18-letni Luka Dončić je bil še na drugi tekmi zapored, skupaj pa četrtič v sezoni, najkoristnejši (MVP) igralec. Foto: EPA
Gašper Vidmar
Slovenski reprezentant Gašper Vidmar se je z Banvitom uvrstil v finale Lige prvakov. Foto: EPA

Najkoristnejši igralec tekme v Carigradu (MVP) je bil drugič zapored v seriji slovenski as Luka Dončić, ki je v 30 minutah dosegel 11 točk in jim dodal pet skokov ter sedem asistenc za statistični indeks 21.

Real vodil od 14. minute naprej
Izid je bil nazadnje izenačen v 14. minuti pri izidu 28:28, nato pa je Real povedel in vodstva ni več izpustil iz rok. "Dačka" se mu je najbolj približala pri 49:52 v 25. minuti. Dve minuti pred koncem je Darüšafaka po -17 znižala le na -6 (76:82), a je nato Sergio Llull s košem in zadetim prostim metom razblinil vse upe domačih (85:76).

Dončić: Ničesar nismo še osvojili
"Dosegli smo tisto, kar smo si pred začetkom sezone tudi želeli, vendar nismo še ničesar osvojili," je po koncu tekme dejal slovenski košarkarski biser, ki se bo s soigralci v polfinalu zaključnega turnirja v Carigradu pomeril z domačim Fenerbahčejem.

Za zadnjo vstopnico na zaključni turnir, ki bo prav tako v Carigradu, se merita Efes Pilsen in Olympiacos. Grški klub je po zmagi s 74:62 na četrti tekmi izid v zmagah izenačil na 2:2.

Trije Slovenci v finalu Lige prvakov
Tenerife na Kanarskih otokih pa gosti zaključni turnir Fibine Lige prvakov. Turški Banvit, ki ga vodi slovenski trener Sašo Filipovski, je v polfinalu s 83:74 porazil Monaco. Gašper Vidmar je za Banvit v 19 minutah dosegel 12 točk in jim dodal še šest skokov. Edo Murić v 14 minutah ni dosegel točke, je pa zbral tri skoke in dve podaji. V nedeljskem finalu bodo igrali z domačim Tenerifom.

EVROLIGA, četrtfinale, četrti tekmi:
Darüšafaka - REAL MADRID 1:3
78:89 (21:24, 17:21, 20:27, 20:17)
Wanamaker 25, Wilbekin 14, Clyburn 21; Llull 17, Randolph in Thompkins 15, Carroll 12, Dončić 11 (met 2/5), 5 skokov in 7 podaj v 30 minutah.

EFES PILSEN - OLYMPIACOS 2:2
62:74 (21:14, 17:21, 16:20, 8:19)
Granger 17; Spanoulis 18, Printezis 11.

V odebeljenem tisku je izid tekme. Igrajo na tri zmage.

ZAKLJUČNI TURNIR, Carigrad

Petek, 19. maj (dvorana Sinan Erdem):
REAL MADRID - FENERBAHČE

CSKA MOSKVA - OLYMPIACOS/ANADOLU EFES

Finale in tekma za tretje mesto bosta v nedeljo, 21. maja.

FIBINA LIGA PRVAKOV

ZAKLJUČNI TURNIR, Tenerife, polfinale:
BANVIT - AS MONACO
83:74 (14:23, 23:22, 18:8, 28:21)
Theodore 21, Orelik 16 ... Vidmar 12 (4/6 za dve) in 6 skokov v 19 minutah, Murić 0 (0/2 za dve, 0/2 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 14 minutah; Shuler 20, Ouattara 11.