Jadranje - Arhiv

Foto/video: Sprejem v Izoli Žbogarja ganil do solz

Jadranje Foto/video: Sprejem v Izoli Žbogarja ganil do solz

21.8.2016

"Pred 4 leti ste mu tu čakali, ko sem bil šesti v Londonu. Rekel sem vam, da vam bom to vrnil z dobrim rezultatom v Riu," je Vasilij Žbogar dejal na sprejemu v Izoli, kjer so ga znova premagale solze.

Tomaž Čopi

Jadranje Tomaž Čopi

19.8.2016

Slovenija je majhna država, izgublja na vseh evropskih sodiščih, tako tudi mi tukaj na takšnih sodiščih. Tina in Veronika vesta, da se zadnja napaka ne bi smela zgoditi.

Žbogar utegne postati del komisije športnikov pri MOK-u

Jadranje Žbogar utegne postati del komisije športnikov pri MOK-u

18.8.2016

Slovenski jadralec Vasilij Žbogar je med kandidati za člana jadralcev v komisiji športnikov pri Mednarodnem olimpijskem komiteju. Glasovanje se bo sklenilo 22. avgusta.

Veronika Macarol in Tina Mrak

Jadranje Veronika Macarol in Tina Mrak

18.8.2016

Mislim, da je bil včerajšnji dan najtežji v najini karieri. Bili sva tako blizu uspeha, a se je vse sesulo zaradi te krivične diskvalifikacije. Šele danes sva prišli k sebi.

12. dan Ria: Jadralki brez vetra, kajakašica brez sreče

Kajak-kanu 12. dan Ria: Jadralki brez vetra, kajakašica brez sreče

17.8.2016

Kajakašica Špela Ponomarenko Janić se na 500 metrov ni prebila v A-finale, jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol pa sta zaman čakali regato za medaljo v razredu 470.

Lani premagal raka, letos pri 54 letih postal olimpijski prvak

Jadranje Lani premagal raka, letos pri 54 letih postal olimpijski prvak

17.8.2016

Argentinski jadralec Santiago Lange je lani zaradi raka izgubil del pljučnega krila, a se je uvrstil na olimpijske igre, kjer je pri 54 letih osvojil zlato medaljo.

Le Debevec starejši dobitnik medalje od Žbogarja

Športni SOS Le Debevec starejši dobitnik medalje od Žbogarja

17.8.2016

Vasilij Žbogar je z odliko končal svojo kariero, saj je v Riu prijadral do svoje tretje olimpijske medalje. S tem je postal šele tretji slovenski športnik, ki je bil ob tem uspehu starejši od 40 let.

Žbogar bo prodal jadrnico in končal kariero

Jadranje Žbogar bo prodal jadrnico in končal kariero

16.8.2016

" To je bilo to. S svojimi leti bi se težko še kosal s konkurenti, tako da je konec ," je po osvojeni srebrni olimpijski kolajni v Riu de Janeiru dejal jadralec Vasilij Žbogar.

Protest Japonk uspel - Mrakova in Macarolova padli na sedmo mesto

Jadranje Protest Japonk uspel - Mrakova in Macarolova padli na sedmo mesto

16.8.2016

Jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po protestu Japonk Ai Kondo Jošida in Miho Jošioka s tretjega mesta nazadovali na sedmo. V osmem plovu sta bili diskvalificirani.

Žbogar že hladi penino; dekleti na 4. mestu

OI 2016 Žbogar že hladi penino; dekleti na 4. mestu

14.8.2016

Le še čudež lahko prepreči Vasiliju Žbogarju osvojitev tretje olimpijske medalje. Izolan je bil v devetem plovu 9., v desetem pa 8. in je pred regato za medalje trdno na drugem mestu.

8. dan Ria: Žbogar jadra proti olimpijski medalji

OI 2016 8. dan Ria: Žbogar jadra proti olimpijski medalji

13.8.2016

Jadralec Vasilij Žbogar je po dnevu počitka uspešno nadaljeval nastope v razredu finn in se po 5. in 4. mestu v sedmem oziroma osmem plovu še utrdil na drugem mestu.

Obe slovenski jadralni posadki se spogledujeta z medaljo

Jadranje Obe slovenski jadralni posadki se spogledujeta z medaljo

12.8.2016

Edini slovenski športnik, ki je imel pred odhodom v Rio že olimpijsko medaljo, je bil Vasilij Žbogar. Jadralec v Braziliji uspešno lovi svojo tretjo medaljo.

Jadralni posadki ciljata visoko

Jadranje Jadralni posadki ciljata visoko

5.8.2016

Vasilij Žbogar je edini v slovenski olimpijski odpravi, ki že ima medaljo z olimpijskih iger. Tudi Tina Mrak in Veronika Macarol si v Braziliji želita visokih uvrstitev.

Težave za jadralce na prizorišču olimpijskih iger

Jadranje Težave za jadralce na prizorišču olimpijskih iger

1.8.2016

Le nekaj dni pred začetkom olimpijskih iger se je v Marini de Gloria, kjer bodo tekmovanja v jadranju, delno porušila glavna rampa, namenjena tekmovalcem za vstop v vodo. Rampa je popust