Po koncu Vuelte na portalu Športni SOS odgovarjamo na vaša kolesarska vprašanja. Še vedno ste vabljeni k postavljanju vprašanj (ne glede na šport).

Vabljeni k sodelovanju

Vprašanja o športu, športni zgodovini in statistiki lahko pošljete po elektronski pošti ali Twitterju.

Športni SOS deluje tudi v avdioobliki ‒ naročite se na podkast SOS-odmev!

1.427. Objavili ste, da je Tadaj Pogačar 10. najmlajši kolesar s stopničkami na grand tourih. Koliko debitantom je sploh uspelo priti na stopničke grand tourov?
Edi Bregar

Na začetku obstoja posameznih dirk je kar nekaj debitantom uspelo ob svojem debiju že zmagati. Med tistimi, ki so osvojili po več grand tourov, pa velja izpostaviti Bernarda Hinaulta, Jacquesa Anquetila, Fausta Coppija in Alfreda Bindo, ki so zmagali že na svojem debiju.

1.428. Kakšen bi bil končni vrstni red Vuelte, če kolesarji ne bi prejemali bonifikacijskih sekund na letečih ciljih in na cilju etap? Bi Pogačar tudi brez tega osvojil tretje mesto?
Dominik Šik Vukovič

Bonifikacije bi malce spremenile zaostanek, ne bi se pa spremenil vrstni red, Primož Roglič bi bil še vedno prvi, Tadej Pogačar pa tretji.

10.Mikel Nieve22:34Mikel Nieve22:06

1.429. Koliko uvrstitev med najboljših 20 na tritedenskih dirkah ima slovensko kolesarstvo?
Martin Jamnik

Slovensko kolesarstvo ima do zdaj 16 uvrstitev med najboljših 20. Primož Čerin je že leta 1986 na Dirki po Italiji osvojil 19. mesto, Tadej Valjavec se je leta 2004 na isti dirki prvič zavihtel v deseterico, Primož Roglič pa letos na zmagovalni oder. Konec tedna ima Roglič priložnost, da spet popravi (svoj) rekord.