Aljoša Matko, ki so ga navijači Maribora leta 2020 izbrali za vijoličnega bojevnika, je bil junak štajerskega derbija. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Romana Pilipčuka so zasluženo dobili štajerski derbi, potem ko so bili predvsem v prvem polčasu precej boljši tekmec. Zdaj imajo točko naskoka pred vijoličastimi, do konca sezone pa jih čaka še gostovanje v Novi Gorici, domača tekma s Koprom in v zadnjem krogu gostovanje pri državnih prvakih v Stožicah.

Maribor, pri katerem je najboljši strelec Prve lige Žan Vipotnik še popravil svoj strelski izkupiček, pa čaka že v torek domača tekma z Muro, sledi gostovanje v Sežani in za konec v Ljudski vrt prihaja še Bravo.

Gol Karničnika razveljavljen
Celjani so bili v prvem polčasu precej boljši tekmec. V 20. minuti je Žan Karničnik dosegel gol, toda ob podaji Denisa Popovića je bil v prepovedanem položaju. Videosodnik je po ogledu posnetka potrdil odločitev stranskega sodnika.

Vuklišević v drugem poskusu matiral Bergsna
V 25. minuti so gostitelje le povedli. Najprej je po podaji s kota vratar Menno Bergsen poskus Damjana Vukliševića z glavo odbil v vratnico, a žoga se je odbila nazaj do celjskega branilca, ki jo je iz bližine neoviran poslal v mrežo.

Mariborčani so prvič resneje zagrozili šele v 44. minuti, ko se je za strel odločil Ivan Brnić, Matko Obradović pa je dobro posredoval, tako kot malce pozneje po strelu Marka Božića.

Celjani z zmago nad Mariborom skočili na drugo mesto

Karničnik še drugič v prepovedanem položaju
V uvodu drugega polčasa so nekoliko več odločnosti kazali vijoličasti, vendar so Celjani znova prvi zadeli. V 57. minuti je Karničnik žogo poslal v mrežo, a spet iz prepovedanega položaja, tako da je ostalo pri 1:0.

Znova udarila izjemna naveza Tolić-Vipotnik
V 59. minuti je Vipotnik v kazenskem prostoru preskočil Vukliševića in z glavo unovčil podajo Marka Tolića z desne strani. To je bil že 19. zadetek najboljšega strelca Prve lige, ki ima številne ponudbe evropskih klubov. Najvztrajnejša sta zagrebški Dinamo in Crvena zvezda. Za Tolića, najboljšega asistenta lige, je bila to 13. podaja v sezoni.

Spretni Matko dvakrat mojstrsko zaključil po preigravanju
V 63. minuti je bil Vipotnik blizu novemu zadetku, vendar je malce z desne strani z močnim strelom zadel prečko. Sredi naleta Mariborčanov je svoj deveti gol sezone dosegel Aljoša Matko, ki se je otresel dveh branilcev po podaji v kazenski prostor ter nato matiral še Bergsna.

V 69. minuti je Aljaž Antolin meril malce premalo natančno s strelom od daleč, v 86. minuti pa se je izkazal mariborski vratar Bergsen po poskusu Gregorja Bajdeta. V sodnikovem dodatku je Matko postavil končni izid, ko se je poigral z branilci Maribora in nato žogo od prečke poslal v mrežo.

Samozavestni Matko zrežiral zmago Celja nad Mariborom

Kramarič v zadnji sekundi šokiral Muro na Fazaneriji
Mura je doživela hud udarec v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja. Ob tekmi več za četrtouvrščenim Koprom zastaja štiri točke. Trener Dejan Grabić je pogrešal kaznovana Amarja Beganovića in Kaia Cipota.

Raztrgana igra je potekala več kot pol ure, v 32. minuti je po kotu poskusil Filippo Tripi, ki pa je bil precej nenatančen. Precej nevarnejši je bil napad gostov v 43. minuti, po kotu z leve strani je z osmih metrov streljal Luka Štor, Klemen Mihelak pa je dobro posredoval in preprečil vodstvo ljubljanske zasedbe.

Uvod drugega dela je bil nekoliko živahnejši, a brez prave nevarnosti. V 58. minuti je poskusil Tamar Svetlin, a je bil na pravem mestu Mihelak.

V 65. minuti je imela Mura veliko priložnost, ko je bil Mihael Klepač sam pred Matijo Orbanićem, vendar je bil uspešnejši ljubljanski vratar. Mura je po trojni menjavi zaigrala bolje, v 68. minuti je imel novo priložnost Srđan Kuzmić, znova je bil na mestu Orbanić. Vroče pred vrati Brava je bilo tudi v 70. minuti, vendar so Ljubljančani tudi takrat razčistili kočljiv položaj po poskusu Mirlinda Dakuja. Mura je še naprej iskala poti do vrat tekmeca, vendar neuspešno, v 89. minuti je z glavo zgrešil še Matic Maruško.

Bravo je v prvi minuti sodniškega dodatka zapravil prvo priložnost za zmago, ko je Denis Bušnja zadel le zunanji del mreže. Odločitev je padla tik pred koncem. V 94. minuti je Kramarič z desne strani z volejem presenetil Mihelaka. Za Kramariča je bil to 12. gol sezone. Glavni sodnik Mihael Antič sploh ni dovolil izvajanja sredine, saj se je tudi dodatni čas že iztekel.