Anej Lovrečič je z dvema zadetkoma v drugem polčasu Olimpiji pomagal do preobrata. Foto: Aleš Fevžer
Darjan Curanović
Darjan Curanović, vratar Triglava, je bil nemočen pri obeh strelih Aneja Lovrečiča. Foto: Aleš Fevžer
Goran Cvijanović
Goran Cvijanović je tako rekoč v zadnji sekundi odločil srečanje v Kidričevem. Foto: Aleš Fevžer
Cvijanović v 92. minuti odločil srečanje
Lovrečič junak Olimpije v Kranju

Kranjčani so v prvem polčasu nadzirali potek tekme, po odmoru pa se je njihova igra sesula kot hišica iz kart. Za to je zaslužen predvsem Anej Lovrečič, ki je z dvema zadetkoma z razdalje uprizoril preobrat, zmago pa je z dvema zadetkoma v dveh minutah potrdil Nikola Nikezić.

Precej težje so do zmage prišli Mariborčani, ki so se rešili šele v 92. minuti, ko je v polno po zmedi v obrambi Aluminija zadel Goran Cvijanović. Razlika med vodilnima kluboma v najelitnejši slovenski nogometni ligi tako ostaja 11 točk.

Fajićev vodilni zadetek izničil Kurež
Aluminij, ki je v letošnji sezoni izgubil oba predhodna obračuna z Mariborom (1:5 in 2:1), se je po 20 minutah znašel v zaostanku, potem ko je Mitja Viler z leve strani pred vrata poslal odličen predložek, Nusmir Fajić pa je z glavo hladnokrvno zadel za 0:1. Po dobre pol ure igre so Mariborčani zahtevali strel z bele točke, potem ko je Roberta Berića v kazenskem prostoru podrl Aluminijev vratar Tomaž Murko, a je piščalka kranjskega sodnika Dragoslava Perića ostala nema.

Gostitelji so v zaključku polčasa izid poravnali. Sandro Bloudek je v ogenj z globinsko podajo poslal Roberta Kureža, ki je žogo s pomočjo vratnice poslal za hrbet Jasmina Handanovića.

Po prečki Aluminija tekmo odločil Cvijanović
V drugem polčasu se je prevlada Maribora iz prvega dela nadaljevala, varovanci Darka Milaniča so vseskozi pritiskali na domača vrata, v 69. minuti odbite žoge po prostem strelu v mrežo ni uspel pospraviti Robert Berić. Kmalu zatem je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Nejc Potokar. Dvajset minut pozneje so gostitelji skoraj dosegli odločilni zadetek, ko je z volejem poskusil Gorazd Zajc, a mu je veselje preprečila prečka. Kdor ne da, dobi - v izdihljajih srečanja je odbito žogo v mrežo pospravil Cvijanović in vijoličastim priboril pomembno zmago, ki državne prvake ohranja na precej varni razdalji +11 pred najbližjim zasledovalcem, Olimpijo.

Olimpija v 18. minuti ostala brez Jovića
V Kranju sta se še tretjič letos pomerila Triglav in Olimpija. Gostitelji so bili letos na tekmah proti Ljubljančanom povsem nemočni, izgubili so oba letošnja obračuna (0:3, 5:1), a tokrat so tekmo začeli odlično! V 18. minuti si je predčasno pot pod prho zaradi igranja z roko na golovi črti prislužil Olimpijin Boban Jović, z bele točke pa je v polno zadel Davor Bubanja. Zeleno-beli so v prvem polčasu večkrat nevarno zapretili, izredno dejaven je bil Matic Fink, ki je nadaljeval dobro formo z zadnje tekme proti Luki Kopru. Pred vrati Darjana Curanovića je bilo najbolj vroče po dobre pol ure igre, ko je prosti strel z 20 metrov izvedel Nik Omladič in žogo za las poslal mimo desne vratarjeve vratnice.

Preobrat na krilih izjemnega Lovrečiča
Ljubljančani so v 57. minuti prek Aneja Lovrečiča izenačili. Izolan si je pred kazenskim prostorom lepo pripravil prostor in s strelom v spodnji levi kot vrat premagal nemočnega Curanovića. Lovrečič je Olimpiji v 69. minuti pomagal do preobrata. Znova je sprožil z razdalje in presenetil kranjskega vratarja. Malo pred tem so gostitelji sicer zahtevali novo 11-metrovko, potem ko naj bi Aris Zarifović v kazenskem prostoru igral z roko, a Roman Glažar ni dosodil ničesar.

27. krog, nedeljski tekmi:
TRIGLAV - OLIMPIJA 1:4 (1:0)
Bubanja 20./11-m; Lovrečič 57., 69., Nikezić 86., 87.
RK: Jović 18./Olimpija

Triglav: Curanović, Klemenčič, Sever, Jelar, Đurković, Ovčina (66./Poplatnik), Šmit, Pokorn, Stojnić (58./Diallo), Šušteršič, Bubanja.

Olimpija: Šeliga, Jović, Zarifović, Trifković, Fink, Nikezić, Đorđe (89./Mitrović), Delamea Mlinar, Omladič, Lovrečič, Baskera.

Sodnik: Roman Glažar (Hajdina)

ALUMINIJ - MARIBOR 1:2 (1:1)
Kurež 44.; Fajić 19., Cvijanović 92.
RK: Potokar 72./Maribor

Aluminij: Murko, Lonzarič, Topolovec, Hodžurda, M. Rešek (70./D. Rešek), Drevenšek, Spahić, Črnic (81./Knez Žagar), Bloudek (87./Jeleč), Zajc, Kurež.

Maribor: Handanović, Filipović, Mejač, Ibraimi, Cvijanović, Potokar, Viler, Berić, Mevlja, Mertelj, Fajić.

RK: Guberac 38./Luka Koper

MARIBOR 26 19 4 3 59:21 61 OLIMPIJA 26 15 5 6 55:27 50 DOMŽALE 25 13 4 8 32:24 43 CELJE 26 9 10 7 26:23 37 LUKA KOPER 26 9 10 7 32:30 37 RUDAR 26 8 7 11 28:41 31 GORICA 26 7 7 12 32:45 28 TRIGLAV 25 6 6 13 25:38 24 ALUMINIJ 26 6 5 15 23:45 23 MURA 05 26 6 4 16 32:50 22