Dejan Mezga je odločil derbi 20. kroga v Velenju. Foto: Aleš Fevžer
Jernej Javornik
Jernej Javornik je z Rudarjem doživel šesti poraz v letošnji sezoni. Foto: Aleš Fevžer
Gorica iz Novega mesta s polnim plenom
Domžalčani visoko porazili Triglav
Mezga odločil derbi v Velenju
Zadetki iz Velenja, Novega mesta in Domžal

Vijoličasti so se z zmago nad Rudarjem znova povzpeli na prvo mesto na lestvici, vendar jim lahko jesenski naslov v nedeljo z osvojenimi tremi točkami proti Olimpiji prepreči Luka Koper (prenos ob 17.00 na TV Slovenija 2 in MMC-ju).
Mariborčani so bili večino tekme na stadionu Ob jezeru boljši tekmec od domače ekipe, ki pa je dolgo preprečevala vodilni zadetek. V 73. minuti je le klonila po strelu Dejana Mezge. Marcos Tavares je podal v kazenski prostor, Mezga pa si je s spretnim sprejemom in obratom pripravil položaj za dvoboj ena na ena z vratarjem Matjažem Rozmanom in natančno usmeril žogo v levi kot Rudarjevih vrat. Predtem je imel v 51. minuti najlepšo priložnost Arghus. Brazilec je po podaji iz kota prišel do strela z glavo, vendar je žoga zgolj oplazila vratnico.
Coda ujel Eterovića
Prvi sobotni dvoboj v Novem mestu je dobila Gorica, ki je tretjič zapored zmagala v gosteh. V 13. minuti je zadel Massimo Coda, ki je po napaki Krkinih vezistov žogo popeljal v kazenski prostor in mojstrsko končal akcijo. S tem je ujel Mateja Eterovića na vrhu lestvice strelcev. Oba sta v tej sezoni dosegla po enajst zadetkov. Krka ni bila brez priložnosti, a ji ni uspelo priti do izenačenja.
Dva zadetka Slobodana Vuka
Domžale so po šestih tekmah brez zmage le vpisale nove tri točke. Izbranci Luke Elsnerja so obračun s Kranjčani odločili že v prvem polčasu, ko so zabili tri gole. Prva dva je dosegel Slobodan Vuk, prvega po podaji Nejca Skubica, drugega pa po podaji Nemanje Maksimovića. Gaber Dobrovoljc je na 3:0 iz bližine povišal z glavo, prav tako z glavo pa je v 70. minuti zadel tudi Sasha Aneff. Poraz Triglava je ublažil Luka Majcen, v sodnikovem dodatku pa je Igor Bukara stresel še vratnico.