Si je Anes Krdžalić pri golu pomagal z roko?

Olimpija je dobila vse štiri prvenstvene dvoboje sezone s Taborom, in sicer s skupno razliko v golih 12:0, a danes bi se kaj hitro razpletlo tudi drugače, saj je bila Olimpijina igra anemična, varovanci Dušana Kosića pa so imeli kar nekaj zrelih priložnosti. Odločitev je padla že v peti minuti. Ivan Posavec je iz kota kratko podal do Timija Maksa Elšnika, ki je žogo z leve strani "dostavil" na glavo osamljenemu Anesu Krdžaliću. Najmlajši mož na igrišču je izkoristil zmedo v gostujoči obrambi in mu v petmetrskem prostoru ni bilo težko zadeti.

Gostje so menili, da je Krdžalića žoga zadela v roko. Kako je to komentiral Krdžalić? "Mislim, da je bil gol dosežen pravilno. Malo sem igral z roko, a je bila ta ves čas ob telesu. Ni bila prava igra z roko, najprej sem žogo zadel z glavo."

Vidovšek odlično posredoval
V nadaljevanju tekme so gostje vzpostavili ravnotežje. V 41. minuti so imeli izjemno priložnost za izenačenje. Po napaki Gorana Miloviča se je Fahd Ndzengue znašel pred Matevžem Vidovškom, ki je diagonalni strel sijajno ubranil. Ljubljančani so imeli v prvih 45 minutah izrazito terensko premoč (68:32).

Nevarna poskusa Zeljkovića in Khalija
V 54. minuti je v igro vstopil najboljši Olimpijin igralec sezone Mario Kvesić, ki je takoj z leve strani podal pred gol, kjer je Rui Pedro ob strelu z glavo stresel prečko. V 79. minuti je Adrian Zeljković sprožil nevaren strel s 25 metrov, žoga je zletela za las mimo Olimpijinega gola. Tabor je zaslutil, da bi lahko odnesel točko, ob njihovi napadalnejši postavitvi pa se je Olimpiji odpiral prostor za protinapade. V 89. je poskusil Aljaž Krefl, vendar ni bilo končnega strela. Na drugi strani je zagrozil Nabil Khali, a tako kot Zeljković je malenkost zgrešil cilj.

Ugodnosti za navijače in posledično lep obisk
Dino Špehar, ki ga je poleti poškodba kolena za več mesecev oddaljila od igrišč, je znova dobil priložnost. Obisk v Stožicah je bil zelo lep, zbralo se je 4800 navijačev. Vstop za prvih 4000 obiskovalcev je bil prost, vsi otroci pa so prejeli nogometno žogo NK-ja Olimpija.

Mura ni unovčila prednosti igralca več

Slobodan Vuk dobil neposredni rdeči karton
V Domžalah se je dvoboj ekip, ki se borita za mesta v Evropi, končal z 0:0. V 37. minuti so Domžale sicer zatresle mrežo Mure, vendar je sodnik gol Jošta Piška razveljavil. Mura ni unovčila rdečega kartona Slobodana Vuka (njegov grob start je sodnik najprej ocenil za rumeni karton, po ogledu posnetka pa je dobil neposredno rdečega), na različne načine je poskušala doseči gol, vendar ji prav nevarne akcije nikakor ni uspelo izpeljati.

Tratnik ob debiju mrežo ohranil nedotaknjeno
Več priložnosti si je ustvarila že v prvem polčasu. V 26. minuti je po predložku Klepača Matic Maruško zadel okvir vrat, tri minute pozneje pa je Daku dobro meril z glavo, vendar je vratar Gašper Tratnik (danes je debitiral v Prvi ligi) strel odlični ubranil. Dejan Grabić, ki je konec februarja postal trener Mure, tako z novim klubom ostaja brez zmage v gosteh. V posesti žoge je bilo na koncu 41:59, v strelih v okvir vrat 0:2.