Tom Dumoulin, ki velja za specialista za kronometer, je na letošnji Vuelti odličen tudi na gorskih etapah. Foto: EPA
Dumoulin ugnal Frooma

Zmagovalec letošnjega Toura je na 168,3 km dolgi preizkušnji med krajema Torrevieja in Cumbre del Sol Benitachell zasedel drugo mesto, zaostal je dve sekundi, tretje mesto je zasedel Španec Joaquim Rodriguez. Fabio Aru, Nairo Quintana, Alejandro Valverde in Rafal Majka niso sledili vodilni trojici.

Chaves tokrat omagal
Esteban Chaves
je končal šele na 15. mestu, izgubil je 59 sekund. Kolumbijec je izgubil skupno vodstvo, trenutno je tretji.

Sklepni vzpon prve kategorije je bil dolg štiri kilometre, krajši odsek je bil zelo strm (10,7 odstotka). Froome, ki prvi teden Vuelte ni bil v pravi formi, je ujel Dumoulina in ga celo prehitel, vendar je Nizozemec iz sebe iztisnil zadnje moči in v slogu pravega specialista za vožnjo na čas prišel v cilj z dvignjenimi rokami.
Fromme že pomislil, da bo dobil etapo
"Za trenutek sem že pomislil, da bom dobil etapo. Dumoulin je res v izjemni formi na Vuelti. Pred njim je svetla prihodnost, saj je še zelo mlad. Mislim, da se nisem odločil za napad prehitro. Na sklepnem vzponu sem začel bolj zadržano, saj sem želel prihraniti moči za zadnji kilometer. Zelo sem srečen, da sem bil med najboljšimi, nisem izgubil nič časa, najtežja etapa pa sledi v sredo," je pojasnil Froome.

Edini preostali slovenski predstavnik na Vuelti Luka Mezgec je za zmagovalcem zaostal dobrih 17 minut, v skupni razvrstitvi pa je s 133. nazadoval na 144. mesto (+1:22:29).