Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.4 od 28 glasov Ocenite to novico!
Olimpija
Luka Majcen
V eni izmed redkih priložnosti Krke je Luka Majcen v 64. minuti stresel vratnico. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor
Jean Philippe Mendy (v sredini) prejema čestitke soigralcev. Francoz je dosegel 11. in 12. zadetek v sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljana - MMC RTV SLO, STA

Nogometaši Olimpije tudi po 27. krogu državnega prvenstva ohranjajo štiri točke naskoka pred Mariborom. Zeleno-beli so z 2:0 slavili v Novem mestu, vijoličasti pa z enakim izidom v Novi Gorici.

Olimpija je premoč na stadionu Portoval kronala v 21. minuti, ko je v protinapadu Miha Zajc z leve strani podal Darjanu Matiću na desno stran, ta je žogo poslal v sredino kazenskega prostora, kjer je nato osamljeni Miroslav Radović žogo pospravil v mrežo. Malo pozneje se je po vratnici Zajca žoga odbila do Roka Kronavetra, ki jo je poslal v mrežo, a je bil predtem v prepovedanem položaju. Zmaji so bili tudi v nadaljevanju boljši nasprotnik, medtem ko Krka ni resneje ogrozila vrat Nejca Vidmarja.

Prvenec Elekeja za Olimpijo
Vodilno moštvo lige je vodstvo povišalo v 59. minuti, strelec pa je bil Blessing Eleke, ki je malo pred tem vstopil v igro namesto poškodovanega Juliusa Wobaya. Zajc je podal iz kota, Eleke pa je na drugi vratnici visoko skočil in žogo z glavo zabil pod prečko. To je bil prvi gol Nigerijca v dresu Olimpije. Dvoboj je bil s tem praktično odločen. Varovanci Marka Nikolića so v nadaljevanju brez težav nadzirali položaj na zelenici in se veselili 17. prvenstvene zmage. Krka je bila najbližje častnemu zadetku v 64. minuti, ko je poskus Luke Majcna ustavila vratnica.

Vratar Sorčan reševal Gorico
V derbiju kroga Maribor nadaljuje uspešen niz proti Gorici, ki vijoličastih niso premagali že od 5. marca 2011. Tudi tokrat so Mariborčani bolje začeli srečanje in nizali nevarne akcije pred vrati domačih. V 14. minuti je po preigravanju Jeana Philippa Mendyja do strela prišel Damjan Bohar, čigar poskus z nekaj metrov je ustavil vratar Gregor Sorčan. Sorčan se je izkazal tudi v 20. minuti, ko je na levi strani ubranil poskus Marcosa Tavaresa. Malo pozneje si je veliko priložnost priboril še Željko Filipović, a je meril mimo vrat. Mariborčani so pritiskali za vodilni gol, a jih je še nekajkrat ustavil odlični Sorčan, nazadnje v 45. minuti po poskusu Boharja.

Tavares in Mendy zrežirala zadetek
Drugi polčas je bil manj dinamičen, kljub temu pa so Mariborčani iz na videz nenevarne akcije povedli. Tavares je na robu kazenskega prostora preigraval in žogo spravil do Mendyja, ki je nato med dvema branilcema Gorice prišel do strela in za levo vratnico matiral Sorčana.

Mendy udaril še drugič
Tokrat dobro razpoloženi Mendy je v 70. minuti zadel še drugič in tako strl odpor domačih. Tavares in Mitja Viler sta si izmenjala dvojno podajo, po kateri je Viler podaljšal do francoskega napadalca, ta je sprožil "s prve" kakšen meter znotraj kazenskega prostora in ukanil Sorčana.

Streli v okvir vrat 9:3 za Maribor
Maribor je do konca nadziral položaj na igrišču, dosegel bi lahko še kakšen zadetek (Grega Bajde), a tudi Gorica je bila ob poskusu Tilna Nagodeta, čigar projektil je zletel mimo desne vratnice Jasmina Handanovića, blizu golu. Statistika govori o zasluženi zmagi Mariborčanov: posest žoge 55:45 in streli v okvir vrat 9:3.

Poljanec in Volarič potopila Domžalčane
Za presenečenje kroga so poskrbeli Krčani, ki so pri tokrat slabih Domžalah slavili s 3:2. Krško je povedlo v 41. minuti, ko je David Poljanec izkoristil akcijo Dina Hotića in Dejana Urbanča za 1:0. Isti igralec je tudi podvojil prednost Krškega kmalu po začetku drugega polčasa, ko je v kazenskem prostoru sprožil in z volejem ukanil Axla Maravala. Domžalčani so bili povsem brezzobi, nenevarni v napadu, zato pa so bili pri realizaciji svojih priložnosti bistveno uspešnejši Krčani, ki so v 64. minuti povedli na 3:0, ko je Luka Volarič v mrežo poslal odbito žogo po strelu Hotića. Domžale so se nato le prebudile in se z goloma Marka Alvirja ter Antonia Manceta približale le na zadetek zaostanka. Mance je bil v 88. minuti spet sam pred vratarjem Markom Zalokarjem, a je ta dobil dvoboj in tri točke so šle v Posavje.

Eterović obakrat izkoristil 11-m
Rudar
je z 2:0 dobil savinjsko-šaleški derbi proti Celju. Oba zadetka (28., 80.) je dosegel Mate Eterović z bele točke. Celjani so od 80. minute igrali brez Blaža Vrhovca, ki je zaradi ugovarjanja sodniku Nejcu Kajtazoviću prejel rdeči karton.

PRVA LIGA TELEKOM SLOVENIJE

27. KROG

KRKA - OLIMPIJA 0:2 (0:1)
700; Radović 21., Eleke 60.

Krka: Mitrović, Vučkić, Ejup, Dežmar, Marotti , Brkljača (60./Dangubić), Mojstrovič (75./Kostanjšek), Welbeck, Fuček, Perić (81./Gliha), Majcen.

Olimpija: Vidmar, Čale, Kelhar, Zarifović, Fink (64./Bajrić), Zajc, Matić , Alves, Kronaveter, Wobay (58./Eleke), Radović (85./Kapun).

Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)

GORICA - MARIBOR 0:2 (0:0)
1.800; Mendy 59., 70.

Gorica: Sorčan, Gregorič, Mevlja, Jogan, Škarabot, Johnson (88./Humar), Kolenc , Osuji (66./Arčon), Nagode, Kotnik (77./Nunić ), Burgić.

Maribor: Handanović, Mertelj, Šme, Defendi, Viler, Ibraimi (87./Rahmanović), Filipović, Kabha, Bohar (70./Bajde), Tavares (75./Novaković), Mendy.

Sodnik: Dejan Balažič (Ljubljana)

RUDAR - CELJE 2:0 (1:0)
500; Eterović 28., 80./oba 11-m
: Vrhovec 80./Celje

Rudar: Čretnik, Kašnik, Pišek, Trifković, Črnčič, Tolimir , Džinić , Knezović (32./Kocić), Jahić, Eterović (88./Prašnikar), Babić (72./Lotrič).

Celje: Kotnik, Vrhovec , Krajcer , Klemenčič , Miškić , De Sousa (65./Omoregie), Požeg Vancaš, Podlogar, Pajač (76./Spremo), Čirjak , Vidmajer.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

DOMŽALE - KRŠKO 2:3 (0:1)
750; Alvir 77., Mance 84.; Poljanec 41., 48., Volarič 65.

Domžale: Maraval, Vetrih (61./Horvat), Zec, Horić, Črnic, Jarović (46./Repas), Dobrovoljc , Balkovec, Majer, Alvir , Mance.

Krško: Zalokar, Volarič , Poljanec (81./Čeh), Urbanč, Vuklišević, Gregov, Jakolič (76./Špiler), Pušaver, Žinko, Đurković (90./Štefanac), Hotić.

# 02.04.2016 ob 16:50
Komentator v 89. minuti: "Bojim se, da je tekma ze odlocena."
PrvaLiga
# 02.04.2016 ob 16:01
Hvala bogu da ima Radovič trebušček, drugače ga danes nebi gledali v prvi ligi. Predvsem je tip neverjetno inteligenten igralec, ki vidi 3 poteze naprej. Kako bi šele izgledal v duetu z Lazovičem, sploh ko bi oba prišla v formo... res škoda.
domn333
# 02.04.2016 ob 16:20
Sem navijač Maribora ampak vseeno - BRAVO ELEKE! Končno :)
Giroud
# 02.04.2016 ob 21:35
Mislim, da ni straha, da bi Olimpija kogarkoli podcenjevala.
Ta ekipa, ki jo vodi Nikolić ima definitivno karizmo. Ta trener ima nekaj v sebi (pa navijam za Maribor). Sam sem se čudil, da so odslovili Pušnika (a dejstvo je da je šlo vse navzdol takrat). Nikolič bo pa odličen trener. Obrambo je "pošlihtal", napad sicer ni tako razigran kot jeseni, a dejstvo je da so to povsem novi obrazi (Eleke bo prišel v formo, v to ne dvomim).

Maribor na drugi strani ima stabilnost. Milanič je izkušen, zna zmagovati in vnesti stabilnost v igro. Danes je bil Maribor zelo nevaren in 2:0 je res minimalna razlika glede na videno.
Vse bolj se zdi, da je bil prihod Novakovića nepotreben (Tavares ima mesto v ekipi nekako zagotovljeno, Bajde je prihodnost in prvi "izvozni" artikel kluba, Mendy je izjemno sposoben in "drugačen" napadalec.

Ne glede na to kdo bo prvak bo to zasluženo in mislim, da v eni najbolj kakovostnih izvedb v slovenski ligi. Obe ekipi bosta imeli v kvalifikacijah lepe možnosti, če zadržita in malo osvežita kader.
# 02.04.2016 ob 14:59
@cricka za el clasico mi tok dol visi, da bl nebi mogl, podpirat svoje klube, ne pa tuje. Sploh ne bi vedu, da je dons, ce mi nebi uceri prjatu povedu, k je navijac real.
QIQI
# 02.04.2016 ob 16:56
Olimpija že skoraj 500 minut brez gola. Sicer proti klubom iz druge polovice lestvice (+Mb), ampak vseeno taka statistika ni samoumevna.
zelenko
# 02.04.2016 ob 15:20
Gooooooollllll kje ste pluvaci radovica, kje si pero aroma? Radovic z trebusckom je profesor za novakovica
# 02.04.2016 ob 17:04
V gorici cvetličarski dvoboj. Navijam za vrtnice da premagajo vijolice.
slovenc16
# 02.04.2016 ob 15:24
Radović je res igracina!..Samo se na kondiciji malo pridobi pa bo!..Pri drugem golu pa velika napaka sodnikov!..Skoda tudi ker Lazovica nebo v drugem delu prvenstva bi bila dobra kombinacija Radović-Lazović!
Juninho8Slo
Bravo Olimpija izredno pomembne 3točke,veseli 1zadetek Eleke-ja in upajmo,da bo Wobay,kmalu nared za igro.
zerdo_90
# 02.04.2016 ob 16:16
Čibulke Eleke!!!!
Bahami
# 02.04.2016 ob 19:13
Pričakovani zmagi Olimpije in MB. Gledal sem tekmo med MB in GO. GO bi mogoče z Elekejem in poškodavnim (edinim resnim) playem Džuzdanovičem še lahko nekako parirala oz. bila nekoliko prodornejša. Spomnimo se, da je lani GO bila na robu izpada in je v zelo kratkem času sestavila ekipo, ki je bila dolgo časa presenetljivo rangirana zelo zelo visoko. Sedaj pač ima kader kakršnega ima - ključna igralca vratar Sorčan in deloma izkušeni Burgič, ostali mladi se še razvijajo. To je po mojem ekipa,ki sodi nekako v sredino lestvice. OL in MB sta najmanj za dva gola boljša.
Naslednja tekma med GO in Olimpijo. Olimpija ima strašansko sredino, tukaj bodo po moji oceni zdominirali Gorico in ne predstavljam si, kako lahko obramba GO zdrži (Sorčan lahko reši ekipo z nekaj obrambami, ne more pa delati extra čudežev). Ob resnem pristopu Olimpije, pričakujem podobno zmago kot jo je prikazal danes MB - vsaj dva gola razlike.
Mb igra proti Zavrču zunaj. Zdi se mi,da je MB z Milaničem, ki deluje zelo zelo mirno, kot,da mu je vse jasno,postal mirnejši. Obeta se res zanimiva končnica med tema dvema ekipama.Domžale bi z osvojitvijo drugega mesta presegla pričakovanja. 3. mesto je rezervirano za Domžale.
Še zanimivost o resnih načrtih Olimpije za bodočnost:

Potem ko so zadeli v polno z Ezekielom Hentyjem, s katerim so zaslužili kar pet milijonov evrov, se pri Olimpiji še naprej spogledujejo z nogometaši iz Nigerije.
Ob koncu preteklega tedna sta v Ljubljano pripotovala mlada nogometaša iz Nigerije, ki si bosta poskušala zagotoviti prihodnost v zeleno-belem dresu. Nigerijski agent Akinola Makinwa, sicer mlajši brat Stephena Makinwe, ki skrbi tudi za karieri Blessinga Elekeja in Ezekiela Hentyja, je v Slovenijo pripeljal najstnika, ki slišita na imeni Joshua Oghene Akpudje in Sunday Samuel Adeoye. Oba sta bila rojena leta 1998, eden igra v obrambi, drugi v napadu.

"Prišla sta, ker še kako razmišljamo tudi o prihodnosti. Naši cilji niso povezani zgolj s člansko ekipo Olimpije, temveč želimo biti dominantni tudi v mladih kategorijah. V luči tega se trudimo skleniti sodelovanje z nekaterimi drugi klubi, na primer Interblockom, Bravom in Ilirijo, v mislih imamo tudi Dob, Radomlje, Grosuplje in druge. Toda to bo moralo biti sodelovanje, od katerega bomo vsi nekaj imeli. Kar zadeva oba Nigerijca, nisem prepričan, da sta na ravni, na kateri si želimo, da bi bila. Bomo videli, ampak tuji nogometaši morajo biti boljši od domačih, v nasprotnem primeru je nesmiselno, da bi prihajali k nam. Mislim, da se bosta vrnila v Nigerijo," je pojasnil športni direktor Olimpije Ranko Stojić.

Olimpije ni težko nadigrat

Tale izjava mi je pa prav polepšala današnji že tako uspešen dan.
juk
# 02.04.2016 ob 20:19
Izvrstni Hotič
K_ris
# 02.04.2016 ob 16:24
Ta tip, ki se nonstop nekaj dere čez sodnika, je pa res zoprn za poslušat. Na prenosu ga lahko vsaj stišam, za tiste na stadionu je pa malo bolj neprijetno, ker tega ne morejo narediti ...
lakers fan
# 02.04.2016 ob 16:17
Privoščim Elekeju za prvenec z zelenem dresu na tako pomembni tekmi!!!

Upam da bo z Wobayem vse uredu
matevzkepic
# 02.04.2016 ob 15:38
Tel stric ob mikrofonu, ki je mal preveč cvička degustiral, me je prisilil, da sem dal na mute.
Encio
# 02.04.2016 ob 15:08
Na siol twinu ni potrebno bit prijavljen za ogled tekme ;)
kar eden
# 02.04.2016 ob 14:33
Da morate Olimpijini navijači Gorici krasti melodijo himne, je pa res žalostno. Lahko bi si neko svojo melodijo izmislili.
schawlly
# 03.04.2016 ob 10:55
Že spet butast naslov - "Mrtvi tek Olimpije in Maribora se nadaljuje!" Hahaha - mrtvi tek je ponavadi takrat, ko sta dve moštvi izenačeni po točkah, ne pa, ko ima eno moštvo 4 točke več! Mrtvi tek jao jao!
zelenko
# 02.04.2016 ob 23:37
Zeleni vidmar se na peti zaporedni tekmi zaklenil vrata in tako olimpija spomladi sploh se ni prejela gola! Res je, ne igramo nek lep atomski nogomet, ampak vsako tekmo na rezultat. Razorožiti nasprotnika, da ne prejmemo gola, iz svojih 5,6 priloznosti, ki si jih ponavadi priigramo, pa vsaj enkrat ali dvakrat zadeti. Sedaj za razliko od pusnika igramo po nekem sistemu in vsak igralec ve kaj je njegovo delo, kar naenkrat nam obtamba ni vec na prepihu in nasprotniki prakticno ne prihajajo do priloznosti. Priznam, tudi jaz bi raje videl kapuna, mimouna in krafla na igriscu, ki so veliko bolj ofenzivno naravnani kot pa cale, alves pa se kdo.
rundek
# 02.04.2016 ob 20:38
Mendy je v prvem polčasu naredil finto prvenstva. Je še kdo videl? BTW, tekma Gorica- Maribor je bila prava reklama za slovenski nogomet...
Flegmatik
# 02.04.2016 ob 20:22
Eno vprašanje za poznavalce. Delam primerjavo med okrepitvama Olimpije in Maribora (Radović in Novaković), za prvega sem prebral da je odslužen, trebušast in počasen, za drugega pa da je nadstandarden za slovensko ligo in mašina za doseganje zadetkov. Zanima me koliko zadetkov več od Radovića je dosegel Novaković?
amauri08
# 02.04.2016 ob 18:59
Novaković še 1x več potrdil, da si zasluži vpoklic v našo izbrano vrsto. Kapo dol Srečko.
qwertz
# 02.04.2016 ob 16:51
Baje Misota ni v prvi postavi...
K_ris
Pa smo dočakali. Bravo Eleke!
tomjaz11
Zajc pa nima sreče s temi desnimi vratnicimi in to že trikrat(1x z glavo in 1x iz prostega). :)
# 02.04.2016 ob 20:14
Zeleni Vidmar že 839 minut napremagan (brez sodnikovih podaljškov). Pomoje se obeta nov rekord, vsaj če se vrne Mitrović. Eleke danes malo štorasto, sam vseeno super, da je končno zabil. Miha Zajc pa po mojem mnenju ta hip najboljši igralec 1. slovenske lige, ne glede na Radovića itd.
qwertz
# 02.04.2016 ob 17:48
Goricani sploh niso slabi... Samo prevec naivno igrajo... Pa fizika manjka. Ko bodo to sestavili..
luxmundi
# 02.04.2016 ob 17:30
Eh. Gorica ima res slabo obrambo, tu se strinjam. Danes naši potrebujejo točke za tretje mesto, Domžale že bežijo ... no, upam, na kakšno točko Gorice in pa pomoč Krškega (ki jim privoščim tudi obstanek v ligi)

Glede MB- OLI pa ... če MB danes ne zmaga, potem Maribor praktično rabi zmago v Stožicah, kar pa bo zelo težko. Daleč pa od tega, da bi bilo že kaj odločeno.
dingec
# 03.04.2016 ob 10:44
KRŠKO!!!
radada
# 02.04.2016 ob 19:46
Olimpija v spomladanskem delu še brez prejetega gola! Ma kdo pri roki mogoče minutažo od Vidmarja?

T. O., A. V., zakaj tega podatka ni?
camilo
# 02.04.2016 ob 18:25
Neverjetno, kako zanic je Gorica. Igralci pocasni, kot da bi veterane gledal.

# 02.04.2016 ob 15:13
a se samo meni zdi al se v prenosu sliši bedanca iz tribune?
notananon
# 02.04.2016 ob 15:11
Haha, ta ta glasni navijač krke je pa moj idol :))
Toldo
# 02.04.2016 ob 23:56
Vsem navijačem našega največjega športnega kolektiva v državi želim, da bi doživeli trenutek, da se bodo spraševali, ali bodo dobili karto za tekmo

ne rabimo tega. Ljubljana je pač svetovljansko mesto z milijon dogodki in če ne dobiš karto za eno stvar, greš lahko pač kaj drugega pogledat.
Naj to ostane privilegij mariborčanov, ki bodo tako ostali vsaj v eni stvari unikatni v sloveniji.
snjaper
# 02.04.2016 ob 23:26
Očitno Milanič misli, da bo Olimpijo premagal...

Anketa: 18. september 2017 ob 05:06

Kdo je bil za Dragićem in Dončićem tretji najboljši slovenski posameznik na košarkarskem EP-ju?