Tadej Trdina je zelo poživil igro Avstrijcev. Foto: EPA
Jonas Hofmann
Jonas Hofmann je dosegel edini zadetek v Celovcu, kjer Borussia ni navdušila. Foto: EPA
Andrija Balić
Andrija Balić je zadel za vodstvo Hajduka sredi drugega polčasa. Foto: EPA
Ondrej Duda
Ondreja Dudo so v Tirani odnesli z igrišča na nosilih, potem ko so navijači Kukseija vanj vrgli kamen. Foto: EPA
Ondrej Duda
Duda se je vrnil na zelenico, a tekme vseeno niso odigrali do konca. Foto: EPA

Thomas Tuchel je debitiral na uradni tekmi na klopi črno-rumenih pred 30.200 gledalci na stadionu Wörthersee. V vrata je postavil Romana Bürkija, Roman Weidenfeller je sedel na klopi, kjer je bil vse do 79. minute tudi Kampl.

Hofmann kronal premoč Borussie
Odločilni trenutek srečanja se je zgodil v 14. minuti, ko so gostje izvedli protinapad. Henrik Mhitarjan je v idelanem trenutku podal do Jonasa Hofmanna, ki je zlahka zatresel mrežo. V prvem delu je bila Borussia precej boljša.

WAC močno pritisnil v zaključku tekme
WAC se je prebudil po uri igre, ko je Thomas Zündel z ugodnega položaja z desne strani streljal prek vrat. V 70. minuti je Trdina zamenjal Rolanda Putscheja. 27-letni napadalec je stekel v kazenski prostor in po podaji iz kota prišel do strela z glavo, Bürki je bil nemočen, a je Mhitarjan žogo odbil z golove črte. Šest minut pred koncem je Tadej Trdina po kotu znova ustrelil z glavo, Bürki je žogo odbil, Joachim Standfest in Brazilec Silvio pa nista uspela v gneči pred vrati zatresti mreže, znova se je izkazal Bürki.

Hajduk z lepo prednostjo na Norveško
Hajduk, ki je prejšnji teden izločil Koper, je na razprodanem Poljdudu premagal norveški Stromsgodset z 2:0. V 67. minuti je z izjemnim volejem zadel Andrija Balić. V sodnikovem dodatku je napadalec Tomislav Kiš z glavo poskrbel za lepo prednost Splitčanov pred povratno tekmo naslednji četrtek.
Izjemna predstava Vojvodine
Vojvodina je presenetljivo gladko odpravila Sampdorio (0:4), tekma je bila odigrana v Torinu. Mirko Ivanić je zadel že v 4. minuti, Na začetku drugega dela je bil natančen Aleksandar Stanisavljević, nato pa je dvakrat mrežo zatresel še Ognjen Ožegović. Trener Sampdorie Walter Zenga je bil izjemno razočaran nad predstavo svojih izbrancev.

Evropska liga, 3. predkrog, zanimivejši pari, prve tekme:
WAC - BORUSSIA (D) 0:1 (0:1)
Hofmann 14.

Wolfsberger AC: Kofler, Berger, Sollbauer, Hüttenbrenner, Palla, Standfest (90./Tschernegg), Zündel, Seidl, Putsche (70./Trdina), Wernitznig (81./Jacobo), Silvio.

Borussia (D): Bürki, Piszczek, Sokratis, Hummels, Schmelzer, Gündogan, Weigl (66./Castro), Hofmann (66./Kagava), Mhitarjan, Reus (79./Kampl), Aubameyang.

Sodnik: Davide Massa (Italija)

STANDARD LIEGE - ŽELJEZNIČAR 2:1 (2:0)
Kosorić 16./ag, Knockaert 28.; Delmić 64.

DEBRECEN - ROSENBORG 2:3 (1:0)
Balogh 33., Bodi 90.; Mikkelsen 52., 87., Helland 58.
Mihelič (Debrecen) je igral od 84. minute.

STURM GRAZ - RUBIN KAZAN 2:3 (1:2)
Avdijaj 21., Piesinger 56.; Kanunikov 14., Karadeniz 25./11-m, Portnjagin 61.
RK: Avdijaj 69./Sturm

ATHLETIC BILBAO - INTER BAKU 2:0 (1:0)
Eraso 12., 49.

WEST HAM - ASTRA GIURGIU 2:2 (1:0)
E. Valencia 23., Zarate 51.; Boldrin 71., Ogbonna 82./ag
RK: Collins 59./West Ham

HAJDUK SPLIT - STROMSGODSET (NOR) 2:0 (0:0)
Balić 67., Kiš 93.

Hajduk Split: Kalinić, Tudor, Nižić, Milović, Pejić, Jefferson, Roguljić (61./Maloku), Balić (74./Sušić), Caktaš, Vlašić, Ohandza (77./Kiš).

Stromsgodset: Pettersen, Vilsvik, Madsen, Valsvik, Hanin, Roening (82./Moen), Abu, Fossum, Kastrati (72./Jradi), Olsen (66./Soerum), Wikheim.

Sodnik: Kristo Tohver (Estonija)

SAMPDORIA - VOJVODINA (odigrano v Torinu) 0:4 (0:1)
Ivanić 4., Stanisavljević 49., Ožegović 58., 91.

Sampdoria: Viviano, Cassani, Silvestre, Palombo (59./Regini), Zukanović, Soriano, Fernando, Barreto, Eder, Muriel (73./Bonazzoli), Krstičić (59./Wszolek).

Vojvodina: Zakula, Vasilić, Pankov, Djurić, Nastić, Sekulić, Maksimović, Stanisavljević (85./Stamenić), Ivanić (87./Babić), Puškarić (71./ Paločević), Ožegović.

Sodnik: Andreas Ekberg (Švedska)

SOUTHAMPTON - VITESSE 3:0 (2:0)
Pelle 35., Tadić 45./11-m, Long 84.

KUKESI (ALB) - LEGIA VARŠAVA * 1:2 (0:1)
Moreira 49.; Nikolić 29., Rzezniczak 51.
* - tekma je bila prekinjena, ker je gostujočega nogometaša Ondreja Dudo v glavo zadel kamen, ki so ga vrgli navijači domačega kluba.