Ob takšni prevladi, kot smo jo imeli v prvem polčasu, ne bi smeli zapravljati priložnosti za višje vodstvo. Ko vodiš z 1:0 in misliš, da si že odločil tekmo in se ne more nič zgoditi, nastane anemija. Potem smo ga prejeli in dolgo smo potrebovali, da smo se pobrali. Menjave so prinesle veliko energije in spremenile potek tekme kot že velikokrat do zdaj. Škoda, da se moramo toliko mučiti, da dobimo tri točke na dokaj mirni tekmi za nas. To je dobra lekcija za naprej, po drugi strani pa je dobro, da znamo zmagovati tudi, ko smo pod pritiskom. Kar zadeva igro, smo še nekaj korakov od tega, kar si želimo, še posebej pri učinkovitosti.

Trener Olimpije Luka Elsner
Milivoje Novaković
Milivoje Novaković je takole zadel za zmago Maribora z 2:0. Foto: BoBo

Kot trener poskušam čim manj spremljati medije. To name ne more vplivati, na igralce pa lahko. Rekel sem jim, da je naše delo tu na igrišču. Ne smemo iskati alibijev. Ali igramo dobro ali slabo, ne sme biti posledica tega, kar se dogaja okoli kluba. Moramo biti profesionalci.

Trener Luke Kopra Igor Pamić o dogajanju v povezavi s prisilno poravnavo kluba in sodni bitki Milan Mandarić - Boris Popovič
Kronaveter na Bonifiki Olimpiji prinesel zmago
Olimpija do zmage na Bonifiki v 88. minuti
Zahović in Novaković v polno za zmago Maribora
Zadetki s tekme Domžale – Gorica

Korak z vodilnim dvojcem so prav po zaslugi sobotne zmage nad Novogoričani zadržale Domžale in bi še lahko mešale štrene Ljubljančanom in Mariborčanom. Sploh če bodo tako razpoložene kot predvčerajšnjim, ko so še tretjič na zadnjih sedmih tekmah zmagale s 5:0 in hitro potisnile v pozabo poraz na derbiju v Ljubljani pred tednom dni. S 36 zadetki so z naskokom najučinkovitejše moštvo lige, Olimpija je dosegla kar 13 golov manj, Maribor pa osem manj.

"Za nami je fantastična tekma. Ne bom rekel, da smo odigrali najboljši prvi polčas letos, ker smo doma odigrali že veliko dobrih tekem. Imamo skupino fantov, ki je zelo motivirana in se zaveda svoje kakovosti. Mogoče nam malo zmanjka le na tekmah proti moštvom, ki so popolnoma na vrhu lestvice. Izpostavil bi mlade igralce, ki jih vključujemo v moštvo. Pohvalil bi jih, ker že pri tako rosnih letih igrajo na tako visoki ravni," je bil po deveti zmagi v tej sezoni zadovoljen trener Simon Rožman. Tretjič je v prvi postavi igral 19-letni Žan Žužek, prvič pod vodstvom Rožmana.

Gorica je na zadnjih devetih tekmah v ligi premagala le Radomlje in padla na peto mesto na lestvici (deli si ga s Koprom), s čimer je pokvarila vtis po dobrih dveh pokalnih tekmah proti Mariboru. Slaba je učinkovitost, saj je z izjemo štirih zadetkov proti Radomljanom v tem času dosegla le še tri gole - po enega je zabila Kopru, Krškemu in Rudarju. Skupaj torej sedem, od tega štiri z 11-metrovke.

Trener Miran Srebrnič tokrat v začetno enajsterico ni uvrstil ne Andreja Kotnika ne Rifeta Kapića, a po koncu tekme ni obžaloval, za kakšno izbiro se je odločil: "Tudi če bi lahko še enkrat odločal, ne bi izbral drugačne enajsterice. Videl sem, kako so se fantje odzvali na treningih. Na igrišče sem poslal ekipo, ki je tekaško bolj sposobna in primerna za dvoboje, toda ni nam uspelo, kar smo si zamislili. Bili smo zelo slabi in neprepoznavni, Domžale so nas nadigrale v vseh elementih igre. Bili so zelo dobri, mi pa preveč slabi. Pripravljeni smo bili na to, da bodo začeli zelo agresivno, ker so takšna ekipa, a smo se na to slabo odzvali. Nismo stali zraven igralcev in izgubili tako rekoč vse dvoboje. Ni opravičila, treba bo pokazati karakter in se pobrati. Ker smo na nekaterih prejšnjih tekmah igrali dobro, a nismo izvlekli tistega, kar bi lahko, igralci niso več tako samozavestni. Sprejeti moram odgovornost, saj jaz postavljam ekipo, igralci pa se morajo zamisliti, kako so danes nastopili."

Rajčević igral le v prvem polčasu
Maribor je z zadetkoma Luke Zahovića in Milivoja Novakovića - oba sta zadela petič v sezoni - z 2:0 strl Celje. "Zelo sem vesel, ko igramo proti takim moštvom, kot sta Celje in Gorica. Proti takšnim ekipam bistveno lažje osvajamo točke. Kar naj pridejo vsi tako igrat, potem pa imamo dovolj kakovosti, da to kaznujemo. Malo v šali, a taka je realnost. Ko se nekdo zapre in še zanalašč razrije igrišče, pa je druga pesem," je po tekmi razmišljal Darko Milanič. Prikimal mu je mlajši Zahović: "Na takšnih tekmah je treba v prvem polčasu paziti, da se ne dobi kakšen poceni gol, v drugem pa z boljšo fizično pripravljenostjo, ko tekmec malce pade, odločiti tekmo."

Goran Cvijanović, nekdanji nogometaš Maribora, zdaj pa Celja, je bil podobnega mnenja: "Letos Mariboru ustreza, ko poskušajo tekmeci proti njim igrati. Stavijo na hitre prehode in dobre prekinitve ter po navadi kaznujejo majhne napake. Proti ekipam, ki se branijo, pa imajo težave."

Pri vijoličastih se je po več kot enem letu na igrišče vrnil branilec Aleksander Rajčević, toda odigral je le prvih 45 minut. "Že v zadnjih minutah prvega polčasa je zdravniški službi dajal znake, da ga boli koleno. Med odmorom sem dobil informacijo, da ne more nadaljevati. Upam, da ne bo nič hujšega in bo kmalu spet z nami," je pojasnil Milanič.

Elsner: Pristop Kronavetra se je močno izboljšal
Tudi Luka Elsner pri Olimpiji je na zadnjih tekmah nekoliko spremenil zadnjo vrsto. Po gostovanju v Velenju in v pokalu v Kidričevem je tudi v Kopru znova na klopi ostal Dejan Kelhar. "Za to sem se odločil, ker sem presodil, da nam ustreza hitrost v zadnji vrsti, saj igramo precej visoko in imamo veliko posest žoge. Dejan pa je bil vedno dober in pozitiven ter je tukaj, da nam pomaga," je pokomentiral svojo odločitev glede Brežičana, od katerega sta v lanski sezoni več igralnega časa nabrala le Darijan Matić in Nemanja Mitrović.

Ljubljančani so šele v 88. minuti osvojili tri točke proti Koprčanom, ki so pogrešali kar 11 igralcev. Zadnji je zaradi bolezni odpadel Danijel Pranjić, v obrambi so manjkali tudi Toni Datković, Šime Gregov in Jan Andrejašič. V primerjavi s prejšnjo tekmo je bilo v prvi postavi pet sprememb. "Tekmo smo začeli malce prestrašeno, da ne govorim o tem, kaj se je dogajalo pred srečanjem. Niti polovica igralcev ni igrala na položajih, na katerih sem mislil, da bo. Olimpija je hitro povedla in to je igralce zablokiralo. Hoteli smo igrati, a delali velike napake pri podajah. Prvi polčas se je za nas še dobro končal. Z drugim polčasom sem lahko zadovoljen do zadnjih 15 minut. Zelo mi je žal, ker nam ni uspelo zadržati tega ritma do konca, toda to je tudi razumljivo, saj nekaj fantov do zdaj ni igralo. Komentirati gol Olimpije po našem kotu, ko je pet igralcev steklo v protinapad, pa ... jaz temu rečem otroški vrtec. To se nam nikakor ne sme ponoviti," je predstavo svoje ekipe ocenil trener Kopra Igor Pamić.
Na igrišču je imel sprva dva nogometaša letnika 1997, štiri 1995, enega 1994 in dva 1993, a je v končnici poskušal ubraniti remi tudi z izkušenima Jako Štromajerjem in Zlatanom Muslimovićem, kar pa mu ni uspelo.

Olimpija je na Bonifiki tretjič zapored slavila z 1:2, Rok Kronaveter je zadel tretjič v tej sezoni. Mariborčan se je zavedal, da bi morali zmagovalca odločiti prej: "Ne smemo si dovoliti, da ko imamo toliko priložnosti, ostane samo 1:0. Na začetku drugega polčasa smo želeli doseči še en gol, a zaradi nespametnih potez dopustili Kopru dva ali tri kote. Enega so izkoristili. Ko smo prejeli zadetek, je bilo težko igrati proti bunkerju. Na srečo nam je uspelo zadeti na koncu, ko se je odprl prazen prostor po kotu Kopra. Ko sem v protinapadu dobil žogo, sem videl, da je tudi Kirm v dobrem položaju za dosego zadetka, a se mi je zdelo, da je v prepovedanem položaju. Zato sem se, ko se mi je tekmečev igralec (novi reprezentant Gregor Sikošek, op. a.) odmikal, odločil za strel in na srečo zadel."

Z izbranimi besedami je o Kronavetru govoril Elsner: "Takih golov je veliko tudi na najvišji ravni. Zelo dobro smo se priključili zraven, Rok je mojstrsko zaključil, tako kot vedno. Imel je tudi druge rešitve, a ima tako učinkovit strel, da mu moraš preprosto zaupati. Prevzel je odgovornost in zadel. Še bolj kot z golom sem zadovoljen z njegovim pristopom, ki se je na zadnjih tekmah res močno izboljšal in daje ekipi to, kar ji je dajal lani."

V napadu je poleg Leona Benka in Etiena Velikonje začel tudi Blessing Eleke, saj je junak derbija proti Domžalam Andraž Kirm med tednom zbolel. V Kopru je tako pomagal v zadnje pol ure.