Luka Majcen
V eni izmed redkih priložnosti Krke je Luka Majcen v 64. minuti stresel vratnico. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor
Jean Philippe Mendy (v sredini) prejema čestitke soigralcev. Francoz je dosegel 11. in 12. zadetek v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com
Krško
Mate Eterović
Zadetki iz Novega mesta, Nove Gorice in Domžal
Maribor najprej neučinkovit, nato dvakrat zadel Mendy
Eleke za gol potreboval le minuto in pol

Olimpija je premoč na stadionu Portoval kronala v 21. minuti, ko je v protinapadu Miha Zajc z leve strani podal Darjanu Matiću na desno stran, ta je žogo poslal v sredino kazenskega prostora, kjer je nato osamljeni Miroslav Radović žogo pospravil v mrežo. Malo pozneje se je po vratnici Zajca žoga odbila do Roka Kronavetra, ki jo je poslal v mrežo, a je bil predtem v prepovedanem položaju. Zmaji so bili tudi v nadaljevanju boljši nasprotnik, medtem ko Krka ni resneje ogrozila vrat Nejca Vidmarja.

Prvenec Elekeja za Olimpijo
Vodilno moštvo lige je vodstvo povišalo v 59. minuti, strelec pa je bil Blessing Eleke, ki je malo pred tem vstopil v igro namesto poškodovanega Juliusa Wobaya. Zajc je podal iz kota, Eleke pa je na drugi vratnici visoko skočil in žogo z glavo zabil pod prečko. To je bil prvi gol Nigerijca v dresu Olimpije. Dvoboj je bil s tem praktično odločen. Varovanci Marka Nikolića so v nadaljevanju brez težav nadzirali položaj na zelenici in se veselili 17. prvenstvene zmage. Krka je bila najbližje častnemu zadetku v 64. minuti, ko je poskus Luke Majcna ustavila vratnica.

Vratar Sorčan reševal Gorico
V derbiju kroga Maribor nadaljuje uspešen niz proti Gorici, ki vijoličastih niso premagali že od 5. marca 2011. Tudi tokrat so Mariborčani bolje začeli srečanje in nizali nevarne akcije pred vrati domačih. V 14. minuti je po preigravanju Jeana Philippa Mendyja do strela prišel Damjan Bohar, čigar poskus z nekaj metrov je ustavil vratar Gregor Sorčan. Sorčan se je izkazal tudi v 20. minuti, ko je na levi strani ubranil poskus Marcosa Tavaresa. Malo pozneje si je veliko priložnost priboril še Željko Filipović, a je meril mimo vrat. Mariborčani so pritiskali za vodilni gol, a jih je še nekajkrat ustavil odlični Sorčan, nazadnje v 45. minuti po poskusu Boharja.

Tavares in Mendy zrežirala zadetek
Drugi polčas je bil manj dinamičen, kljub temu pa so Mariborčani iz na videz nenevarne akcije povedli. Tavares je na robu kazenskega prostora preigraval in žogo spravil do Mendyja, ki je nato med dvema branilcema Gorice prišel do strela in za levo vratnico matiral Sorčana.

Mendy udaril še drugič
Tokrat dobro razpoloženi Mendy je v 70. minuti zadel še drugič in tako strl odpor domačih. Tavares in Mitja Viler sta si izmenjala dvojno podajo, po kateri je Viler podaljšal do francoskega napadalca, ta je sprožil "s prve" kakšen meter znotraj kazenskega prostora in ukanil Sorčana.

Streli v okvir vrat 9:3 za Maribor
Maribor je do konca nadziral položaj na igrišču, dosegel bi lahko še kakšen zadetek (Grega Bajde), a tudi Gorica je bila ob poskusu Tilna Nagodeta, čigar projektil je zletel mimo desne vratnice Jasmina Handanovića, blizu golu. Statistika govori o zasluženi zmagi Mariborčanov: posest žoge 55:45 in streli v okvir vrat 9:3.

Poljanec in Volarič potopila Domžalčane
Za presenečenje kroga so poskrbeli Krčani, ki so pri tokrat slabih Domžalah slavili s 3:2. Krško je povedlo v 41. minuti, ko je David Poljanec izkoristil akcijo Dina Hotića in Dejana Urbanča za 1:0. Isti igralec je tudi podvojil prednost Krškega kmalu po začetku drugega polčasa, ko je v kazenskem prostoru sprožil in z volejem ukanil Axla Maravala. Domžalčani so bili povsem brezzobi, nenevarni v napadu, zato pa so bili pri realizaciji svojih priložnosti bistveno uspešnejši Krčani, ki so v 64. minuti povedli na 3:0, ko je Luka Volarič v mrežo poslal odbito žogo po strelu Hotića. Domžale so se nato le prebudile in se z goloma Marka Alvirja ter Antonia Manceta približale le na zadetek zaostanka. Mance je bil v 88. minuti spet sam pred vratarjem Markom Zalokarjem, a je ta dobil dvoboj in tri točke so šle v Posavje.

Eterović obakrat izkoristil 11-m
Rudar
je z 2:0 dobil savinjsko-šaleški derbi proti Celju. Oba zadetka (28., 80.) je dosegel Mate Eterović z bele točke. Celjani so od 80. minute igrali brez Blaža Vrhovca, ki je zaradi ugovarjanja sodniku Nejcu Kajtazoviću prejel rdeči karton.