Aaron Rodgers je ta hip najboljši podajalec v Ligi NFL. S kirurškimi podajami je spet paral nasprotno obrambo, ko pa ni imel odprtih igralcev, je s tekom pritekel kar nekaj prvih poskusov. Rodgers je od leta 2009 že na 16. tekmi vrgel vsaj za tri zadetke, s čimer je najboljši v Ligi NFL. Eno tako tekmo manj je zbral Drew Brees, tri manj pa Tom Brady. Foto: Reuters
Philip Rivers
Philip Rivers je z zbranimi jardi še vedno v vrhu podajalcev, a letos ima neverjetno visoko število napak. Vodi na lestvici prestreženih podaj (14, drugi je Drew Brees - 11), prvič v karieri pa je na šestih tekmah ene sezone vrgel po vsaj dve prestreženi podaji, do konca sezone je še daleč! Foto: Reuters
Mario Manningham
V Foxboroughu so v zadnjih treh minutah in treh sekundah padli kar trije zadetki. Mario Manningham je najprej takole ujel žogo, s čimer je Giantse povedel v vodstvo s s 17:13. Rob Gronkowski je dobro minuto pozneje Patse za kratko popeljal v vodstvo. New England je na prvih petih tekmah v povprečju dosegal po 33 točk na tekmo, v zadnjih treh pa le še 19 na tekmo. Foto: Reuters
Darren Sproles in Drew Brees
Drew Brees (na začetku 2. četrtine je podal Darrenu Sprolesu za 14:0) je odigral rekordno 29. zaporedno tekmo, na kateri je uspešno zaključil vsaj 20 podaj. V letošnji sezoni ima v statistiki 3.004 jarde, s čimer je prvi igralec v zgodovini, ki je za ta mejnik potreboval vsega devet tekem. Foto: Reuters
Joe Flacco
Joe Flacco (levo, podajalec Baltimora) je bil v zadnjih tednih v slabi formi. Njegov izkupiček zmag v Pittsburghu 1-4 (na katerih je v povprečju vrgel 176 jardov) ni obetal zmage. Flacco je tokrat s podajami zbral kar 300 jardov, posebej uspešen pa je bil v treh poskusih, v katerih je moral doseči vsaj 11 jardov. V celotni sezoni je v teh primerih metal 7/29, tokrat pa kar 5/6. Foto: Reuters
LaDainian Tomlinson
NY Jetsi so lažje od pričakovanj v gosteh odpravili divizijskega tekmeca Buffalo s 27:11. Odločilna je bila tretja četrtina, ki so jo zeleni dobili s 17:3. Tekač LaDainian Tomlinson je s tekom za 1 jard Jetse popeljal v vodstvo s 13:0. Foto: Reuters
Matt Moore, Miami
Miami je le dočakal prvo zmago v sezoni, v gosteh je pometel s Kansas Cityjem kar z 31:3. To je tretja najvišja zmaga katere koli ekipe, ki je sezono začela 0-7 ali slabše. Cincinnati je leta 2002 po prvih sedmih porazih nato dobil tekmo kar s 35 točkami razlike (premagal je Houston z 38:3). Foto: Reuters
Julio Jones
Atlanta je na naboru veliko vložila v izbor Julia Jonesa, ta je svoj prvi zadetek dosegel na gostovanju pri Indianapolisu (ki je zdaj edina ekipa brez zmage 0-9). Jones je ujel dve dolgi podaji (50 in 80 jardov). Coltsi so nemočni, gledalci so jih izžvižgali, ob koncu tekme je bil stadion povsem prazen. Foto: EPA
Tim Tebow
Tim Tebow nadaljuje z nizanjem dobre in slabe tekme. Tokrat je odigral dobro, njegov Denver je v gosteh premagal Oakland z 38:24. Pri podajah pričakovano ni pretirano blestel (10/21, 124 jardov, dva zadetka). Zato je po tleh sam pridelal 117 jardov in se veliko zanašal na prvega tekača Willisa McGaheeja (163 jardov). S tem sta postala peti par podajalec-tekač, od katerih je vsak na isti tekmi po tleh pridelal več kot 100 jardov. Foto: Reuters
Larry Fitzgerald, Arizona
Tekma Arizona - St. Louis (19:13) je bila sila neprivlačna. Odločena je bila šele v podaljšku, ko je Patrick Peterson pri vračanju punta pretekel kar 99 jardov. Foto: EPA

Ljubitelji napada so na svoj račun prišli v San Diegu, kjer so domači Chargersi klonili pred Green Bayem s 45:38. V napadu prvakov je spet blestel Aaron Rodgers (podaje: 21/26, 247 jardov, štiri podaje za zadetek - vse na različne lovilce).

Po dveh prestreženih podajah hitro 21:7
Rodgers, ki sicer med sezonami živi v predmestju San Diega, je sploh prvič v karieri začel tekmo v domači Kaliforniji. Na drugi strani pa je Philip Rivers v slabši formi, bil je med glavnimi krivci za tretji zaporedni poraz San Diega. S podajami je sicer zbral 385 jardov, štiri podaje pa so bile ujete v končni coni (od tega jo je trikrat ujel Vincent Jackson). A domači QB je vrgel kar tri prestrežene podaje, od tega dve v razmaku treh minut uvodne četrtine - tako Charlie Peprah kot Tramon Williams sta z ujeto žogo pretekla v končno cono. Po 13 minutah je bilo tako že 21:7.

Dva zadetka upanja, a preobrata ni bilo
Ko je Greg Jennings deset minut pred koncem ujel podajo za 45:24, je bila tekma na videz že končana, a Rivers se je le zbral in z dvema hitrima zadetkoma Jacksona znižal na 45:38. San Diego je imel celo napad za morebitno izenačenje, a je Peprahu 14 sekund pred koncem še drugič v večeru uspelo prestreči žogo. San Diego je v slabi formi, a lahko upa na končnico, saj v njegovi diviziji ni ekipe, ki bi posebej izstopala.

Giantsom uspelo ponoviti Super Bowl 2008
Prvič po Super Bowlu 2008 so se srečali NY Giantsi in New England. Takrat so Giantsi v šokantnem finalu in zadnjem napadu presenetili Patriote, ki v celotni sezoni niso izgubili niti ene tekme. Tudi tokrat je bil rezultat sila podoben, saj so Giantsi slavili s 24:20, zadnje točke pa so spet dosegli v izdihljajih tekme. Tokrat je Eli Manning vsega 15 sekund pred koncem tekme v končni coni našel Jaka Ballarda.

Ravensi udarili vsega osem sekund pred koncem
Baltimoru je še drugič v sezoni uspelo ugnati divizijskega rivala Pittsburgh. V prvem tednu so Ravensi doma slavili kar s 35:7, tokrat so v gosteh zmagali s 23:20. Gostje so pred začetkom zadnje četrtine vodili s 16:6, nato so gostitelji dosegli dva zadetka (Rashard Mendenhall, tek za 1 jard in Mike Wallace, ujeta podaja za 25 jardov). Gostje so imeli zadnji napad, Joe Flacco je vsega osem sekund pred koncem tekme v končni coni našel Torreyja Smitha, ki je ujel 26 jardov dolgo podajo.

Brees na večni lestvici na drugo mesto
V še enem divizijskem obračunu je New Orlenas brez večjih težav odpravil s Tampo Bay s 27:16. Domači podajalec Drew Brees je s podajami zbral 258 jardov in dve podaji za zadetek. S tem je niz tekem, na kateri je vrgel vsaj za en zadetek, podaljšal na 36, s čimer se je na večni lestvici izenačil z Brettom Favrom. Pred njima je le Johnny Unitas (47).

Liga NFL, 9. teden:
BUFFALO - NY JETS 11:27
Podaje: Fitzpatrick 191 (TD, 2 INT); Sanchez 230 (TD, INT).
Tek: Jackson 82; Greene 76, Tomlinson 18 (TD).
Ujete podaje: Johnson 84; Burress 79, Holmes 29 (TD).
DALLAS - SEATTLE 23:13
Podaje: Romo 279 (2 TD); Jackson 221 (3 INT).
Tek: Murray 139; Lynch 135 (TD).
Ujete podaje: Bryant 76, Witten 71 (TD); Rice 69.
INDIANAPOLIS - ATLANTA 7:31
Podaje: Painter 98 (INT); Ryan 275 (3 TD, INT).
Tek: Brown 70; Turner 71 (TD).
Ujete podaje: Collie 32; Jones 131 (2 TD).
KANSAS CITY - MIAMI 3:31
Podaje: Cassel 253; Moore 244 (3 TD).
Tek: Battle 40; Bush 92 (TD).
Ujete podaje: Breaston 115; Marshall 106 (TD), Fasano 38 (2 TD).

NEW ORLEANS - TAMPA BAY 27:16
Podaje: Brees 258 (2 TD, INT); Freeman 281 (TD).
Tek: Ivory 67, Thomas 66 (TD); Blount 72.
Ujete podaje: Graham 78; Parker 56.
WASHINGTON - SAN FRANCISCO 11:19
Podaje: Beck 254 (TD, INT); Smith 200 (TD).
Tek: Helu 41; Gore 107.
Ujete podaje: Helu 105; Crabtree 51.
HOUSTON - CLEVELAND 30:12
Podaje: Schaub 119 (INT); McCoy 146 (TD, INT).
Tek: Foster 124 (TD), Tate 115 (TD); Ogbonnaya 28.
Ujete podaje: Daniels 32; Cribbs 50 (TD).
TENNESSEE - CINCINNATI 17:24
Podaje: Hasselbeck 272 (2 TD); Dalton 217 (3 TD).
Tek: Johnson 64; Benson 78.
Ujete podaje: Hawkins 63 (TD); Green 83.
OAKLAND - DENVER 24:38
Podaje: Palmer 332 (3 TD, 3 INT); Tebow 124 (2 TD).
Tek: Bush 96; McGahee 163 (2 TD), Tebow 117.
Ujete podaje: Ford 105 (TD); Decker 47 (TD).
NEW ENGLAND - NY GIANTS 20:24
Podaje: Brady 342 (2 TD, 2 INT); Manning 250 (2 TD, INT).
Tek: Green Ellis 52; Jacobs 72 (TD).
Ujete podaje: Welker 136, Gronkowski 101 (TD); Cruz 91.
ARIZONA - ST. LOUIS 19:13 (podaljšek)
Podaje: Skelton 222 (TD); Bradford 255 (INT).
Tek: Skelton 38; Jackson 130.
Ujete podaje: Doucet 78; Lloyd 80.
SAN DIEGO - GREEN BAY 38:45
Podaje: Rivers 385 (4 TD, 3 INT); Rodgers 247 (4 TD).
Tek: Tolbert 83 (TD); Starks 66.
Ujete podaje: Jackson 141 (3 TD); Nelson 105 (TD).
PITTSBURGH - BALTIMORE 20:23
Podaje: Roethlisberger 330 (TD, INT); Flacco 300 (TD).

0-1

V končnico se uvrstijo zmagovalci vseh osmih divizij in po dve preostali najboljši ekipi tako iz konference AFC kot iz konference NFC.