Dejan Zavec je pripravljen na naslednji izziv. Nazadnje je boksal aprila, ko je premagal Armenca Sašo Jengoiana in osvojil naslov svetovnega prvaka v supervelterski kategoriji po verziji WBF. Foto: MMC/Miloš Ojdanić

32-letni Kubanec je svetovni prvak po verzijah WBA in IBO v supervelterski kategoriji, medtem ko je sedem let starejši Zavec svetovni prvak v supervelterski kategoriji po verziji WBF.

Lara drugi na svetovni lestvici, Zavec 18.
Lara je nastopil na 25 profesionalnih dvobojih, na katerih je 21-krat zmagal (12-krat z nokavtom), ima pa še po 2 poraza in obračuna brez zmagovalca. Zavčevo razmerje je 35-3-1. Kubanec je na lestvici boxrec na drugem mestu supervelterske kategorije, medtem ko je Zavec 18.

Zavec v ZDA klonil z Bertom in Thurmanom
To bo za Zavca tretji obračun v ZDA, kjer je še brez zmage. Nesrečno je izgubil z Andrejem Bertom, prepričljivo pa s Keithom Thurmanom. Najboljši slovenski boksar je maja gostoval v podcastu Številke, že takrat je naštel nekaj potencialnih nasprotnikov, med katerimi je bil tudi Lara. Pogovoru lahko prisluhnite s klikom na spodnjo sliko.