Pascal Hens je rešetal rusko mrežo, ob koncu srečanja je v statistiko vpisal devet zadetkov. Foto: EPA
Jens Tiedtke, Aleksander Černoivanov, Pavel Atman
Nemci so prebijali rusko obrambo, a jim ni uspelo iztržiti več kot točke. Na sliki rokometaš Grosswallstadta Jens Tiedtke, ki tokrat ni zadel. Foto: Reuters
Mladen Bojinović
Član francoskega Montpellierja Mladen Bojinović je proti Egipčanom zadel štirikrat. Foto: EPA
Martin Stranovsky
Krvnica slovenske reprezentance Slovaška je imela veliko težav s povprečnimi Argentinci. 13 zadetkov sta dosegla brata Stranovsky, sedem izmed njih mlajši Martin. Foto: EPA

Srečanje v Varaždinu, ki je bilo odigrano pred 5.000 gledalci, je bilo napeto do samega konca. Rusi so 30 sekund pred zadnjim sodniškim žvižgom izenačili na 26:26, varovanci Heinerja Branda pa so v zadnjem napadu izpustili veliko priložnost, da dosežejo prvi dve točki na turnirju.

Na igrišču le štirje Rusi
Hitra igra obeh reprezentanc je prinesla tudi kar nekaj grobe igre, še posebno zanimivo je bilo v 26. minuti, ko so bili zaradi izključitve dveh Rusov in njihovega selektorja Nikolaja Čigareva na rokometni podlagi le trije ruski igralci in njihov vratar Aleksej Kostigov. Prednost treh igralcev več na igrišču ni obrodila sadov in Nemci so na odmor odšli s prednostjo le zadetka razlike. Svetovni prvaki so se od Rusov odlepili v 47. minuti, ko je na semaforju pisalo 23:19, a so slednji z izjemnim bojem le iztržili točko.

Slovaki do zgodovinske zmage
V taborih Slovaške in Argentine je bilo pred otvoritveno tekmo skupine A čutiti kar nekaj nervoze, prvi zadetek je bil namreč dosežen šele v 5. minuti, ko je bil iz sedemmetrovke uspešen najboljši strelec "gavčev" Eric Gull. Na odmor so Južnoameričani odšli z zadetkom prednosti, Slovaki pa se morajo za minimalen zaostanek zahvaliti vratarju Richardu Stochlu, ki je v prvem polčasu zbral že enajst obramb. V drugem delu igre so Slovaki zaigrali bolje in v 48. minuti povedli za tri zadetke (22:19), napeto končnico pa je odločil Tomas Stranovsky, ki je 50 sekund pred koncem zadel za prvo zmago na prvem svetovnem prvenstvu za Slovake.