Jim Boni je prevzel Dunaj v veliki krizi pred začetkom končnice, zdaj pa so se Capitalsi razigrali in se presenetljivo prebili v finale. Foto: MMC RTV SLO
Žiga Pance

Po 60 minutah je bil izid 1:1, tako da je bil na vrsti podaljšek, v katerem je odločilni gol v 68. minuti dosegel Rafael Rotter. Kočno razmerje strelov je bilo 48:36 za Dunajčane.

Dunaj se bo v finalu udaril s Salzburgom, ki je že predtem izločil KAC s 4:0 v zmagah. Finale se začne 7. aprila.

Pance naslednjo sezono v Beljaku
Žiga Pance bo naslednjo sezono igral za Beljak. Zadnji dve sezoni je nosil dres Bolazana, na 115 tekmah je dosegel 40 golov in 34 podaj. Lani je odločil peto tekmo finala v podaljšku v Salzburgu, v letošnji končnici pa je Bolzano izpadel na sedmi tekmi četrtfinala v Linzu.

26-letni napadalec je podpisal enoletno pogodbo. V Beljaku, ki je letos izpadel v četrtfinalu proti Salzburgu z 1:4 v zmagah, bo znova soigralec z vratarjem Jean-Phillipom Lamoureuxom in napadalcem Brockom McBridom.

* 2:3 (0:0, 1:1, 1:1)

V odebeljenem tisku je stanje v zmagah; igrali so na štiri zmage. Finale se začenja v torek v Salzburgu.