Kevin Kampl je po nekaj turobnih tednih in izpadu v kvalifikacijah za Ligo prvakov le našel razlog za zadovoljstvo. Foto: EPA
Darko Milanič
Darka Milaniča v sredo in soboto čakata izjemno pomembni tekmi proti Readingu in Sheffield Wednesdayu. Foto: EPA
Valter Birsa
Valter Birsa je bil na tekmi Chievo - Empoli zamenjan ob polčasu. "Raztresen", je bil opis njegove igre v poročilu na teletekstu televizije RAI. Foto: Reuters

Salzburg je kar z 1:12 odpravil Wiener SC, Kampl je poleg gola za 1:7 v 60. minuti prispeval tudi tri podaje. Še veliko pomembnejšo zmago na Dunaju so rdeči biki dosegli v nedeljo, ko so v derbiju 10. kroga Bundeslige pred 25.300 gledalci z 1:2 ugnali Rapid.
Slovenski reprezentančni vezist je bil med najboljšimi pri gostih, ki so se po treh zaporednih porazih končno veselili novih točk. Pripravili so si veliko priložnosti in bi lahko že v prvem polčasu vodili z 2:0 ali 3:0. Odrešitev je nato prišla šele v 84. minuti, hitro je po Kamplovi podaji sledilo povišanje na 0:2, Rapid, pri katerem je Robert Berić zelenico zapustil v 80. minuti, pa je izid znižal v sodnikovem podaljšku.

"Teden resnice" za Milaniča
Zapišimo še nekaj o trenerjih na delu v tujini. "Potrebujem čas," je v slogu Alenke Bratušek po sobotnem porazu v Brentfordu (2:0) med drugim dejal Darko Milanič, pred katerim je na klopi Leeds Uniteda "teden resnice".

Gostovanje v zahodnem Londonu se ni razpletlo po Milaničevih željah. Po eni strani se je ob selitvi k Leedsu znašel v ugodnem položaju, saj moštva ni prevzel v razsutem stanju - pod vodstvom začasnega trenerja je nanizalo serijo štirih tekem brez poraza - po drugi strani pa je to pomenilo dodaten pritisk.

Neuspešnemu debiju, na katerem je v začetni postavi naredil dve spremembi, sledita zanj zelo pomembni dve tekmi v angleški drugi ligi. V sredo zvečer bo na Elland Roadu gostoval Reading, ki ima točko več kot Leeds, v soboto po kosilu pa na derbiju Yorkshira še Sheffield Wednesday, ki je do zdaj zbral dve točki več. Nato bo reprezentančni premor.

Želi igrati napadalno
Izolan je seveda pod budnim drobnogledom navijačev in lokalnih medijev. "Nikoli nismo bili v tekmi," je bil eden izmed komentarjev po predvčerajšnjem porazu, nekdo drug pa je zapisal: "Bilo je nekaj dobrih podaj, veliko trdega dela in nekaj solidnega branjenja, toda ko izgubiš z 2:0 in je vratar tvoj najboljši igralec, to pove vse." Višji poraz je namreč z nekaj dobrimi obrambami preprečil Marco Silvestri.

"Bila je zelo težka tekma. Pričakoval sem srečanje, kot je bilo to. Tekmeci so imeli zelo agresivne napadalce. V prvem polčasu posest žoge ni bila dovolj na naši strani, zato nismo bili nevarni. Igrati bomo morali z veliko več napadalne mentalitete. Želim igrati napadalno, danes smo imeli dva napadalca, toda to ni dovolj, če nimaš napadalnih misli. V drugem polčasu smo igrali bolje in imeli nekaj dobrih strelov, a nam ni uspelo zadeti. Brentford je bil zelo nevaren iz protinapadov," je povedal Milanič.
"Sredina tekma bo zelo pomembna za nas. S podporo navijačev in energijo nam lahko uspe. Vem, da je to zelo zahtevna liga, vendar moram bolje spoznati posamezne nogometaše, prav tako pa druga moštva. Potrebujem čas. Moramo biti boljši. Ta tekma ni pokazala, česa je ekipa sposobna. Bila pa je zame koristna izkušnja, boljša kot treningi. Videl sem svoje igralce, videl, kako se gibajo na igrišču in kako razmišljajo, obraze na klopi. To je zame zelo pomembno."
Lastnik kluba Massimo Cellino je tekmo spremljal kar med 1.600 navijači Leedsa. Kot je znano, rad hitro menja trenerje. Kako tankih živcev je, priča tudi podatek, da je pred dnevi odpustil svetovalca Grahama Beana. To delo je opravljal le štiri mesece. In kaj je bil razlog za odpustitev? Zaradi dogovorov s televizijo je Bean julija privolil v to, da je tekma Leeds - Reading s torka preložena na sredo, težava pa je, da bodo imeli beli potem le malo časa za regeneracijo do naslednjega srečanja v soboto ob 13.15. To je tako razhudilo Cellina, da se je odločil za omenjeno potezo, saj se Bean o preložitvi tekme z njim ni posvetoval.

Nova točka Stojanovića v izdihljajih tekme
Slaviša Stojanović
je v belgijskem prvenstvu z Liersom še drugič na treh tekmah do točke prišel v sami končnici tekme. Po domačem remiju proti Anderlechtu pred dvema tednoma je zadnjeuvrščeno moštvo tokrat remiziralo še proti udeležencu Evropske lige Standardu. Končni izid 2:2 je v Liegeu po kotu z glavo postavil grški napadalec Apostolos Vellios. Pri gostiteljih je vso tekmo igral Martin Milec, ki dobiva vse več priložnosti.

"Sarma" ubranil 11-m, a prejel kar štiri gole

"Zlatan" z glavo za vodstvo, "Nova" z glavo podal za izenačenje (od 1:02)

SLOVENSKA NOGOMETNA REPREZENTANCA po izboru selektorja Srečka Katanca v zadnjem letu (34)
Köln - Bayern 0:2
82' (1:0);

PON: Partizan - OFK ?
65' (0:1)/; tekma v ponedeljek
Dominic MarohKöln (NEM) Hannover - Köln 1:0;