Mura, ki ostaja v teoriji tudi še v igri za četrto mesto zaradi težav Rogaške z licenciranjem, kar bi ji prineslo nastop v evropskih tekmovanjih, se je odlično branila proti Olimpiji. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so na današnji tekmi proti Muri, čeprav so imeli žogo 70 odstotkov časa v posesti ter imeli 23 strelov (gosti le dva), niso uspeli zadeti.

Tekma se še dobro ni začela, ko je Ivan Šarić naredil prekršek nad Timijem Maxom Elšnikom, po dolgem pregledu posnetka pa je Martin Matoša v 4. minuti pokazal rdeči karton Murinemu nogometašu.

Olimpija je po tem nizala priložnosti, v prvi priložnosti je poskusil Marko Brest, v 10. minuti je David Sualehe podal Elšniku v kazenski prostor, diagonalni strel kapetana zmajev pa je končal malo mimo vrat. Raul Florucz je v 21. minuti tudi poskusil z diagonalnim strelom znotraj kazenskega prostora, streljal je za las mimo leve vratnice. Ivan Durdov je v 36. minuti po podaji iz kota z glavo meril prek gola.

Grafiko zagotavlja sofascore.com

V 44. minuti je Žan Trontelj izvedel prosti strel, žoga je šla nevarno proti Olimpijini mreži, toda odlično je branil Matevž Vidovšek. To je bil prvi strel v okvir vrat na tekmi. Takoj zatem je Sualehe streljal od daleč, toda ni bil dovolj natančen. Olimpija je ob izteku prvega polčasa vpisala prvi strel v okvir gola – Silva je poslal zgolj šibak strel v naročje Klemna Mihelaka.

Peter Agba je v 51. minuti sprožil strel z vrha kazenskega prostora, Klemen Mihelak je branil. Vratar Mure se je izkazal tudi v 65. minuti, ko je Florucz streljal s 13 m po sredini gola.

Florucz je v 71. minuti zapravil najlepšo Olimpijino priložnost, po podaji Sualeheja je žogo namesto v prazno mrežo poslal v vratnico.

Ljubljančani so sicer še naprej prevladovali, toda ni jim uspelo najti poti skozi strnjeno Murino obrambo.

V 91. minuti je bil Pedro Lucas sam pred vrati, toda žoge ni uspel preusmeriti v Murino mrežo. Ahmet Muhamedbegović je ob koncu tekme po predložku Sualeheja z glavo zatresel prečko.

Mura z igralcem manj trpela v Stožicah, a odnesla točko

Kalcer do pomembnih točk v boju za obstanek
Na drugi nedeljski tekmi so Radomljani gostili Rogaško in proti njej iskali prepotrebne točke v boju za obstanek, saj dokončen razplet glede licence Slatinčanov, na prvi stopnji so slednji ostali brez nje za prihodnjo sezono, še ni znan. Kalcer je slavil z 1:0.

Krolo zagotovil Radomljam tri točke proti Rogaški

Prvi polčas med Kalcerjem in Rogaško ni postregel z zanimivim dogajanjem, nobena izmed ekip ni sprožila strela v okvir vrat.

Bolje se je začel drugi polčas, ko je Dejan Vokić v 48. minuti prišel do strela, a je bil tudi on kar precej oddaljen od uspeha, tako kot Ognjen Gnjatić v 55., v 73. minuti pa je domačim le uspelo povesti z 1:0.

Potem ko je Uroš Korun streljal z razdalje, a žogo slabo zadel, je ta prišla na enajst metrov do Ivana Krola, ta pa jo je preusmeril v mrežo.