Leon Benko je načel mrežo Rudarja, potem ko je z glavo žogo od leve vratarjeve vratnice poslal v gol. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
Issah Abass, ki je igral do 69. minute, je bil nevaren predvsem v zaključku prvega polčasa. Foto: BoBo/Srdjan Živulović
Trener Igor Bišćan je Olimpijo popeljal do devete zaporedne domače zmage v vseh tekmovanjih. Ljubljančani v Stožicah zmage nazadnje niso slavili 27. avgusta lani, ko se je večni derbi z Mariborom končal brez zadetkov (0:0). Foto: www.alesfevzer.com
Olimpija ugnala Rudar in ušla na +7

Nogometaši Olimpije so izkoristili spodrsljaj Maribora v torek, ko so vijoličasti v Ljudskem vrtu klonili pred Domžalami z 2:1, in večnemu tekmecu na vrhu lestvice pobegnili na sedem točk razlike (Maribor ima odigrano tekmo manj).

Gostitelji so bili v Stožicah v prvem polčasu boljši nasprotnik, povedli so po pol ure igre, ko je po predložku Dina Štigleca z glavo zadel Leon Benko.

Ljubljančani so še naprej oblegali vrata Velenjčanov, v 43. minuti se je nova lepa priložnost ponudila Mitchu Apauu, a je Nizozemec z glavo meril za las mimo leve vratarjeve vratnice.

Alves z bele točke podvojil vodstvo
Zeleno-beli so vodstvo podvojili v četrti minuti nadaljevanja. Ilja Antonov je v kazenskem prostoru na nedovoljen način zaustavil prodor Stefana Savića, glavni sodnik Roberto Ponis je nemudoma pokazal na belo točko, s katere je bil uspešen Ricardo Alves. Portugalec je meril po sredini, vratar Marko Pridigar se je žoge sicer dotaknil, a je bil strel premočan za uspešno obrambo.

Med strelci tudi Miškić in Vombergar
Rudar je prvič resneje zapretil v 55. minuti, ko iz neposredne bližine zapretil rezervist Milan Tučić, a je Olimpijin vratar Aljaž Ivačič njegov strel s treh metrov ubranil. Po dobri uri igre je Benka na zelenici zamenjal Andres Vombergar in že po nekaj minutah zadel vratnico. V 74. minuti si je nato Rudarjev branilec Ivan Vasiljević prislužil rdeči karton, minuto zatem je s prostega strela za 3:0 zadel Danijel Miškić. Končni izid je v prvi minuti Ponosivega dodatka postavil Vombergar, ki je iz bližine žogo pospravil v mrežo po odbitem strelu.

'Petarda' v mreži Triglava
Zmage so se v 23. krogu veselili tudi Celjani, na svojem terenu so s 5:2 premagali kranjski Triglav. Celjani so po podaji Janeza Piška povedli v 17. minuti prek Nina Pungerška, a je že hip zatem izid izenačil Matej Poplatnik. Kranjčanom je po dobre pol ure igre uspel preobrat, znova je vratarja Metoda Jurharja premagal Poplatnik. Še pred odmorom je za novo izenačenje nato s strelom z glavo poskrbel Tilen Pečnik. V nadaljevanju je bila tekma zelo napeta, obe ekipi sta si priigrali kopico priložnosti, v 73. minuti pa je mrežo vendarle uspelo zatresti Joaquimu Lupeti. Z desne strani je na prvo vratnico predložek poslal Rudi Požeg Vancaš, Lupeta pa je žogi rahlo spremenil smer in jo poslal v malo mrežico za 3:2. Zgolj tri minute pozneje je vodstvo povišal Elvedin Džinić.

Po predložku z desne je z glavo matiral vratarja Elvisa Džafića. Končni izid 5:2 je iz protinapada postavil Fedor Predragović, ki se je iz oči v oči znašel z Džafićem in ga ukanil s strelom v levo smer.