Dalibor Doder je do vrha napolnil mrežo Špancev. Foto: EPA
Felipe Borges Ribeiro in Rajko Prodanović
Felipe Borges Ribeiro je bil nerešljiva ugnaka za obrambo Srbov. Foto: EPA

Švedski junak je bil Dalibor Doder (mati je Črnogorka, oče pa Srb), ki je dosegel kar 11 zadetkov. "To sta dve izjemno pommebni točki za naslednji del tekmovanjia v Zagrebu. Celo srečanje smo odigrali zelo dobro in na koncu zasluženo slavili. Dobro smo zaustavili njihove najnevarnejše igralce, čeprav nam je Romero vendarle zabil 10 golov. On vedno izstopa, tako da to niti ni preveč. Mi smo že opravili glavni del naše naloge v skupini B. Že pred tekmo smo se dogovorili, da gremo na vse ali nič. Steklo nam je in potem smo neustavljivi," je Doder kar žarel od zadovoljstva.

Visoka zmaga gostiteljev
Hrvati so po pričakovanjih nadigrali Kubo z 41:20. Ivan Čupić se je izkazal z 11 goli. Švedska in Hrvaška imata tako po šest točk, Španija pa štiri.

Ribeiro blestel proti Srbom
Za največje presenečenje prvenstva je v skupini D poskrbela Brazilija, ki je z 32:30 ugnala Srbe. Najboljši igralec pri Srbiji je bil Momir Ilić, ki je dosegel sedem golov, pri Brazilcih je navdušil izvrstni Felipe Borges Ribeiro z 11 zadetki. Južnoameričani so bili precej motivirani, že po sedmih minutah so vodili s 6:2, a so Srbi preobrnili potek srečanja (13:14). V 53. minuti je bil izid še izenačen (27:27). Dve minuti pred koncem je bil izključen Ratko Nikolić, kar so Brazilci znali izkoristiti.

Makedonci ugnali svetovne podprvake
V skupini C je presenečenje pripravila Makedonija, ki je s 30:29 odpravila Poljsko. Obe ekipi imata po štiri točke in za točko zaostajata za Nemci. Svetovni prvaki so v Varaždinu z 32:20 odpravili nemočno Alžirijo.

V skupini A so Madžari proti Slovakom vseskozi vodili, na koncu pa so osvojili le točko (24:24).

Abalo 10, Joli 7; Fletcher 4.

FRANCIJA 3 3 0 0 +48 6 točk SLOVAŠKA 3 2 1 0 +37 5 MADŽARSKA 3 2 1 0 +27 5 ROMUNIJA 3 1 0 2 -9 2 ARGENTINA 3 0 0 3 -13 0 AVSTRALIJA 3 0 0 3 -90 0

Skupina B, Split:
JUŽNA KOREJA
- KUVAJT 34:19 (15:9)
Jun 7, Ju 6; Alshamari, Altheyab, Alanezi, Alotaibi in Abdulredha po 3.

ŠVEDSKA - ŠPANIJA 34:30 (19:13)
Doder 11, Larholm 6; Romero 11, Lorenzana 5.

HRVAŠKA - KUBA 41:20 (20:9)
Čupić 11, Hrvatin 8; Echavarria in Marzo po 5.

POLJSKA - MAKEDONIJA 29:30 (15:16)
Bielecki in Lijewski po 7; Lazarov 13, Alušovski in Mojsovski po 5.

NEMČIJA - ALŽIRIJA 32:20 (16:10)
Jansen 6, Tiedtke 5; Berriah 8.

RUSIJA - TUNIZIJA 36:31 (16:11)
Filipov in Kovalev po 7; Touati 9.

NEMČIJA 3 2 1 0 +14 5 točk POLJSKA 3 2 0 1 +18 4 MAKEDONIJA 3 2 0 1 +13 4 RUSIJA 3 1 1 1 +3 3 TUNIZIJA 3 1 0 2 -6 2 ALŽIRIJA 3 0 0 3 -42 0