Prvo ime tekme ZDA - Srbija je bil komaj 21-letni center Nikola Jokić, ki je večer sklenil s 25 točkami, pri čemer je zadel tudi oba meta za tri točke. Foto: Reuters
Nikola Jokić (Srbija) - Carmelo Anthony (ZDA)
Zadnje štiri točke za ZDA je dosegel Carmelo Anthony, ki je bil eden izmed šestih Američanov, ki so Srbom natresli 11 točk ali več. Foto: Reuters
Kitajska - Avstralija
Avstralci potrjujejo vlogo prvih izzivalcev Američanov, ki pa se pri serijskem zmagovanju na olimpijskih igrah ne pustijo motiti. Foto: Reuters

Ob tem so imeli Srbi zadnjih 11 sekund za napad, ki bi jim z zadeto trojko prinesel podaljšek. Ob izteku je vrgel Bogdan Bogdanović, a se je žoga odbila od obroča in presenečenja ni bilo. Američani so tako dosegli še 21 zaporedno zmago na olimpijskih igrah.

Uvod ni napovedal dramatične končnice
Začelo se je po napovedih - z ameriškim nizom 9:0, v 8. minuti so olimpijski prvaki povedli že za 18 točk, prva četrtina pa se je končala z 12 točkami prednosti za ZDA. Nadaljevanje je prineslo bolj izenačeno igro, Američani so manj jurišali, Srbi so se sprostili, vseeno pa je bilo ob polčasu 50:41.

V drugem polčasu vse bližje ZDA
Po odmoru se je Srbiji odprlo in kar naenkrat je bil zaostanek prepolovljen, potem ko je šest točk zapored za Srbijo dosegel Nikola Jokić. Pri 57:62 za ZDA so Srbi imeli napad za dodatno znižanje, a se je Vladimir Štimac preveč zaletel. Do konca četrtine sta DeAndre Jordan in Demar DeRozan postavila stvari na svoje mesto in Američani so spet povedli za 10 točk.

V kaosu zadnje minute so se tresle roke
Vseeno se četa Saše Djordjevića ni predala in je s consko obrambo in meti za tri točke vztrajno ohranjala stik z Američani. Še trikrat so prišli na 5 točk zaostanka, enkrat po trojki Miloša Teodosića celo na štiri točke zaostanka (73:77). Dobre tri minute pred koncem je drugič z razdalje zadel razigrani Jokić, ki je večer sklenil s 25 točkami.

Minuto in 18 sekund pred koncem je Srbija z dvema zadetima prostima metoma Miloša Teodosića prišla na le tri točke. V odprti igri s hitrimi zaključki napadov pa so se tresle roke na obeh straneh, tudi Bogdanoviću, ki imel v rokah senzacionalno izenačenje in podaljšek.

Malo dela za Avstralce proti Kitajcem
Srbija je po štirih krogih le pri eni zmagi in bo svoje možnosti za četrtfinale iskala v zadnjem krogu proti Kitajski. ZDA so dobile vse štiri tekme, pri čemer pa so jih pred Srbi kar pošteno namučili že Avstralci.

Slednji so na prvi tekmi dneva že suvereno premagali Kitajsko s 93:68, pri čemer je kar peterica dosegla več kot 10 točk, predvsem pa si je celotno moštvo enakomerno razdelilo minutažo.
Visoka zmaga Francozov
Francozi so gladko odpravili Venezuelo (96:56), zadnjo četrtino so dobili kar s 30:8. Pri trikolorjih je bil najučinkovitejši Joffrey Lauvergne s 17 točkami.