Gol Henrika Dalsgaarda (v sredini) je v 93. minuti prinesel veliko točko Dancem. Foto: Reuters

Švica je imela v Baslu vse do 84. minute varno prednost, saj je na semaforju tedaj pisalo 3:0. Nihče najbrž v tistem trenutku ni pričakoval, da bi lahko Danci do konca še prišli do točke. Toda zgodilo se je ravno to. Najprej je po prostem strelu iz bližine znižal Mathias Jörgensen, v 88. minuti je za 3:2 zadel rezervist Christian Gytkjär, v 93. minuti pa je sledil še en gol severnjakov, mrežo je z glavo zatresel Henrik Dalsgaard.

Sredi prvega polčasa je Remo Freuler s prvencem v dresu Švice poskrbel za vodstvo, v drugem delu sta bila strelca kapetan Granit Xhaka v 66. minuti z 20 metrov in Breel Embolo v 76. minuti iz bližine.

Ola Kamara je dosegel zadnji zadetek na razburljivi tekmi v Oslu. Foto: Reuters

Norvežani zapravili vodstvo z 2:0 in v 96. minuti izvlekli točko
Podobno razburljiv je bil razplet pred 23.459 gledalci na skandinavskem derbiju v Oslu. Norvežani so še v 70. minuti vodili z 2:0, nato pa so Švedi dosegli tri zadetke. V 91. minuti je tako Robin Quaison popeljal goste v vodstvo z 2:3.

Vendar domači navijači vseeno niso doživeli popolnega šoka, saj je na njihovo srečo rezervist Ola Kamara v 96. minuti po strelu iz kota z glavo vendarle zagotovil vsaj točko gostiteljem. Spomnimo, da so bili Norvežani jeseni tekmec Slovenije v Ligi narodov.

Joshua King je v prvem polčasu z glavo stresel prečko, preden je Björn Johnsen v 41. minuti zadel za vodstvo z 1:0. Dišalo je po prepovedanem položaju. King je v 59. minuti po protinapadu z glavo povišal na 2:0.

V 70. minuti so imeli Švedi na voljo 11-metrovko. Rune Jarstein je ubranil poskus Andreasa Granqvista, vendar je odbito žogo v mrežo uspel poslati Viktor Claesson. Švedi so tedaj oživeli, v 86. minuti so se veselili izenačenja, ko je streljal Quaison, žogo pa je pri poskusu izbijanja nekoliko preusmeril norveški branilec Haavard Nordtveit in končala je za hrbtom Jarsteina. Pri tretjem golu v sodnikovem podaljšku je Quaisonu podal Claesson.

Alvaro Morata je v 31. minuti takole zadel za vodstvo Španije na Malti. Foto: Reuters

Morata dvakratni strelec na Malti
V isti skupini je španski selektor Luis Enrique zaradi družinskih razlogov manjkal na tekmi na Malti. Namesto njega je ekipo vodil njegov pomočnik Robert Moreno. Španci so z dvema zadetkoma Alvara Morate, po enim v vsakem polčasu, slavili z 2:0. Razmerje v strelih je bilo 23:2. Kvalifikacije so v soboto začeli z zmago z 2:1 nad Norveško v Valencii.

Grki so po remiju v Zenici pozdravili svoje navijače. Foto: Reuters

Tudi BiH le remiziral po lepem vodstvu
Bosna in Hercegovina je v Zenici proti Grčiji že po 15 minutah vodila z 2:0, mrežo sta zatresla Edin Višća in Miralem Pjanić s prostega strela s 30 metrov.

Za domače so se stvari začele zapletati v 64. minuti, ko je z 11-metrovke znižal Konstantinos Fortunis, takoj zatem pa je rdeči karton zaradi nespametnega prekrška prejel Pjanić. Številčno premoč je v 85. minuti izkoristil rezervist Dimitris Kolovos in z glavo postavil končni izid 2:2.

Preiskava zaradi rasističnih žaljivk v Črni gori
Evropska nogometna zveza (Uefa) je sporočila, da preiskuje rasistične žaljivke, ki sta jih bila v ponedeljek deležna angleška reprezentanta Danny Rose in Raheem Sterling na tekmi v Podgorici (1:5).

Skupina D:
IRSKA - GRUZIJA 1:0 (1:0)
Hourihane 36.

ŠVICA - DANSKA 3:3 (1:0)
Freuler 19., Xhaka 66., Embolo 76.; Jörgensen 84., Gytkjär 88., Dalsgaard 93.
Sodil je Damir Skomina.

IRSKA              2  2 0 0  2:0  6
ŠVICA              2  1 1 0  5:3  4
DANSKA             1  0 1 0  3:3  1
GIBRALTAR          1  0 0 1  0:1  0
GRUZIJA            2  0 0 2  0:3  0

Sorodna novica Španci z golom Ramosa z bele točke strli žilave Norvežane, Barella in Kean navdušila v Vidmu