Hrvaška je bila ob fantastičnem vzdušju v Splitu proti Španiji razred zase. Foto: Reuters
Kapetan Ratko Nikolić je po koncu obračuna z Norvežani tako objel Aleksandra Stojanovića. Foto: Reuters
Claude Onesta
Selektor Francije Claude Onesta je lahko nadvse zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: EPA
Hichem Boudrali in Vasilij Filipov
Alžirec Hichem Boudrali je takole zaustavljal Vasilija Filipova, oba sta obračun končala kot najboljša strelca svojih moštev. Foto: EPA
Pascal Hens
Pascal Hens je ob koncu polčasa poizkušal izenačiti z direktnim strelom iz 9-m, a so Makedonci strel blokirali. Foto: EPA
Hrvati do tal potokli Špance

Španci v splitskem kotlu niso imeli možnosti, edini pozitiven izid so imeli v 2. minuti, ko so ob dveh igralcih več izenačili na 1:1. Vse od takrat je stroj Lina Červarja tekel kot namazan, prednost pa je samo rasla. Polčas je Hrvaška dobila z 18:11, v nadaljevanju pa je rutinirano nadzorovala potek igre in si zagotovila napredovanje. Zdaj se bodo Hrvati s Švedi udarili za prvo mesto v skupini.

"Kockasti" sestavili izjemen mozaik
Hrvati so "furio" nadigrali v vseh elementih: vratar Mirko Alilović je bil razglašen za igralca tekme, Domagoj Duvnjak (7 golov) je pokazal, da se lahko Ivano Balić nadeja dostojnega naslednika, končno je steklo Blaženku Lackoviću (6 golov), na krilu je blestel Ivan Čupić, ...

Nemčija izkoristila izključitev Lazarova
Težave so imeli tudi Nemci, ki so na koncu sicer premagali Makedonce s 33:23, a so polčas celo izgubili za gol! Igra Makedonije je po izključitvi Kira Lazarova popolnoma razpadla, najboljši strelec prvenstva je v enem izmed napadov izgubil živce, Klein je izvrstno odigral, sodnik pa zvezdnika poslal z igrišča.

Alžirci skoraj presenetili Ruse
Pomlajena ruska vrsta, ki na SP-ju ne blesti, je hitro povedla za pet zadetkov, a vztrajni Alžirci so se vseskozi vračali v igro. Na uvodu drugega polčasa so hitro nadoknadili tri zadetke zaostanka in vse do konca grozili slovitim nasprotnikom, da jim bodo odvzeli točko ali celo dve. Nazadnje je bilo izenačeno 4 minute pred koncem, a sta Filipov in Rastavorcev (skupaj 16 golov) preprečila popolno blamažo Rusije.

Vikingi klonili pred Srbi
Romunija
je zlahka odpravila Avstralijo, ki pa je v 4. krogu prvič zabila dvajset golov (40:20), malce več so morali pokazati Madžari proti Argentincem, ki so klonili z 31:20. Francija v skupini A ostaja neporažena, Slovaško so galski petelini nadigrali s 35:26. Srbija je bila za gol boljša od Norveške (27:26), za katero je to prvi poraz na turnirju.