Prvi derbi presežkov na igrišču ni ponudil. Foto: Borut Živulović/BoBo

Klasični derbi, trd, nekaj priložnosti na obeh straneh. Eni in drugi nismo mogli imeti popolnega nadzora, če bi to imeli, bi verjetno lahko prišlo do kakšne lepše priložnosti, mogoče tudi zadetka. Tako pa smo na koncu oboji zasluženo osvojili po točko.

Igor Bišćan, trener Olimpije
Olimpija - Maribor
Martin Kramarič (desno) je zapravil najlepšo priložnost na tekmi. Foto: Borut Živulović/BoBo

Zelo sem zadovoljen s tem, kako so se fantje po torkovem uspehu odzvali. Pričakovali ste, da bomo padli, ampak ni bilo tako. Bili so odlični fizično in psihično, zato si zaslužijo pohvale. Mislim, da smo mi izgubili dve točki, saj smo imeli lepše priložnosti.

Darko Milanič, trener Maribora
Gostujoči trener Darko Milanič v prvem polčasu ni našel pravega recepta za ljubljansko obrambo. Foto: Borut Živulović/BoBo
Krško na tekmi preobratov ugnalo Domžale
Na derbiju v Stožicah mreži mirovali
Mesec in Bartulović zadela za zmago Aluminija

Zadnji obračun dneva ni ponudil zadetkov, zato pa so za njih poskrbeli na dvobojih Aluminija in Triglava (2:0) ter Krškega in Domžal (4:2), kjer jih je skupaj padlo kar osem.
13.100 gledalcev v Stožicah je v prvem polčasu spremljalo previden in zlasti taktičen obračun, v drugem delu pa so se konkretnejše akcije vendarle začele vrstiti. Prvi so pobudo prevzeli gostje, ko je v 52. po podaji Blaža Vrhovca najlepšo priložnost s strelom čez vrata zapravil Martin Kramarič. Nekaj minut pozneje je poskusil še Valon Ahmedi. Na izziv so odgovorili tudi gostitelji, ko je najprej v 70. minuti, potem ko se je prebil mimo Marka Šulerja, nevarno poskusil Issah Abass, nekaj trenutkov pozneje pa še Stefan Savić (strel čez vrata).

Na koncu je vsako izmed moštev v okvir vrat sprožilo le po en strel, gostitelji so imeli malenkost več premoči v posesti žoge (56:44). Olimpija je pred svojimi gledalci večne tekmece nazadnje premagala marca 2014.

Domači trener Igor Bišćan je priložnost na tekmi ponudil preverjenim imenom z mladim Gancem Abassom, ki je dosegel že pet zadetkov, v napadu. Gostujoči trener Darko Milanič po fantastičnem preboju v Ligo prvakov sredi tedna v obrambni in vezni liniji ni osvežil moštva, v napadu sta bila Martin Kramarič in Jasmin Mešanović. Marcos Tavares je vstopil v drugem delu.

Krško nadigralo Domžale

Predtem so v popoldanski tekmi za eno lepotic kroga poskrbeli Krško in Domžale, ki so v gosteh klonile z 2:4. Gostitelje je v vodstvo povedel Miljan Škrbić po samostojnem predoru in natančnem strelu z osmih metrov. Še bolj razgiban je bil drugi polčas, podjetno so ga odprli Domžalčani, terensko premoč pa kronali v 54. minuti, ko je po predložku rezervista Rubina Hebaja z leve strani iz ozadja pritekel Matjaž Širok in v polnem teku ter iz voleja natančno zadel za 1:1. Le dve minuti pozneje je bilo znova nevarno pred domačimi vrati, a se je po strelu Jureta Matjašiča izkazal Marko Zalokar, ki pa je v 58. minuti vendarle drugič "kapituliral". Pobudnik akcije gostov je bil Senijad Ibričić, po njegovem predložku z desne strani pa je v kazenskem prostoru najvišje skočil Hebaj in po strelu z glavo povišal na 2:1.

Preobrat v drugem polčasu
V trenutkih absolutne premoči izbrancev gostujočega trenerja Simona Rožmana je neumnost naredil Miha Blažič, ki je v razmiku dveh minut prejel dva rumena kartona in v 63. minuti predčasno končal tekmo v Posavju. To je povsem porušilo domžalski ritem, kar so gostitelji izkoristili in uprizorili pravi preobrat. V 68. minuti je po predložku Marina Jurine z desne strani in napačnem posredovanju Dejana Milića izenačil Tonči Mujan, le dve minuti pozneje pa so gostitelji znova vodili. Po kotu z leve strani je bil Jurina najvišji v kazenskem prostoru in z glavo povišal na 3:2. V končnici tekme so zdesetkani Domžalčani skušali doseči izenačujoči gol. Še najbližje temu so bili v 83. minuti, ko se je Luka Volarič znašel v lepi priložnosti, a se je izkazal domači vratar Zalokar. V izdihljajih tekme so gostitelji dosegli še četrti gol, po hitrem nasprotnem napadu ga je dosegel rezervist Luka Gajič.

Razburljiv zaključek tekme v Kidričevem
Prva tekma dneva med Aluminijem in Triglavom se je po razburljivem zaključku končala z zmago gostiteljev z 2:0. V 76. minuti je Aluminij v vodstvo s strelom iz obrata z roba kazenskega prostora povedel Vedran Mesec. V končnici tekme so gledalci spremljali še razburljivejšo tekmo. V 87. minuti so imeli domači na voljo enajstmetrovko, izvedel jo je Žiga Škoflek, Elvis Džafić pa je strel ubranil. Takoj v nasprotnem napadu je v svojem kazenskem prostoru prekršek nad Žigo Ovsenekom storil Nemanja Jakšić, z bele točke je streljal Matej Poplatnik, toda tudi njemu ni uspelo zadeti, izkazal se je Matija Kovačič.

Le malce zatem so gostje po drugem rumenem kartonu Vlada Šmita na igrišču ostali le z desetimi igralci, kar je v peti minuti sodniškega dodatka izkoristil Damir Bartulovič za končnih 2:0, ko je v mrežo poslal odbito žogo po strelu Alena Krajnca.

Prva liga, 7. krog:
OLIMPIJA - MARIBOR 0:0
13.100 gledalcev.

Olimpija: Vodišek, Štiglec, Bajrić, Ilić, Apau, Čanađija , Tomić, Kapun, Alves (78./Vombergar), Oduwa (69./Savić), Abass (83./Brkić).

Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Rajčević, Milec, Kabha , Vrhovec , Bohar (74./Bajde), Ahmedi (85./Hotić), Kramarič (65./Tavares), Mešanović .

Sodnik: Damir Skomina (Koper)

ALUMINIJ - TRIGLAV 2:0 (0:0)
150; Mesec 76., Bartulović 95.
RK: Šmit 89./Triglav
Škoflek (Aluminij) je v 87. zapravil 11-m. Poplatnik (Triglav) je v 88. minuti zapravil 11-m.

Aluminij: Kovačič, Jurčević, Muminović, Jakšić, Vrbanec, D. Mensah , I. Mensah (69./Krajnc), Petrovič (90./Čagalj), Mesec, Škoflek (90./Bartulovič), Nunić.

Triglav: Džafić, Šmit , Zec , Bojić , Arh Česen, Udovič, Robnik (84./Ovsenek), Bukara (78./Suljević), Gajić (62./Gvardjančič), Mlakar, Poplatnik.

Sodnik: Rade Obrenović (Ljubljana)

KRŠKO - DOMŽALE 4:2 (1:0)
600; Škrbić 43., Mujan 68., Jurina 70.,Gajić 88.; Širok 54., Hebaj 58.
RK: Blažič 63./Domžale

Krško: Zalokar, Krajcer, Mandić (63./Nakić), Mujan (90./Sokler), Dušak , Šturm, Kovačič , Ejup, Jovanović , Škrbić , Jurina (82./Gajič).

Domžale: Vetrih, Klemenčič , Širok, Bizjak, Matjašič (60./Volarič ), Ibričić (76./Žužek), Blažič , Balkovec, Ožbolt (46./Hebaj), Husmani.

Sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj)