DeSean Jackson in Riley Cooper sta bila med glavnimi junaki šele četrte letošnje zmage, ki pa Philadelphii ohranja upanje v lovu na končnico. Giantsi so v zadnjih desetih letih izgubili šele drugo tekmo, v kateri je podajalec nasprotne ekipe vrgel tri prestrežene podaje. Leta 2006 jih je na tak način premagal Seattle. Foto: Reuters
Jason Garrett in Tony Romo
Charlize Theron je v filmu Sladki november iskala svojega srčnega junaka za ta mesec. Najslajše novembre v tej generaciji podajalcev v Ligi NFL pa prav gotovo doživlja Tony Romo. Podajalec Dallasa je namreč odigral svojo 20. tekmo v novembru, dobil pa je 18. Z istim izkupičkom se ponaša le še Otto Graham, eno tekmo manj (17-3) pa je dobil Tom Brady. Foto: Reuters
Philip Rivers
Philip Rivers (San Diego) je tokrat imel solidno tekmo, a le do zadnje četrtine, ko je vrgel dve prestreženi podaji. Letos jih je skupaj zbral že 17, s čimer je najslabši v ligi. V tej statistiki so mu najbližje Josh Freeman (15), Ryan Fitzpatrick in Cam Newton (oba po 14). Foto: Reuters
Cam Newton
Cam Newton (Carolina) je s štirimi prestreženimi podajami dosegel svoj črni rekord. Potolaži pa se lahko z drugim rekordom. Po tleh je namreč pridelal dva zadetka, s čimer je svoj izkupiček v sezoni povišal na devet. S tem je postal najuspešnejši novinec med podajalci v številu zadetkov po tleh. Prejšnji rekord je imel Vince Young, ki je leta 2006 na tak način dosegel sedem zadetkov. Foto: Reuters
Aaron Rodgers
Nihče ni dvomil, da Green Bay proti Tampi ne bi prišel do desete zmage v sezoni. A tekma (35:26) se je izkazala za mnogo težjo od pričakovanj. Aaron Rodgers je za svoje izjemno visoke standarde odigral nekoliko slabšo tekmo (četrta prestrežena podaja v sezoni, 11 nezaključenih podaj), a je bil v ključnih trenutkih spet kirurško natančen. Slabe tri minute pred koncem je s 40 jardov zaposlil Jordyja Nelsona, ki je postavil izid tekme. Foto: Reuters
Ray Rice
V vročem troboju v diviziji AFC sever vrh spet pripada Baltimoru, ki je z 31:24 premagal neposrednega tekmeca Cincinnati. Igralec tekme je bil Ray Rice, ki je po tleh pridelal 98 jardov in dva zadetka. Na vsak poskus je pridobil 5,8 jarda, prej v sezoni pa 3,7. Cincinnati je imel ob koncu tekme napad za izenačenje, a je domača obramba zdržala. Foto: Reuters
Matt Moore
Miami se je po katastrofalnem začetku sezone (0-7) pobral in dobil zadnje tri tekme. Tokrat je prepričljivo ugnal Buffalo s 35:8. Podajalec Matt Moore igra vse bolje. Na svojih prvih treh tekmah je v povprečju zaključil 57,3 odstotka podaj, po zraku zbral 179,7 jardov, ekipa je dosegla 12,7 točke, sam pa je podal le za en zadetek in tri prestrežene podaje. Na zadnjih treh tekmah so se vse statistike močno popravile (70,8 odstotka podaj, 204,3 jarde, 28,7 točke, 6 podaj za zadetek in le ena prestrežena podaja). Foto: Reuters
David Akers
San Francisco še naprej niza zmage in je le korak od uvrstitve v končnico. 49-ersi so tokrat doma premagali divizijskega tekmeca Arizono s 23:7. David Akers je izvajal kar šest prostih strelov, a je bil uspešen le trikrat. Cardinalsi so blokirali kar dva njegova strela. Foto: Reuters
Matt Hasselbeck
Tennessee je v lovu na končnico utrpel poraz v Atlanti s 23:17. Titansi so zaradi poškodbe sredi tekme ostali še brez podajalca Matta Hasselbecka. Na njegovo mesto je uspešno stopil Jake Locker, ki je zaostanek 23:3 znižal na 23:17, a preobrata mu ni uspelo dokončati. Foto: Reuters
Carson Palmer, Hue Jackson in Marcel Reece
Oakland je na gostovanju premagal Minnesoto s 27:21. Odločilna je bila druga četrtina, ki so jo Raidersi dobili z 21:0. Carson Palmer je najprej podal Chazu Schilensu, tik ob koncu polčasa pa je najprej zadetek po tleh dosegel Michael Bush, nato pa še Palmer. V zadnji četrtini so Vikingi dosegli dva zadetka po zraku. Že v prvem polčasu so zaradi poškodbe ostali brez tekača Adriana Petersona, ki je v 10. minuti sicer dosegel prvi zadetek na tekmi. Foto: Reuters

Philadelphio so poškodbe zelo načele, tako so ostali brez prvega podajalca Michaela Vicka. Odgovornost je prevzel Vince Young, ki je letos vrgel le eno žogo in še ta je bila prestrežena. Eaglesi so letos izgubili kar pet tekem, na katerih so v zadnji četrtini držali vodstvo. Tudi tokrat so zadnjih 15 minut začeli z vodstvom (10:3), a je 11 minut pred koncem Victor Cruz po 24 jardov dolgi podaji Elija Manninga izid poravnal.

Jackson v New Yorku spet igral odlično
Gostom je nato uspel sanjski napad, ki je bil sestavljen iz 18 akcij, trajal pa je skoraj devet minut, s čimer so "pokurili" skoraj ves čas. V izjemno živčnem napadu so bili uspešni kar v šestih tretjih poskusih. Odločilno podajo je ujel Riley Cooper 2:45 pred koncem. Young je resda vrgel dve podaji za zadetek, a tudi tri prestrežene podaje, zato se je ob koncu tekme zatekal h kratkim podajam in teku. LeSean McCoy je po tleh zbral 113 jardov, DeSean Jackson pa je po odsluženi kazni odigral zelo dobro in zbral 88 jardov. Jackson je bil junak tudi prejšnje medsebojne tekme na tem stadionu. Eaglesi so lani v zadnji četrtini zaostajali za 21 točk, a vseeno izvlekli zmago, zadnje točke pa je po norem vračanju žoge prispeval prav Jackson (VIDEO).

Tony Romo je gospod November (glej sliko)
V drugem divizijskem obračunu v NFC vzhod se je Dallas presenetljivo mučil v Washingtonu in zmagal šele v podaljšku s 27:24. Junak tekme je bil Tony Romo, ki je s podajami zbral 292 jardov in vrgel za tri zadetke. Potezo tekme pa je storil v podaljšku, ko je v tretjem poskusu za 15 jardov na sredini igrišča našel Deza Bryanta, ki je v tej akciji pridobil 26 jardov. Tri akcije kasneje je Dan Bailey s prostim strelom odločil tekmo. Washington je imel v podaljšku priložnost, da prepreči šesti zaporedni poraz, a je Graham Gano zgrešil prosti strel, dolg 52 jardov.

Nova zmaga Chicaga, a z grenkim priokusom
Chicago je v enem od derbijev večera doma premagal San Diego z 31:20. Bearsi (7-3) so s peto zaporedno zmago na videz blizu končnice, a obstaja tudi scenarij, da se tja lahko uvrstijo Chargersi (4-6), čeprav so izgubili peto zaporedno tekmo, Chicagu pa to ne uspe. Ob koncu tekme se je namreč poškodoval podajalec Jay Cutler (dve podaji za zadetek po zraku, eden po tleh; šele drugič na zadnjih 30 tekmah ni utrpel "sacka"). Uradnih podatkov še ni, nekatere informacije pa namigujejo, da bi bila zanj lahko sezona celo končana.

Levi so se še tretjič pobrali po -17
Chicago je kljub zelo dobremu razmerju zmag (7-3) v svoji diviziji šele tretji. Drugi je z istim razmerjem Detroit, ki je na svojem igrišču tokrat v tekmi z največ točkami ugnal Carolino z 49:35. Domači podajalec Matthew Stafford je tekmo začel slabo, saj je vrgel dve prestreženi podaji. Panthersi so napaki unovčili in sredi druge četrtine povedli s 24:7. A Levi so se pobrali in postali prva ekipa po letu 1950, ki je v eni sezoni dobila tri tekme, v katerih je že zaostajala vsaj za 17 točk! Stafford je zaigral fantastično, saj je podal za pet zadetkov. Odločilna podaja je bila 2:32 pred koncem, ko je s podajo za sedem jardov zaposlil Brandona Pettigrewa. Tekma je bila odločena v naslednji akciji, ko je Cam Newton vrgel še četrto prestreženo podajo.

Liga NFL, 11. teden:
DENVER
- NY JETS 17:13
Podaje: Tebow 104; Sanchez 252 (INT).
Tek: Tebow 68 (TD), McGahee 18; McKnight 59.
Ujete podaje: Thomas 37; Burress 64.
Prosti streli: Pratter 37; Folk (52), 21, (61), 45.

CLEVELAND - JACKSONVILLE 14:10
Podaje: McCoy 199 (TD, INT); Gabbert 210.
Tek: Ogbonnaya 115 (TD), Jones Drew 87 (TD).
Ujete podaje: Little 59; Lewis 64.
Prosti streli: Dawson (38); Scobee 42.

GREEN BAY - TAMPA BAY 35:26
Podaje: Rodgers 299 (3 TD, INT); Freeman 342 (2 TD, 2 INT).
Tek: Kuhn 2 (TD), Raji 1 (TD); Blount 107 (TD).
Ujete podaje: Nelson 123 (2 TD); Winslow 132.
Prosti streli: Crosby (29); Barth 23, 32.
MIAMI - BUFFALO 35:8
Podaje: Moore 160 (3 TD); Fitzpatrick 209 (2 INT).
Tek: Thomas 50, Bush 32 (TD); Jackson 17.
Ujete podaje: Clay 69 (TD); Chandler 71.
Prosti streli: Graham /; Rayner 30, 56.

MINNESOTA - OAKLAND 21:27
Podaje: Ponder 211 (2 TD, 3 INT); Palmer 164 (TD).
Tek: Ponder 71, Peterson 26 (TD); Bush 109 (TD).
Ujete podaje: Harvin 73 (TD); Heyward Bey 43.
Prosti streli: Longwell /; Janikowski 29, 26, (49).

DETROIT - CAROLINA 49:35
Podaje: Stafford 335 (5 TD, 2 INT); Newton 280 (TD, 4 INT).
Tek: Smith 140 (2 TD); Williams 73, Newton 37 (2 TD).
Ujete podaje: Johnson 89; Stewart 87.
Prosti streli: Hanson /; Mare 27, 31.

WASHINGTON - DALLAS 24:27 (podaljšek)
Podaje: Grossman 289 (2 TD, INT); Romo 292 (3 TD).
Tek: Helu 35, Grossman 10 (TD); Murray 73.
Ujete podaje: Gaffney 115 (TD); Witten 85 (TD).
Prosti streli: Gano 40, (49), (52); Bailey 37, 39.

BALTIMORE - CINCINNATI 31:24
Podaje: Flacco 270 (2 TD, INT); Dalton 373 (TD, 3 INT).
Tek: Rice 104 (2 TD); Benson 41 (2 TD).
Ujete podaje: Smith 165 (TD); Simpson 152.
Prosti streli: Cundiff 22; Nugent 27.
ST. LOUIS - SEATTLE 7:24
Podaje: Bradford 181 (TD, INT); Jackson 148 (TD, 2 INT).
Tek: Jackson 42; Lynch 88 (TD), Forsett 31 (TD).
Ujete podaje: Lloyd 67 (TD); Williams 62.
Prosti streli: Brown /; Hauschka 19.
SAN FRANCISCO - ARIZONA 23:7
Podaje: Smith 267 (2 TD, INT); Skelton 99 (3 INT).
Tek: Gore 88; Taylor 34.
Ujete podaje: Crabtree 120; Roberts 51.
Prosti streli: Akers (46), (49), 22, 43, (30), 29; Feely /.
ATLANTA - TENNESSEE 23:17
Podaje: Ryan 316 (TD); Locker 140 (2 TD).
Tek: Turner 100 (TD); Hasselbeck 17.
Ujete podaje: White 147; Washington 115 (2 TD).
Prosti streli: Bryant 19, 33, 24; Bironas 46.
CHICAGO - SAN DIEGO 31:20
Podaje: Cutler 286 (2 TD, INT); Rivers 280 (2 TD, 2 INT).
Tek: Barber 23 (TD), Cutler 11 (TD); Matthews 37.
Ujete podaje: Knox 97 (TD); Jackson 165 (TD).
Prosti streli: Gould 42; Novak 28, (55), 48.
NY GIANTS - PHILADELPHIA 10:17
Podaje: Manning 264 (TD, INT); Young 258 (2 TD, 3 INT).
Tek: Jacobs 21; McCoy 113.
Ujete podaje: Cruz 128 (TD); Jackson 88.
Prosti streli: Tynes 48; Henery 33.

NEW ENGLAND - KANSAS CITY 34:3
Podaje: Brady 234 (2 TD); Palko 236.
Tek: Green-Ellis 81; Jones 48.
Ujete podaje: Gronkowski 96 (2 TD); Bowe 87.
Prosti streli: Gostkowski 21, 19; Succop 26.