim diagonalnim strelom po globinski podaji Amela Džuzdanovića.
Novogoričani so v 48. minuti prek Tineta Kavčiča dosegli nov zadetek, a ga je glavni sodnik Dragoslav Perić po posvetu s svojimi pomočniki razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Televizijski posnetek ni ne potrdil ne ovrgel pravilnosti odločitve. To je še bolj podžgalo gostitelje, poskusi Elekeja iz bližine, "projektil" Andreja Kotnika s 30 metrov in poskus Mirana Burgića z glavo pa so le za malo zgrešili koprska vrata. V 73. minuti se je sodnik znova odločil za razveljavitev zadetka, ki ga je dosegel Džuzdanović, ker naj bi Burgić predtem ob udarcu s "škarjicami" nevarno igral. Zelo sporna odločitev. Do konca tekme sta zapretila še enkrat Burgić in rezervist Marko Nunić, toda mreža se je na koncu zatresla na drugi strani.