V Športnem parku v Kidričevem je Triglav povedel v 38. minuti, ko je Tilen Mlakar zadel z izjemnim strelom s približno 20 metrov. Žoga je končala za hrbtom Luke Janžekoviča kakšen meter pod stičiščem vratnice in prečke.

Štor izsilil enajstmetrovko, Vrbanec v polno

Evrogol Tilna Mlakarja za vodstvo Triglava

Domači so izenačili v 56. minuti. Egzon Kryeziu je naredil prekršek nad Štorom, tako da je sodnik Matej Jug pokazal na belo točko. Enajstmetrovko je zanesljivo – s strelom pod prečko – izvedel Matic Vrbanec.

V 83. minuti je David Tijanić z izjemnim strelom zadel prečko, žoga se je odbila do Victorja Aliage, ki jo je potisnil v mrežo, a je bil v nedovoljenem položaju.

Štor izigral Mertlja in ukanil še Čadeža

Štor v 91. minuti prinesel zmago Aluminiju

In ko je že kazalo, da se bosta moštvi razšli z delitvijo točk, so domači v 91. minuti zabili odločilni gol. Branilci Triglava so v kazenskem prostoru žogo izbili le do Štora, ki je z mojstrsko potezo iz igre izločil Aleša Mertlja, nato pa s strelom po tleh matiral še Luko Čadeža. Še končna statistika: posest žoge 50:50, streli 11:5, v okvir vrat 6:2 – oboje za Aluminij.

Prenos tekme Olimpija – Domžale
Preostale tekme 2. kroga bodo v soboto in nedeljo. Branilec naslova Maribor bo gostoval pri Rudarju, v nedeljo zvečer pa se bosta v derbiju udarila Olimpija in Domžale. Prenos obračuna iz Stožic bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.