Blessing Eleke je z veliko sreče zadel za vodstvo Olimpije tik pred odmorom. Foto: BoBo

Krško prikazalo zelo dobro igro
1. avgust 2016 ob 20:15,
zadnji poseg: 1. avgust 2016 ob 22:03
Ljubljana - MMC RTV SLO

Na zadnji tekmi 3. kroga Prve lige TS je Olimpija ugnala Krško s 3:1. Ljubljančani so si teden dni pred derbijem priigrali dve točki naskoka pred Mariborom.

Naslednji ponedeljek bo na sporedu veliki derbi v Ljudskem vrtu in izbranci Rodolfa Vanolija imajo boljše izhodišče, saj v letošnji sezoni še niso oddali točke.

Kramarič šokiral gostitelje
Krško se v Stožice ni prišlo le branit. V 23. minuti so gostje povedli. Strel Filipa Dangubića je po lepem preigravanju Aleksandru Šeligi še uspelo odbiti z rokama, pritekel pa je Martin Kramarič in z bližine zatresel mrežo z desno nogo.

Miškić zadel na debiju
Po pol ure je izenačil Danijel Miškić z natančnim strelom tik ob vratnici. Sanjski debi vezista v zelenem dresu. Hrvat je zadnji dve leti igral v Celju. Kramarič je imel še dve lepi priložnosti. V 43. minuti je z diagonalnim strelom za las meril mimo vrat.

Tudi sreča na strani Elekeja
V sodnikovem dodatku prvega dela je skušal z drsečim štartom Damjan Vuklišević izbiti žogo iz svojega kazenskega prostora, zadel je Blessinga Elekeja, žoga je v loku preletela vratarja Marka Zalokarja in končala v mreži.

Miškić še nekajkrat nevaren
V drugem polčasu je Olimpija zaigrala bolj zbrano. Hitro je presekala napade gostov, nekajkrat je znova nase opozoril Miškić. Z roba kazenskega prostora je meril mimo vrat, nato pa z glavo meril v vratarja gostov. Na drugi strani je z glavo poskusil rezervist David Bučar.

Kelhar z glavo potrdil zmago
V 78. minuti je Miha Zajc v kazenskem prostoru spretno prišel do strela, a je bil Zalokar na mestu. V sodniškem dodatku je Olimpija potrdila zmago, ko je po podaji Zajca iz kota z glavo zadel Dejan Kelhar. Vratar Zalokar je ostal na črti in ni štartal na predložek.

3. krog:
OLIMPIJA - KRŠKO 3:1 (2:1)
1.000; Miškić 29., Eleke 45., Kelhar 92.; Kramarič 23.

Olimpija: Šeliga, Bajrić, Zarifović, Kelhar, Matić, Kirm, Miškić, Klinar ( 69./Vukčević), Zajc, Eleke ( 83./Kronaveter), Velikonja.

Krško: Zalokar, Vuklišević, Dušak, Drnovšek ( 57./Haljeta), Šturm, Baskera ( 72./Bučar), Jurečič , Urbanč ( 64./Vokić), Kramarič, Čeh, Dangubić.

ALUMINIJ - CELJE 2:4 (1:1)
400; Zeba 45., Kurež 50.; Hadžić 29., 49., Čirjak 53., Glavaš 78.

DOMŽALE - MARIBOR 2:2 (0:2)
2.200; Juninho 49., Balkovec 64.; Blažič 28./ag, Bohar 30.

V Ljubljani po zadnjih meritvah -2! Kaj bo šele jeseni...brrrr

-2 je kvečjemu tvoja ocena iz matematike. Ker kako si prišel do -2, je lahko samo tebi jasno.
Flegmatik
# 01.08.2016 ob 22:58
Zakaj je Olimpija največji slovenski klub? Po treh tekmah ima 100% izkupiček točk, največ danih in najmanj prejetih zadetkov, sama na vrhu lestvice........... istočasno pa se pljuva po kadru, igri, učinkovitosti, obrambi, trenerju, športnem direktorju, predsedniku..... Legendarno...... Istočasno pa se hvali vsakega, ki igra proti zelenim in tudi vse ostale, ki zmajem gledajo v hrbet. :)))))
Roger Legend
# 01.08.2016 ob 19:40
Olimpija vendarle s polno postavo. velikonje ni kaj za šparat sedaj, ko ni Evrope.
skydrumm
# 01.08.2016 ob 21:03
Kirm ni vredn pol kozarca slane tople vode.

Igre raje ne komentiram. Krško nezasluženo zaostaja.
Springbok
# 01.08.2016 ob 22:37
@ utegurovic - ne kliči hudiča. Mariborčani so danes pridno pisali komentarje. Tam med 20.35 in 20.46, torej tistih 11 minut, ko so Krčani vodili. Pa tu kak pisun iz doline, kamor somce ne posije, se je oglasil. Potem pa je črni vrag oz. Eleke odnesel šalo tik pred počasom, pa so šli raje nazaj na ritoznojčana.
vrtnar_1
# 01.08.2016 ob 20:53
Ne zastopim, da dobi prav vsako tekmo Zarifovič prednost pred Delameo-Mlinarjem!?! In potem vsako tekmo naredi menjavo že ob polčasu in to obrambnega igralca?! Kaka Italijanska finta Vanolija?
zzob
# 01.08.2016 ob 22:08
Olimpija je v zadnjih 15 minutah pametno stisnila nasprotnika, vidi se kakovostna razlika.
abastein
# 01.08.2016 ob 19:43
... pravijo da bo tudi Krona danes igral ...
vir: NK Olimpija
qwertz
# 01.08.2016 ob 23:25
Bil na tekmi. Kirm in Matic sodita v rang naravnih nesrec. Ko dobi zogo Matic jo ali poda nazaj, ali pa naprej - v tem primeru 95% nasprotniku. Kirm pa ni cisto preprican al je vezist ali obrambni. Igra nekaj nedefiniranega na boku, laufa gor in dol brez veze, ne vrsi pritiska, stoji 3 metre od nasprotnika in caka kaj bo, na klopi pa Krefl ki je car za njega. Odralo se nekako funkcionira ampak ne prevec prepricljivo. Krsko nima bogsigavedi kaksne kvalktetd imajo pa kot se vidi na igriscu dobrega trenerja. Pri Olimpiji je zal obratno. Vanoli va a casa... se to ...gledalcev je bilo sigurno 2000 in odlicno navijanje vseh. Na tekme prihahajo cele druzine in to je super. Na derbiju bo s to postavitvijo tezka...
K_ris
# 01.08.2016 ob 21:12
@Šliško

Lahko, da je Mandarič dober finančnik, ampak o nogometu grem stavit nima veliko pojma.

Še dobro, da ga imaš ti.
fruci
Haha :-) Olimpija pa prvak...Ne me basat... S tako igro ziher ne.

Prvak postaneš predvsem z zmagami; igra je na drugem mestu.

# 01.08.2016 ob 21:59
Zanimivo... pišem komentar @Šliško, dobim odgovor od @soleti ...KOLIKO PA IMAŠ PROFILOV?
midfielder
# 01.08.2016 ob 23:27
@skaydrumm

malo mi greš že na živce s tem jokanjem za elsnerjem.Ni elsner nobena trenerska bog i batina, da bi se pravi navijač olimpije tako prostituiral in hlipajoče na kolenih prosil da pride k nam. Če si že odločil biti navijač Olimpije se temu primerno obnašaj!!

In sigurno po derbiju Vanoli ne bo dobil noge, razen če izgubi s 5:0, potem mogoče. In v tem primeru ne bom prav nič čestital olimpiji. Vanoli je pridelal naslov prvaka in si zasluži par kiksev preden dobi nogo, zaenkrat je pa 100% kar se tiče domače lige, za evropo pa pravih možnosti itak niti ni imel.
utegurovic
# 01.08.2016 ob 22:29
zdej sam se vidm sreckov seznam za reprezentanco, kjer bosta glavni zvezdi Andraz "dve levi" Kirm in Milivoje "skor zadanem" Novakovic... ce ne bom vec komentiral vedite, umru sm od smeha...
jaakaa
# 01.08.2016 ob 22:11
Olimpija tam kjer sodi, Malibor pa tudi.
MI SMO PRVAKI!!
AcE
# 01.08.2016 ob 21:02
Vidite da bog obstaja....Eleke to ze ve.
gorazd114
Vanoli je še večji pajac od Milaniča, Elsner je doktor nogometa za ta dva.
midfielder
# 01.08.2016 ob 23:16
Flegmatik
Istočasno pa se hvali vsakega, ki igra proti zelenim in tudi vse ostale, ki zmajem gledajo v hrbet. :)))))

najbolj smešno je, ker so Krčani ravno tako zelene barve, pa so štajerci danes besno navijali za njih :))))
Juninho8Slo
# 01.08.2016 ob 20:46
Bravo Miškič,bravo Olimpija in bolj resno in zbrano v obrambi.
midfielder
# 01.08.2016 ob 23:05
V razmislek NZS. Tekma Olimpija:Krško v ponedeljek 01.08.2016 ob 20.15? Si res želite gledalce?

to je bilo zaradi Putina.
midfielder
# 01.08.2016 ob 22:53
thejanus
# 01.08.2016 ob 22:42
krško bi si zaslužilo vsaj točko, če ne kar zmage, izjemna predstava .. BRAVO KRŠKO,

sorry ker ne bom nič diplomatski, ampak krško danes ni imelo za burek. Prav nič nisem videl v njem.
AcE
# 01.08.2016 ob 21:38
Kirm je največja prevara v zgodovini nogometa.
K_ris
Kirm ima svojo boljšo nogo res slabo.
midfielder
# 01.08.2016 ob 19:37
Gremo Olimpija 1911!!

upam da bo danes igra končno malo podobna nečemu!
NoriPlanet
# 02.08.2016 ob 01:53
Jaz grem tudi v horizontalo. Lepo je bilo pokramljati brez provokacij in duvanja.

# 02.08.2016 ob 06:52
dobro jutro. Od kdaj smo tako dobri prijatelji, da so voscimo lahko noc?

# 01.08.2016 ob 22:41
Ne vem o čem pišete. Olimpija JE dala tri gole Krškemu. Tekmeci bodo morali to še storiti.
Vanolija tudi sam ne obožujem, a pridno nabira točke.

Takole naj mi gre na živce do monca sezone, pa bo čist ok. Oz. če je tole kriza, naj kar traja.
K_ris
# 01.08.2016 ob 21:55
@Šliško

Lahko nakladate kar hočete. Evropi je Olimpija spušila prot nekim kmetom Trenčin.. Lahko noč.

Prosi mamo, da te pusti do konca tekme. Pojasni ji, da s spremljanjem nogometa postaneš velik strokovnjak in da te čaka vsaj kariera Protege, če ne že celo Mandariča, če te ne bo prezgodaj spat poslala.
zanco
Hahaha bravo Kirm..reprezentanca? Only Srečko knows why
K_ris
# 01.08.2016 ob 21:00
@bvb09-fan

-2 V Ljubljani nemore biti po tej tekmi v noben pogoju saj ne morejo dobit minus točke hahaha. lahko pa je seveda v MB -2 to pa je možno in LOGIČNO

Ne trudi se, ker ima zelo trdo glavo.
K_ris
# 01.08.2016 ob 20:52

K_ris...vem, da tebi ni nič jasno, poglej na šolsko tablico po koncu tekme... recimo zdajle je 0 stopinj. P. s. v matematiki in logiki te nesem čez Savo in še čez :)

Raje hitro plavaj, ker logika ti je očitno po Savi odplavala ...
gregorrrin10
Miškooo :P
vinklkugla
# 02.08.2016 ob 00:55
no primerjat vlogo matica in tavaresa je pa nespostljivo do tavaresa! pa vso spostovanje do matica. ampak to kar je tavares napravil za maribor se ne more primerjat z maticem. pa ne provuciram! sta kapetana ampak imata popolnoma drugacne zasluge.
The Stig
# 01.08.2016 ob 22:27
Stvari o spet na svojem mestu, no skoraj. Domžale morajo še prehiteti FKMB, ki bi imelo, če bi bilo vse po pravilih, 4 točke manj.
yanker
# 01.08.2016 ob 22:05
Čestitam Mariboru za osvojeno točko in OLIMPIJI za 3 TOČKE :) ... sicer pa mislim, da bo derbiju Vanoli ne bo več trener Olimpije.
božo1
# 01.08.2016 ob 21:08
Za enkrat mi zgleda tako, da me je Krško kar navdušilo, Vanolijeva Olimpija pa v okviru pričakovanj. Tole mnenje sem imel sestavljeno še pred "kroligolom", ki pa ga le še potrjuje. Kaj več za zdaj ni vredno v povezavi s prvaki.
Sem malo prevzeten po včerajšnjih Domžalah.
K_ris
# 01.08.2016 ob 20:41
Obramba od Olimpije je letos res obupna ...Saj ene dva gola bodo dali, ampak lahko pa tudi tri dobijo.
vinklkugla
# 02.08.2016 ob 01:30
je pa noro kako se je predvsem na internetnetu razsirila prva liga. na stadionih malo manj ampak ni vrag da se v parih letih razleze tudi tja

NoriPlanet

jaz bi rad fuzbal s čimveč iz prve in podajami v prostor in ostrimi predložki (ne barcelonino drkanje). In rad bi da bi naši igralci v napadu zgledali kot Trenčinovi - ko je igralec lahko iz obrata na pamet podal ker je vedel kje približno stoji njegov soigralec. Tega nisem doživel ne pod Pušnikom, ne pod Nikoličem, ne pod Vanolijem - in pol se eni štajerski analfabeti smejijo kaj je to trenčin smešna ekipa (seveda tega ne vidim niti pod mariborom)
midfielder
# 01.08.2016 ob 22:49
Čeprav vem da Vanolija drži rezultat, bi rad sporočil Protegi (v kolikor tole bere), da od septembra naprej, ko se ljudje vrnejo z dopusta, tak trener pomeni 1.000-3.000 manj obiska

500 -1.000 ljudi manj obiska že prispeva tvoj omiljeni Kirm!!!
Springbok
Lep pogled na lestvico. Prvak Olimpija na vrhu!
Springbok
# 01.08.2016 ob 22:09
Olimpjia v drugem polčasu odlično! Le bolje bo potrebno izkoristiti priložnosti. Šampioni zeleni!

Krško pa je v kontrah hitro, in bodo presenetili ekipe z počasno obrambo.

Anketa: 9. oktober 2017 ob 17:49

Kdo naj bo novi selektor slovenske nogometne reprezentance?