Bojan Krkić se je veselil prvega zadetka v Bundesligi. Foto: Reuters
Thiago Alcantara in Arjen Robben
Thiago Alcantara in Arjen Robben sta bila najbolj razigrana pri Bayernu. Foto: Reuters
Raphael Guerreiro
Raphael Guerreiro je v 87. minuti z glavo priigral tri točke Dortmundčanom. Foto: EPA

ki Borussii.

V Münchnu je še vedno glavna tekma katastrofalno sojenje madžarskih sodnikov na stadionu Santiago Bernabeu v torek zvečer, Viktor Kassai je s pomočniki zrežiral zmago madridskega Reala nad Bayernom po podaljšku.

Carlo Ancelotti je precej premešal začetno postavo. Manuel Neuer je zaradi poškodbe stopala že končal sezono, v vratih je bil Sven Ulreich.

Prvenec Krkića v dresu Mainza
Že v 3. minuti je Arturo Vidal naredil veliko napako, izgubil je žogo pred svojim kazenskim prostorom. Bojan Krkić je krenil sam proti vratom in z desno nogo zlahka matiral Ulreicha. To je bil prvi zadetek otroka Barcelone v dresu Mainza. Krkić je postal sedmi igralec, ki je zadel v štirih najbolj elitnih ligah na svetu. Bavarci so se pobrali po četrt ure igre, ko je Franck Ribery v protinapadu zaposlil Arjena Robbna, ki je z levico poslal žogo v malo mrežico.

Gostje vodili ob odmoru
V 17. minuti je moral zelenico zapustiti David Alaba s poškodbo stegenske mišice in na vidiku so nove težave v obrambni vrsti pred pokalnim derbijem v sredo. Vstopil je Joshua Kimmich, ki pa je pet minut pred odmorom v kazenskem prostoru podrl Jošinoarija Muta. Z bele točke je bil natančen Daniel Brosinski.

Thiago kronal veliko premoč Bayerna
Mainz, ki je 2. marca lani slavil na Allianz Areni (1:2) - to je zadnji prvenstveni poraz Bayerna na domačem stadionu, se je v drugem polčasu organizirano branil. V 73. minuti je Thiago Alcantara izenačil z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora po podaji Robbna. Dve minuti zatem je branilec Alexander Hack zgrešil žogo in zadel Lewandowskega, a glavni sodnik ni pokazal na belo točko. Silovit pritisk v zadnjih minutah se ni obrestoval in Mainz je osvojil veliko točko v boju za obstanek.

Kruse s štirimi goli nadaljeval serijo Werderja
V napetem boju za obstanek je Ingolstadt izgubil proti Werderju z 2:4. Štirikrat je zadel sijajni napadalec Max Kruse. Bremenčani so bili pred dvema mesecema na 17. mestu, po izjemni seriji pa so v igri za preboj v Evropsko ligo.