David Poljanec je zadel za drugo zmago Krškega. Foto: MMC RTV SLO
Firer v 94. minuti zadel za točko Celja
Vršič: Prvih 35 minut je bilo izrednih, prav evropskih

e in Krka sta se razšla brez zmagovalca (1:1).

Krstno sezono v prvoligaški druščini so Krčani v uvodnih dveh krogih začeli s šestimi točkami, po slovenskih podprvakih pa so ugnali še pokalne prvake. Naslednji nasprotnik Krškega bo Maribor. Po zmagi nad Celjem so doma s prav tako 1:0 odpravili še Luko Koper, ki je v četrtek izpadla iz kvalifikacij za Evropsko ligo. Koprčani so sicer imeli več priložnosti, v drugem delu pritiskali na domača vrata, a tudi na drugi tekmi sezone izgubili. Brez prvoligaške zmage so nogometaši z Obale že osem tekem zapored.

Ko se je v prvem delu zdelo, da je pobudo dokončno prevzela gostujoča vrsta, pa so domači nogometaši povedli. Na desni strani kazenskega prostora je David Poljanec dobil žogo in z diagonalnim strelom je novinec v moštvu zatresel mrežo. V prvem polčasu je dve lepi priložnosti na drugi strani zapravil Matej Palčič, Ivica Guberac pa je s prostega strela z roba kazenskega prostora zadel prečko.

V drugem delu je okvir vrat znova preprečil izenačenje. V 72. minuti je Jaka Štromajer z leve strani zadel vratnico. Zatem mu je Marko Zalokar ubranil poskus z glavo. Štromajer je bil nevaren tudi v 57. minuti, ko je na koprski strani dobro posredoval tudi Vasja Simčič. Po močnem pritisku Kopra so Krčani priložnosti iskali v protinapadih. Nevarno je tako zapretil Luka Volarič.

Firer mojstrsko zadel za 1:1
Celjani so bili na Areni Petrol, čeprav so bili večino tekme nevarnejši in imeli pobudo, pred drugim porazom. Krka je ob koncu rednega dela povedla, obenem pa imela še igralca več, a je Ivan Firer v izdihljajih sodniškega dodatka mojstrsko priboril točko. V prvem delu velja omeniti nevaren poskus Karla Težaka, ki je z 20 metrov namučil Miodraga Mitrovića.

V drugem polčasu so bili Celjani blizu vodstva v 59. minuti, ko se je Firer znašel sam pred Mitrovićem, a je bil gostujoči vratar uspešnejši. V 86. minuti je Tadej Vidmajer v svojem kazenskem prostoru napravil prekršek, po burnem odzivu pa si je prislužil tudi predčasno pot v garderobo. Nana Welbeck-Maseko, nad katerim je bil tudi storjen prekršek, je zanesljivo zadel z bele točke. Kljub igralcu manj so Celjani v sodniškem dodatku izid izenačili. Firer je izvrstno izvedel prosti strel s približno 20 metrov, žogo je prek živega zidu zavrtinčil v levi zgornji kot Mitrovićevih vrat.

Maribor je v soboto z 1:0 slavil v Domžalah, v petek sta se Zavrč in Olimpija razšla brez golov, Gorica pa je bila z 2:1 boljša od Rudarja.