Atletika - Arhiv

Valerie Adams na zlato pripravljena čakati tudi leto dni

Atletika Valerie Adams na zlato pripravljena čakati tudi leto dni

17.8.2012

Valerie Adams, ki je v Londonu ubranila naslov olimpijske prvakinje v suvanju krogle, bo morala na svoj kos kovine počakati še kar nekaj časa.

Je bila Semenya namerno le srebrna?

OI 2012 Je bila Semenya namerno le srebrna?

14.8.2012

Kontroverzna južnoafriška atletinja Caster Semenya je zanikala namigovanja, da je na olimpijskih igrah v Londonu zmago na 800 metrov namerno prepustila Rusinji Mariji Savinovi.

Nadžeja Ostapčuk goljufala, olimpijsko zlato spet Valerie Adams

Atletika Nadžeja Ostapčuk goljufala, olimpijsko zlato spet Valerie Adams

13.8.2012

Le dan po koncu olimpijskih iger so zaradi dopinga zlato medaljo odvzeli prvi športnici. Grešnica je bila beloruska suvalka krogle Nadžeja Ostapčuk.

Le trije atleti imajo več olimpijskega zlata kot

Atletika Le trije atleti imajo več olimpijskega zlata kot "živa legenda"

12.8.2012

Usain Bolt je s šesto zlato olimpijsko medaljo skočil "le" na 28. mesto na lestvici najuspešnejših olimpijcev, a že zdaj je po nastopih le na dveh igrah četrti najuspešnejši atlet.

Kiprotich ukanil svetovnega prvaka; Kobe 46.

OI 2012 Kiprotich ukanil svetovnega prvaka; Kobe 46.

12.8.2012

Stephen Kiprotich je eden izmed največjih junakov olimpijskih iger v Londonu, saj je dobil najbolj klasično izmed vseh disciplin - moški maraton.

Atletika Video: Jamajčani z rekordom poskrbeli za popoln atletski konec

11.8.2012

Jamajčani so, tako kot so tudi napovedali, olimpijske igre sklenili z izjemnim svetovnim rekordom v štafeti 4x100 m. Prvič so se spustili pod mejo 37 sekund.

Atletika Video: Neverjeten svetovni rekord štafete ZDA

10.8.2012

Ameriške šprinterke so v finalu štafete 4 x 100 metrov na olimpijskem stadionu v Londonu postavile izjemen svetovni rekord (40,82). Prejšnji rekord NDR so izboljšale kar za 55 stotink.

Jacques Rogge

Atletika Jacques Rogge

10.8.2012

Kariero Usaina Bolta lahko ocenjujemo šele tedaj, ko se bo končala. Zame še ni legenda. Poglejte, Carl Lewis je tekmoval na štirih olimpijskih igrah in na vseh osvojil po vsaj eno zlato medaljo.

Najbolj nadarjen atlet podira rekorde tudi na Twitterju

Atletika Najbolj nadarjen atlet podira rekorde tudi na Twitterju

10.8.2012

Čeprav Usain Bolt v Londonu na stezi ni postavil svetovnega rekorda, pa je postavil rekord na Twitterju.

Bolt:

MMC v Londonu Bolt: "Zdaj sem živa legenda, uživajte v moji slavi"

10.8.2012

Po Pekingu 2008 je tudi London 2012 povsem v znamenju Usaina Bolta. Najboljši šprinter vseh časov? Gotovo. Največji zabavljač v športu? Najverjetneje. Živa legenda? Da.

Bolt z novim olimpijskim dvojčkom odšel med legende

Atletika Bolt z novim olimpijskim dvojčkom odšel med legende

9.8.2012

Usain Bolt je v finalu teka na 200 metrov osvojil peto olimpijsko zlato medaljo (19,32). Za 12 stotink je zaostal Yohan Blake. V teku na 800 m je svetovni rekord postavil David Lekuta Rudisha ...

OI 2012 Video: Pistorius in kolegi vendarle v finale

9.8.2012

Južnoafriška štafeta na 4 x 400 metrov na čelu z invalidnim tekačem Oscarjem Pistoriusem bo tekla v finalu olimpijskih iger, pa čeprav je Ofence Mogawane pred tretjo predajo padel.

Allyson Felix po dveh srebrih končno tudi zlata na 200

Atletika Allyson Felix po dveh srebrih končno tudi zlata na 200

8.8.2012

26-letna Allyson Felix je v Atenah in Pekingu na 200 m zaostala le za Veronico Campbell Brown, v Londonu pa je upravičila vlogo favoritinje in postala olimpijska prvakinja.

Kitajski nacionalni junak v očeh nekaterih le še slepar

Atletika Kitajski nacionalni junak v očeh nekaterih le še slepar

8.8.2012

Eden največjih kitajskih junakov Lju Šjang po novem šokantnem izpadu iz olimpijskih iger očitno odhaja v pokoj, pišejo kitajski mediji, ki so bili danes preplavljeni s fotografijami obupanega ...

Makhloufi po poškodbi čez noč ozdravel in postal olimpijski prvak

Atletika Makhloufi po poškodbi čez noč ozdravel in postal olimpijski prvak

7.8.2012

Taufik Makhloufi naj bi se poškodoval v teku na 800 m, vendar pa je, kot kaže, vse skupaj že dan pozneje zgodovina, saj je Alžirec postal novi olimpijski prvak na 1.500 m.

Atletika Video: Favorizirani Liu Šjang prišel le do prve ovire

7.8.2012

Kitajski atlet Liu Šjang je z nepričakovanim zlatom zablestel v Atenah, toda v Pekingu in zdaj še Londonu ga lahko štejemo med največje tragične junake olimpijskih iger.

Mala Grenada časti veliki

Atletika Mala Grenada časti veliki "čudež narave"

7.8.2012

Če Kitajska tudi teoretično ne more prehiteti Slovenije, je na nepremagljivega tekmeca v "statistični igri" medalje na prebivalca naletela tudi naša olimpijska zasedba.

Isinbajeva ni ponovila Pekinga - le bron za postavno Rusinjo

OI 2012 Isinbajeva ni ponovila Pekinga - le bron za postavno Rusinjo

6.8.2012

Četrti večer atletskih finalov na olimpijskem stadionu v Londonu je v skoku s palico Jelena Isinbajeva osvojila le bron. Zmagala je Američanka Jennifer Suhr (4,75 m).

Atletika Video: Neverjetno, Marino Tomič do polfinala ločila le tisočinka

6.8.2012

Marina Tomič je na olimpijskih igrah ostala brez polfinala teka na 100 m z ovirami. Če bi tekla tisočinko hitreje, bi ji uspelo. Sonja Roman je izpadla v prvem krogu teka na 1500 metrov.