Stephen Curry je zadel 7 od 11 poskusov za tri in je znatno pripomogel k zmagi Golden Stata v Portlandu. Foto: Reuters
Giannis Antetokounmpo
30 točk Giannisa Antetokounmpa ni bilo dovolj za zmago Milwaukeeja proti Torontu. Foto: Reuters
Paul Millsap
Atlanta je na svojem parketu izenačila serijo z Washingtonom (2:2). Pri gostiteljih je največ točk dosegel Paul Millsap (19). Foto: Reuters
Golden State že v polfinalu Zahoda

Gostje so pravzaprav že vse storili v prvi četrtini, v kateri so gostiteljem nasuli kar 45 točk! Tekmo so odprli z delnim izidom 0:14, dobri dve minuti pred koncem četrtine so s košem JaVala McGeeja povedli že s +28 (13:41), do polčasa so prerešetali Portlandovo mrežico, vodili so z 48:72. Dvomov o zmagovalcu tako rekoč ni bilo več.

Varovanci Steva Kerra, ki zaradi bolečin v vratu in hrbtu še drugo tekmo svoje ekipe ni vodil na klopi - to nalogo začasno opravlja Mike Brown - so v tretji četrtini dosegli najvišje vodstvo na tekmi (+33), ko je Stephen Curry zadel trojko za 58:91, v zadnji je Brown odpočil nosilce igre, igralci s klopi pa so tekmo mirno pripeljali do konca.

Najučinkovitejši igralec tekme je bil Curry, ki se je ustavil pri 37 točkah, iz igre je metal 12/20, za tri 7/11. 21 točk je k zmagi prispeval Draymond Green, 18 Klay Thompson. Kevin Durant, ki je bil zaradi poškodbe mečne mišice za četrto tekmo vprašljiv, je vseeno zaigral, odigral je 20 minut in zbral 10 točk. Pri Portlandu je bil najbolj razpoložen Damian Lillard (34 točk).

Warriorsi, prva ekipa, ki se je na Zahodu prebila v konferenčni polfinale, se bodo v naslednjem krogu pomerili z zmagovalcem serije med Utahom in Los Angeles Clippersi.