Vratar Gorice Grega Sorčan je v Stožicah odbil vse poskuse Olimpije in je junak srečanja (0:0). Foto: BoBo
Gorica je v Stožicah prišla do velike točke. Foto: BoBo
Olimpija je doživela nov remi. Foto: BoBo
V Stožicah se je zbralo 3.000 gledalcev. Foto: BoBo
Bišćan nima težav z burnimi dogajanji pri Olimpiji
Zmaga Aluminija v Krškem
Sorčan spravljal nogometaše Olimpije v obup

Vijoličasti so še pred enim mesecem zaostajali za deset točk, po njihovih uspešnih predstavah in po treh zaporednih remijih Olimpije pa večne tekmece loči le še točka. Prvenstvo bo tako napeto vse do konca.

Olimpija je izvajala pritisk skozi celotno srečanje, imela je terensko premoč (69:31), izvedla je 24 strelov na gol (Gorica le enega), a v vodstvo ji ni uspelo priti.

Sorčan ubranil 11-m

Za to je najzaslužnejši Sorčan, ki je v 36. minuti ubranil enajstmetrovko. Rok Kronavater je izvedel 11-m, a je Sorčan njegov strel odbil. Najstrožjo kazen je sicer zmajem priboril Issah Abass, potem ko se je znašel na tleh po slabem posredovanju Mattea Tomička v kazenskem prostoru.

Veliko priložnost je v 12. minuti zapravil tudi Issah, ki se je po lepi podaji Tomislava Tomića znašel v kazenskem prostoru pri neoviranem strelu, tudi takrat je izvrstno posredoval Sorčan. Ta je preprečil veselje tudi Dinu Štiglecu v deseti in Kronavetru v 13. minuti.

Domači so imeli na voljo tudi dva prosta strela s približno 20 metrov, prvega je v 23. minuti izvedel Ricardo Alves, drugega pa v 44. Kronaveter, oba pa sta merila le nekaj centimetrov previsoko.

Sorčan ubranil vse, kar se je ubraniti dalo
Olimpija je bila po premoru še naprej napadalna, po podaji iz kota je strel Filipa Uremovića z glavo za malenkost šel mimo desne vratnice. Poskusil je tudi Ricardo Alves, a je bil na mestu razpoloženi Sorčan. V 57. minuti je Issah zapravil obetaven protinapad z nenatančnim strelom z leve stran.

Kronaveter poskušal, Sorčan branil
Sorčan je v 71. minuti mojstrsko ubranil odličen strel Kronavetra z vrha kazenskega prostora. Kronaveter je bil malce premalo natančen še v 76. minuti, ko je bil neoviran pri strelu iz bližine, tri minute pozneje je zgrešil še Danijel Miškić, v 84. minuti pa z glavo še Leon Benko. Goriški junak Sorčan je v 87. minuti pokazal še enkrat ves svoj talent, ko je ubranil poskus Andresa Vombergarja z glavo. V drugi minuti sodniškega dodatka je iz prve sprožil znova Kronaveter, Sorčan pa je žogo brez večjih težav ukrotil.

Aluminij prekinil črni niz
Na zadnji tekmi 29. kroga je Aluminij z 2:1 premagal Krško, s tem je prekinil niz porazov. Že v sedmi minuti je Aluminij povedel, potem ko je Lucas Mario Horvat z več kot 25 metrov z nizkim strelom premagal Marka Zalokarja. Deset minut pozneje so domači izenačili, potem ko je iz bližine malce z leve strani zadel Aleksandr Kulinitš. Končni izid je v 38. minuti postavil Rok Kidrič, z glavo je zadel iz bližine, potem ko je Zalokar odbil žogo po strelu Ilije Martinovića z glavo po podaji iz kota.